Vladula
07.04.08,10:36
Prosím poraďakov o radu,

Daň z DP typu A bola nesprávne odvedená na číslo účtu pre odvod dane z DP typu B. Nemáte niekto skúsenosť čo s tým? Žiadať DÚ o preúčtovanie nesprávnej platby?
karpis
07.04.08,09:05
V prípade, ak daňovníkovi z podaného daňového priznania k dani z príjmov FO typ: A alebo typ: B vznikne povinnosť zaplatiť daň, uhradí túto daň na číslo účtu
- Daň z príjmov fyzických osôb z podnikania a inej samostatnej zárobkovej činnosti.
Platbu daňovník označí konštantnýcm symbolom 1744.
Čiže to podal správne
Denda
08.04.08,05:38
Daň nebola odvedená na správny účet. Rozlišujeme daň z príjmov zo závislej činnosti a príjmy fyzických osôb z podnikania a samostatnej zárobkovej činnosti. Ak podal daňové priznanie typu A mal uhradiť na účet dane z príjmu zo závislej činnosti.
Denda
08.04.08,05:40
Prosím poraďakov o radu,

Daň z DP typu A bola nesprávne odvedená na číslo účtu pre odvod dane z DP typu B. Nemáte niekto skúsenosť čo s tým? Žiadať DÚ o preúčtovanie nesprávnej platby?
Áno, doporučujem napísať žiadosť o preúčtovanie platby na správny účet.
karpis
08.04.08,07:27
V prípade, ak daňovníkovi z podaného daňového priznania k dani z príjmov FO typ: A alebo typ: B vznikne povinnosť zaplatiť daň, uhradí túto daň na číslo účtu
- Daň z príjmov fyzických osôb z podnikania a inej samostatnej zárobkovej činnosti.
Platbu daňovník označí konštantnýcm symbolom 1744.
Čiže to podal správne

Pozrite si na stránke www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) je to odtiaľ skopírované
Katka0208
08.04.08,10:55
Pri nespravne odvedenej platbe, treba napisat na DU ziadost o preuctovanie platby z jedneho uctu na iny. Ja som to tiez robila. Inac ti pride papier, ze si neodviedla dan aj spolu s vyhraznym listom :-)))
Muška
08.04.08,11:11
Súhlasím s Karpis.
Keďže podávala DP aj keď typu A, tak odviedla daň na správne č.účtu /tak ako je to uvedené aj na stránke drsr.
zltalienka
26.01.09,10:03
Pri nespravne odvedenej platbe, treba napisat na DU ziadost o preuctovanie platby z jedneho uctu na iny. Ja som to tiez robila. Inac ti pride papier, ze si neodviedla dan aj spolu s vyhraznym listom :-)))

Platí toto aj pri dani z MV? Pomýlila som si účty. Čo mám spraviť? Dostanem pokutu?
Zoltán Kovács
26.01.09,10:09
Platí toto aj pri dani z MV? Pomýlila som si účty. Čo mám spraviť? Dostanem pokutu?
Ak to zlé číslo účtu, ktoré si použila je účtom toho istého daňového úradu, kam si mala platiť daň z MV, potom stačí napísať žiadosť o preúčtovanie na správny účet. Z toho pokuta nie je.
zltalienka
26.01.09,10:31
Ak to zlé číslo účtu, ktoré si použila je účtom toho istého daňového úradu, kam si mala platiť daň z MV, potom stačí napísať žiadosť o preúčtovanie na správny účet. Z toho pokuta nie je.

No nie tak, pomýlila som si Daňový úrad 4 a 5 v Košiciach. Čo v takom prípade?
Zoltán Kovács
26.01.09,10:39
No nie tak, pomýlila som si Daňový úrad 4 a 5 v Košiciach. Čo v takom prípade?

Tak isto treba napísať žiadosť, aby to DÚ KE 4 preposlal na DÚ KE 5.
zltalienka
27.01.09,09:37
Ďakujem, ďakujem.