martin.bolecek
07.04.08,08:00
Potrebujem na poľnej ceste spraviť asfaltovú resp. betonovú cestu cca 100x2 m.
Poradí mi niekto na koľko ma výjde cca m2 cesty?
Resp. máte nejaký tip na firmu v okrese BA, Senec, Dunajská Streda?
Ďakujem
220870
08.04.08,18:14
Cesta zo zámkovej dlžby vyjde lacnejšie ako asfaltka.
AndrejG
08.04.08,21:01
Ked nam robili siete na starom pozemku, na nejakych 300m to vychadzalo par milionov, presne uz neviem, viem len to, ze siete komplet boli cez 6 mil.(18 domov) a asfaltka bola z toho dost velka polozka. Vtedy sme mali alternativu betonovu za polovicu, ale obec nechcela. Betonove platne su este lacnejsie ako betonova.
Composite
09.04.08,16:07
Cesta zo zámkovej dlžby vyjde lacnejšie ako asfaltka.

Len ak to začne sadať, tak opravy budú stáť viac ;)
wagner
09.04.08,16:34
Asfaltku tiež nemôžeš dať na prašnú cestu. potrebuješ podklad, potom hrubý asfalt a jemný asfalt. Každý musí mať svoju minimálnu hrúbku. Pred asi tromi rokmi sme dávali asfalt na betónovú cestu a asi 100 m dlžky a šírky 5 m nás stálo okolo pol milióna. Hrúbka asfaltu celková bola asi 20 cm. Keď dlažbu osadíš do betónu, tak Ti neujde a vydrží. V Prievidzi tak robili aj chodníky - dlažbu osádzali do betónového lôžka.
220870
09.04.08,19:09
a nekvalitne urobená asfaltka nesadá? ak sa to urobí tak ako sa má ,no problém.
betka
09.04.08,19:58
Mám poruke FA z roku 2007 (Stred.Slov.) m2 = 2150 Sk. K tomu treba pripočítať strojnú úpravu plochy, rezanie živičného krytu, .... (je to katastrofa cena)

nejde mi cena, vypisuje mi hviezdičky: slovom dvetisícjednostopaťdesiatkorún
martin.bolecek
10.04.08,16:21
Tak to su teda riadne palky. Aku príjazdovú cestu by ste mi doporucili?
A kolko by asi priblizne stala?
Composite
10.04.08,18:42
Asfaltku tiež nemôžeš dať na prašnú cestu. potrebuješ podklad, potom hrubý asfalt a jemný asfalt. Každý musí mať svoju minimálnu hrúbku. Pred asi tromi rokmi sme dávali asfalt na betónovú cestu a asi 100 m dlžky a šírky 5 m nás stálo okolo pol milióna. Hrúbka asfaltu celková bola asi 20 cm. Keď dlažbu osadíš do betónu, tak Ti neujde a vydrží. V Prievidzi tak robili aj chodníky - dlažbu osádzali do betónového lôžka.
To mi je jasné, len som to chcel ujasniť, že ani zámkova nieje výhra ;)
Pri oboch treba pevné najlepšie kamenisté dlho jazdené podložie ;)

a nekvalitne urobená asfaltka nesadá? ak sa to urobí tak ako sa má ,no problém.

No iba manták by ju nedával na nespevnené podložie!
ROMBOR
11.04.08,09:11
Tak to su teda riadne palky. Aku príjazdovú cestu by ste mi doporucili?
A kolko by asi priblizne stala?
ahoj
aj ja sa chystam stavat a sucastou je pristupova cesta cca 110x3,5m a urcite nebudem riesit asfaltovu ... uvazujem nad panelovymi platnami, pripadne jemnym strkom ...
aj tak tu cestru skor alebo neskor odpredam/darujem obci a bude sa o nu starat ona, takze nechcem vynakladat velke investicie ... hlavne aby splnila svoj ucel- pristup k pozemkom, dost penazi drbnem do domu, do cesty uz nemienim :D
lakon
11.04.08,10:00
Musi byt ta cesta tvrda a hladka? a vobec aka tam bude premavka?Najlacnejsie asi vyjde makadam a na vch jemnejsi strk. A co tak zatravnovacie diely? Pokial to je len cesta do dvora a nebudes tam zrovna jazdit kamiomom riesil by som to takto.
martin.bolecek
11.04.08,14:03
Momentalne je to polna cesta a ani casom (ked pribudnu aj dalsie stavebne pozemky) po nej vela aut jazdit nebude. Pri kupe pozemku ma obec upozornila, ze si musim na vlastne naklady dotiahnut siete (co je samozrejme) a tiez si sam vybudovat komunikaciu. Je to 3 pozemok od hlavnej cesty. Za mnou je zatial len orna poda a nikto tam este nestavia. Tiez by ma zaujimalo, ci si musim vybudovat cestu pozdlz celeho pozemku alebo staci mat len cestu s pristupom na svoj pozemok.
AndrejG
11.04.08,18:25
Tie zatravnovacky niesu zly napad, ja som ich robil pred garaz na zhutneny strk a ono to udrzi kamion, ked sa to zasype zeminou(diery), poriadne sa to spevni. Pritom m2 stoji mozno 300-400 Sk.
bulnova
05.07.09,09:44
Pozná niekto aktuálne ceny ? Potrebujem vybudovať prístupovú cestu cca 750 m2 a asfaltový koberec na hlavnú cestu cca 600m2.
Ľubomír
05.07.09,10:01
Tu ti nemôže nikto povedať žiadne aktuálne ceny. Na takú príjazdovú komunikáciu si musíš dať urobť ponuku od firmy, ktorá také práce prevádza, ved to nie je len tak. Nikto ti nepoloží asfalt na prašnú cestu, to sú najmenej 2 vrstvy zhutneného kameňa, asfaltový kryt skrátka celá technológia prác. A hlavná cesta- to snád musíš mať aj nejaké stavebné povolenie, musí to zodpovedať predpisom. Sama to nezvládneš, to snád, ked tam budete staviať a bývať všetci sa treba dohodnúť na postupe.
bulnova
05.07.09,13:48
To je jasné, že je to so štúdiou a stavebným povolením. Zadala som firmám spracovanie ponuky, len som sa chcela informovať, či niekto podobné v súčasnosti nerobil. Sú tu k dispozícií staré ceny, ktoré poskytla Weber a Betka.
dolfort
07.07.09,00:50
Pozná niekto aktuálne ceny ? Potrebujem vybudovať prístupovú cestu cca 750 m2 a asfaltový koberec na hlavnú cestu cca 600m2.

