Hama
30.03.05,14:12
Kto poradi?


SZCO ma prijem z vyhotovovania www.stránok (http://www.stránok/). Ma to ako prijem za vyrobky a sluzby. Ked to vyraba, tak mu niekto pomoze prepisovat, robit tabulky,.... a ten niekto mu urobi na to fakturu. Je tento jeho vydavok, ktory na preto, aby urobil tu sluzbu alebo vyrobok je vydavkom za material alebo rezia?

Dakujem
Zita5
30.03.05,12:14
Já by som toho niekoho účtovala do výdavkov -iné s členením .
M0NIKA
30.03.05,12:27
Kto poradi?


SZCO ma prijem z vyhotovovania www.stránok (http://www.stránok/). Ma to ako prijem za vyrobky a sluzby. Ked to vyraba, tak mu niekto pomoze prepisovat, robit tabulky,.... a ten niekto mu urobi na to fakturu. Je tento jeho vydavok, ktory na preto, aby urobil tu sluzbu alebo vyrobok je vydavkom za material alebo rezia?

DakujemJa teda presne neviem, ale práce niekoho by som nedávala ako materiál...
V každom prípade si som si ale na takéto výdavky urobila samostatnú analytiku, aby som to v prípade potreby vedela vyčísliť, príp. jednou sumou preúčtovať.
Hama
30.03.05,12:39
Viem si velmi pekne predstavit clenenie na analytike, len si neviem prestavit, ako to bude vyzerat vo vykaze o prijmoch a vydavkoch:

prijem SZCO je predaj vyrobko a sluzieb
vydavky suvisiace s tyto prijmom? - je to material, alebo rezia?... v tom to vykaze nemam moznost ine...
M0NIKA
30.03.05,12:45
Viem si velmi pekne predstavit clenenie na analytike, len si neviem prestavit, ako to bude vyzerat vo vykaze o prijmoch a vydavkoch:

prijem SZCO je predaj vyrobko a sluzieb
vydavky suvisiace s tyto prijmom? - je to material, alebo rezia?... v tom to vykaze nemam moznost ine...Ja by som to dala ako réžiu, ale istá si nie som.
Vychádzam z toho, že práca nie je materiál a keď mi niekto pomáha napr. v účtovníckych prácach tiež to nedávam ako materiál, hoci zostavujem DP. Neviem, či je to správny príklad. ;)
Hama
30.03.05,12:48
Ja by som to dala ako réžiu, ale istá si nie som.
Vychádzam z toho, že práca nie je materiál a keď mi niekto pomáha napr. v účtovníckych prácach tiež to nedávam ako materiál, hoci zostavujem DP. Neviem, či je to správny príklad. ;)
Toto ma presvedcilo, mas pravdu Monika, zauctujem to ako ine v penaznom denniku a do vykazu sa mi to da ako rezia.

Vsetkym dakujem za ich nazor a prajem pekny den

Hama
marion
30.03.05,12:49
Jednoznacne rezia.
Ajulka
05.04.05,09:23
V žiadnom prípade nie materiál ale réžia : :eek:
pyton
05.04.05,09:41
Ajulka, ty odpovedáš na starý príspevok, na ktorý už aj zodpovedané bolo a dobre. Pred tebou bolo, že jednoznačne réžia. Nenavyťahuj nám tu staré príspevky, s tým, že odobríš dobré odpovede.http://www.porada.sk/images/icons/icon9.gif
timejka200
25.02.13,19:47
aj ja to dávam ako prevádzková réžia / kozmetický salon JU/ ona poskytuje kozm. služby..tak všetko čo nakúpi je prev. réžia akurát drobný majetok ako stôl atd..som dala ako materiál..čosom si nie celkom ista .
DanielaSL
25.02.13,20:05
Už nemáme prevádzkovú réžiu.....vytiahla si riadne starú tému inak....
miska31
23.03.13,18:18
Prosím Vás pekne o rozčlenenie či ide o materiál alebo prev. réžiu - DP za rok 2012. Pečiatka, plavák do wc, farba na stenu, osb dosky, skrutky, vedro, zámok, kancelárske potreby, žiarovky, dakujem.
ewita888
23.03.13,18:27
Prosím Vás pekne o rozčlenenie či ide o materiál alebo prev. réžiu - DP za rok 2012. Pečiatka, plavák do wc, farba na stenu, osb dosky, skrutky, vedro, zámok, kancelárske potreby, žiarovky, dakujem.
všetko materiál
miska31
23.03.13,18:46
ďakujem. a čo z toho pôjde aj do výkazu majetku - do zásob? len tá pečiatka? lebo všetko ostatné je v podstate spotrebované. a ešte poštovné a bankové poplatky,plyn a zápis do registra obchodu a živnosti sú réžia však? a ked mám jednu faktúru plyn rok 2012 nedoplatok - to bude záväzok a preplatok - opravná fa ku nedoplatku vykážem ako pohľadávku - správne? možno pre niekoho primitívne otázky, ale dakujem pekne za odpoved.
Replasťačka
23.03.13,19:15
ďakujem. a čo z toho pôjde aj do výkazu majetku - do zásob? len tá pečiatka? lebo všetko ostatné je v podstate spotrebované. a ešte poštovné a bankové poplatky,plyn a zápis do registra obchodu a živnosti sú réžia však? a ked mám jednu faktúru plyn rok 2012 nedoplatok - to bude záväzok a preplatok - opravná fa ku nedoplatku vykážem ako pohľadávku - správne? možno pre niekoho primitívne otázky, ale dakujem pekne za odpoved.
Do výkazu o majetku a záväzkoch ti z toho nepôjde nič, aj pečiatka je v spotrebe, v zásobách budeš mať nespotrebovaný materiál napr. zostatok PHM, kancelárske potreby, ak ich kupujete do zásoby, prípadne tovar na sklade atď., všetko na základe inventúry a inventúrnych súpisov. Pečiatku môžeš evidovať v knihe krátkodobého majetku .
Nedoplatok za plyn budeš mať v záväzkoch, na základe dokladovej inventúry ( pozri, kedy je na nej dátum dodania ).
Len nerozumiem, čo myslíš s tou pohľadávkou, aká opravná faktúra ku nedoplatku ?
miska31
24.03.13,08:59
Ok, takže všetko čo som popísala bude materiál, ale neuvediem ho do výkazu majetku, len do výdavkov. a čo som písala v prípevku 14 bude réžia, ok? Ten plyn = v januári došla fa za plyn na ktorej bol dátum vyhotovenia, splatnosti, odoslania január a fakturačné obdobie 7.11.2012-31.12.2012. Nedoplatok - takmer 2800€ - vypočítali ho na základe odhadu, pretože predošlých 10 mesiacov a ešte predtým to odberné miesto bolo evidované na iného - ktorý spotreboval viac. Tak požiadali o reklamáciu a o skutočný odpočet. Vo februári prišla opravná faktúra s fakturačným obdobím rovnakým a ako preplatok na sumu cca -1900. Tak mu vznikol celkový nedoplatok len 900€ po vzájomnom započítaní. A ak máme elektronickú komunikáciu s DU môžem výkazy a aj daňové priznanie zaslať cez e-dane, alebo ho musíme odniesť na du osobne. Ďakujem
ingak
26.03.13,23:25
Danove priznanie mozes podat osobne alebo poslat cez e-dane.