bea26
07.04.08,10:44
Jedna firma má úžitkové autá na leasing, lenže ich nepoužíva. Chce ich dať do prenájmu. Potrebovala by som vzor takje nájomnej v zmluvy, kde sa práve jedná o leasingové autá.

A to nájomné sa účtuje rovno na 518? Alebo to bude nejaký iný účet.

Ďakujem.
HankaH
07.04.08,08:56
V prvom rade je potrebné požiadať leasingovú spoločnosť o súhlas s prenajímaním premetu LZ. Vzor zmluvy nemám, ale podľa môjho názoru pôjde o klasickú nájomnú zmluvu. Ale...teraz som zostala v pomykove : keďže uvažujete nad účtom 518 - vy budete prenajímateľ alebo nájomca?
azla
07.04.08,09:08
Jedna firma má úžitkové autá na leasing, lenže ich nepoužíva. Chce ich dať do prenájmu. Potrebovala by som vzor takje nájomnej v zmluvy, kde sa práve jedná o leasingové autá.

A to nájomné sa účtuje rovno na 518? Alebo to bude nejaký iný účet.

Ďakujem.
Rozumien tomu tak,
Firma A - má auto na leasing, chce ho prenajať firme B
účtuje
1. leasing- klasický
2. vyšlú fa na nájom 602,343/311

Firma B - na základe nájomnej zmluvy (operatívny prenájom) auto má v nájme
učtuje
1. 518,343/321

Vzor nájomnej zmluvy: napr. treba ísť na modrej lište hore:
dokumenty
....tlačivá
..........rôzné (tám sú nejaké zmluvy, skúsiť pozrieť)
misiska
21.11.08,08:48
Dobrý deň,

aj ja by som sa chcela poradiť ohľadne účtovania operatívneho leasingu. Máme len zmluvu a splátkový kalendár. O predpise tejto zmluvy som neúčtovala, každý mesiac však účtujem o splátke ako 518/379 a platbu 379/221, ale nie som si istá, či to tak stačí robiť počas tých 3 rokov alebo na konci roka musím urobiť predpis na zvyšné 2 roky dopredu ako 381/379 resp. 474. môže mi niekto prosím poradiť?

ďakujem