Akože nechcem provokovať, ale to nikoho nenapadlo kúpiť si nejaký normálny gazík? Máš vyriešený problém s cestou a ešte aj nové fáro v garáži.
Dedovia na kopaniciach a samotách také nikdy neriešili, proste aká cesta bola taká bola. Nemôže ísť ku každému domu asfaltka...
bulnova
07.07.09,19:23
Aj ja som podobne reagovala, keď mi na útvare hl. architekta vysvetlili, ktoré cesty musím vybudovať, lebo inak mi neskolaudujú dom. A je po srande!!!
wagner
07.07.09,19:29
Ale to dúfam že nemysleli, že tie cesty máš asfaltovať. Predsa nebudeš investovať do cudzích nehnuteľností. Mala si sa spýtať, podľa akého zákona si povinná budovať cesty. Stavebný zákon hovorí, že musíš mať prístup, ale nie asfaltovú cestu.
wagner
07.07.09,19:35
Toto hovorí vyhláška a neviem o tom, že by sa v nej písalo, že cesty má vybudovať vlastník.
§ 7
Pripojenie stavby na pozemné komunikácie

(1) Stavba podľa druhu a účelu musí mať kapacitne vyhovujúce pripojenie na pozemné komunikácie, prípadne na účelové komunikácie.

(2) Pripojenie stavby na pozemné komunikácie musí svojimi rozmermi, vyhotovením a spôsobom pripojenia vyhovovať požiadavkám bezpečného užívania stavby a bezpečného a plynulého prevádzkovania na priľahlých pozemných komunikáciách. Podľa druhu a účelu stavby musí pripojenie spĺňať aj požiadavky na dopravnú obsluhu, parkovanie a prístup a použitie požiarnej techniky.

(3) Stavba, ak to vyžaduje jej účel, musí mať zabezpečený prístup vozidiel na zásobovanie a priestor na státie vozidiel pri nakladaní a vykladaní.

(4) Prístupové cesty k stavbe musia byť zhotovené do začatia užívania stavby.

Stavebný zákon hovorí, kedy kolaudačné rozhodnutie nevydá. A nie je tam, že vtedy, keď nevybuduješ cestu

§ 81b

Kolaudačné rozhodnutie sa nevydá, ak nie je zaistená bezpečnosť a ochrana zdravia ľudí a životného prostredia, ako aj riadne užívanie stavby na určený účel, najmä ak

a) nie je podľa dokumentácie overenej stavebným úradom v stavebnom konaní zabezpečené vykurovanie stavby a pripojenie na rozvod vody, elektriny a na kanalizačnú sieť,
b) nie je zaistená bezpečná a plynulá prevádzka výťahov podľa overenej dokumentácie,
c) nie je zaistený bezpečný prístup a príchod k stavbám,
d) nie sú splnené podmienky stavebného povolenia na nevyhnutnú komplexnosť výstavby a na vylúčenie negatívnych účinkov stavby na okolité životné prostredie, prípadne ich obmedzenie na prípustnú mieru,
e) nie sú predložené doklady o vyhovujúcich výsledkoch predpísaných skúšok a vyhlásenia výrobcu o zhode stavebných výrobkov (§ 43f).
eMiros
18.07.09,09:03
Napríklad:
Pokládka AC11O PMB hr. 50mm,m2 13,28 €
Pokládka AC16O-II hr. 60mm,m2 14,94 €
Aplikácia asfaltového postreku spojovacieho 0.5-0.7kg/m2,m2 0,95 €
..plus podkladné vrstvy ako je štrkodrť, cementová stabilizácia,prípadne obrubníky, prídlažba...a práca k tomu :)
yoyo74
18.07.09,16:03
Napríklad:
Pokládka AC11O PMB hr. 50mm,m2 13,28 €
Pokládka AC16O-II hr. 60mm,m2 14,94 €
Aplikácia asfaltového postreku spojovacieho 0.5-0.7kg/m2,m2 0,95 €
..plus podkladné vrstvy ako je štrkodrť, cementová stabilizácia,prípadne obrubníky, prídlažba...a práca k tomu :)
takže suma sumárum ca na m2 ? asi 2000 v sarej mene na m2, samozrejme nie tabuľková cena .. tá je oveľa vyššia predpokladam. Myslím reálnu cenu dodavateľa
eMiros
25.03.10,20:00
dopĺňam:
Teraz som naceňoval poľnú cestu, hrúbka asfaltu 5cm s prácou 12,50 € /m2 (pokládka malým finišérom, samozrejme je to pre osobné autá, pre ťažšiu dopravu asi raz toľko,.. a ešte záleží od vzdialenosti od obaľovačky, rovinatosti terénu a.p.)
Mathio
06.04.10,08:11
nebolo by rozumnejšie urobiť vyrovnanie terénu a zakúpenie betónových plátov? Betónová cesta znesie poodľa mňa viac ako asfaltka.