chiquitita
07.04.08,11:30
Ahojte,

tak dnes ma skoro porazilo. Priatel si od vseobecneho zobral zdravotnu kartu a odhlasil sa. Medzitym sa u ineho neprihlasil, karta mu zhorela pri nehode a teraz sa chce prihlasit u ineho lekara. Novy lekar povedal, ze potrebuje listok od stareho o vyradeni z evidencie, kvoli poistovni. Stary lekar na to reagoval tak, ze ten listok mu dat nemoze, kedze si od neho kartu uz zobral a uz ho vyradili. Ked som mu povedala, ze bez listka o vyradeni ho jednoducho u ineho nevezmu, tak jedina reakcia bola, ze nech sa zaeviduje u noveho. Teraz tak rozmyslam ci som zase narazila na de..ila alebo som ja nieco nepochopila, alebo je problem niekde inde. Mate prosim vas s tymto nejake skusenosti?
Braňo
07.04.08,09:42
Postup nového lekára je úplne v poriadku. Ak predchádzajúci lekár nevystaví tento doklad mala by si ho dostať na zdravotnej poisťovni priateľa, nakoľko poisťovňa by mala mať od predchádzajúceho lekára odhlášku.
chiquitita
07.04.08,09:59
dakujem velmi pekne za radu:). Toto mi stary lekar mal povedat, ale chvalabohu za to, ze existuju taketo stranky, ked si uz clovek musi pomoct sam.;)
BXLmiami
07.04.08,10:18
Starý lekár ťa na žiadosť odhlásil a hotovo,dalej s Tebou nemá nič,dokumentáciu vydal,takže potvrdenia nemá už teraz na akom základe dávať.Chyba sa tentokrát stala na Tvojej strane,nie na strane lekárov.Je to ako na ktoromkoľvek inom úrade a teraz neviem,či našťastie alebo buhužiaľ.
chiquitita
07.04.08,10:31
BXLmiami:

Dakujem za reakciu:), len si myslim, ze ked sa toto cloveku stane, tak obvykle nevie, ze si pre ten doklad ma ist do poistovne. Lekari by o tychto postupoch mali vediet a mali by pacientov o tom informovat, ked sa k nim dobyjaju. Ale podstatne je ze viem co teraz treba urobit.