GabK
07.04.08,09:11
Ahojte poraďáci,

chcela by som sa opýtať, či nemá niekto skúsenosti s výberovým konaním na daňový úrad. Ako to prebieha, načo sa pýtajú, do akej miery vyžadujú znalosť zákonov. Mám záujem prihlásiť sa do výberového konania a chcela by som sa na to pripraviť. Budem rada za akúkoľvek Vašu skúsenosť alebo radu.
Ďakujem a prajem pekný deň
ivettt
07.04.08,07:23
Ja som sa jedného výberového konania zúčastnila pred rokom a pol,môžem ti povedať, že znalosti sa vyžadujú a dosť značné. Najskôr bol písomný test, v ktorom síce boli možnosti na odpoveď, ale bolo to pomerne ťažké (také menšie chytáčiky), ten kto test urobil, šiel potom na ústny pohovor, na ktorom každý zo skúšajúcich položil jednu otázku, ktorá sa týkala jednotlivých oblastí, napr. otázka zo zákona o dani z príjmov, otázka z ústavy a pod. Dalo sa to síce zvládnuť, ale celkový dojem z celého výberového konania, mi pripadal taký trocha zvláštny a obzvlášť potom, ak sa človek dozvie, že tam už dávno bol niekto "dohodený". Verím, že to nie je všade takto, ale...
Ale držím prsty, aj keď som v tomto prípade "nepochodila", neľutujem, je to skúsenosť naviac a popritom som si "oprášila" vedomosti.
waitinka7
09.07.08,13:28
Ja si tiež myslím, že na takéto fleky sa dostanú len "dohodení" ľudia, a celý konkurz je len divadielko.
optimistka
09.07.08,17:00
vybrala si si náročnú prácu ale absolútne neohodnotenú, v tomto smere budeš sklamaná, ten kto okúsil privátny sektor sa s pomerni v štátnej ťažko zmieruje, hovoria o tom moje 10 ročné skúsenosti, už by som sa na to nedala
Fabiana
09.07.08,17:13
Zaujímaš sa o pozíciu, ktorá je v štátnej správe. Preto každý pred prijímačkami má právo zavolať na dané oddelenie a opýtať sa z ktorých konkrétnych zákonov sa skúša. Máš právo na informácie a sekretárka Ti ich musí poskytnúť.
waitinka7
10.07.08,04:10
No tak to jej určite nikto nepovie, z čoho sa ide skúšať...
Dav
10.07.08,09:44
No tak to jej určite nikto nepovie, z čoho sa ide skúšať...
Pýtala sa pred dosť dlhou dobou....
V pozvánke na výberové konanie je uvedený rozsah zákonov, z ktorých budú vybraté otázky pre výberové konanie.
Keď je to výberové konanie pre daňový úrad, logicky to budú minimálne všetky zákony o daniach a účtovníctve.
garter
10.07.08,10:57
Ja by som to doplnila o zákon o štátnej službe a správny poriadok /tzv. biblia úradníkov/.
Jara
10.07.08,11:07
Pred rokom som tiež chcela skúsiť ísť na takéto výberové konanie, ale potom mi bolo "pošepnuté", že maju 140 uchádzačov a už vopred vedia koho príjmu. Vraj tam maju človeka na zástup s ktorým bolo pohadzované a ten bude prijatý. Výberové konanie robia preto, lebo im to káže zákon. Myslím, že by bolo potrebné zistiť, či sa oplatí vôbec stresovať. No a tiež súhlasím s tým, že tie mzdy sú na DÚ nízke oproti súkromnej sfére. Takže si to treba rozmyslieť.