sarita
07.04.08,11:53
Chcela by som sa opýtať na nasledujúci problém:
sme štvorposchodová bytovka so 16 bytmi, máme spoločnú antenu so susedným domom , ktorý nám oznámil, že nás odpája od antény, nech si zriadime svoju vlastnú anténu.
Majú na to právo?
Braňo
07.04.08,09:57
Zrejme treba skúmať dôvod, prečo tak urobili (napr. platenie)....
Chobot
07.04.08,10:06
Chcela by som sa opýtať na nasledujúci problém:
sme štvorposchodová bytovka so 16 bytmi, máme spoločnú antenu so susedným domom , ktorý nám oznámil, že nás odpája od antény, nech si zriadime svoju vlastnú anténu.
Majú na to právo?

Pochopil som dobre, že sú to dve samostatné bytovky, ktoré majú len spoločnú anténu? Teda správu a rozhodovanie o bytovke máte samostatné? Alebo hlasujete na schôdzi spoločne všetci? Upresni najprv toto.

Ak ste dve samostatné bytovky, máte nejakú zmluvu o spoločnej anténe? Kou patrí teraz tá anténa? Im? Zriaďovali sto ju spoločne? Ak nie, tak majú na to právo odstrániť ju.

Budeš musieť uviesť viac podrobností, z toho čo si popísal nie je možné jednoznačne odpovedať.
sthruska
07.04.08,10:22
STA v minulosti dodávali dodávatelia signálu v meste. A sú ich majetkom. Predpokladám, že takto to je aj v tomto prípade. Tento prípad by som riešil spoločným jednaním s bytovkou a dodávateľom signálu.
sarita
07.04.08,10:24
Voľakedy dávno sme fungovali spoločne, teraz sme sa osamostatnili, lenže anténu sme kupovali spoločne a doteraz aj údržbu a opravy sme platili spoločne, lenže im sa nepáčilo , že sme chceli byť samostatní, tak nám teraz robia napriek.
Chobot
07.04.08,10:37
Voľakedy dávno sme fungovali spoločne, teraz sme sa osamostatnili, lenže anténu sme kupovali spoločne a doteraz aj údržbu a opravy sme platili spoločne, lenže im sa nepáčilo , že sme chceli byť samostatní, tak nám teraz robia napriek.

A máte nejakú zmluvu o tej STA? Alebo máte nejaké dôkazy, že ste to zriaďovali spoločne?

Asi bude naozaj najlepšie, keď si zriadite vlastnú anténu. Veď rozvody máte, stačí len tie antény so zlučovačom a zosilovačom.
Orim
07.04.08,16:33
A máte nejakú zmluvu o tej STA? Alebo máte nejaké dôkazy, že ste to zriaďovali spoločne?

Asi bude naozaj najlepšie, keď si zriadite vlastnú anténu. Veď rozvody máte, stačí len tie antény so zlučovačom a zosilovačom.


Dohodnite sa s nimi aby vám vyplatili nejakú zostatkovú hodnotu, ale najlepšie bude podľa mňa chvíľu vydžať. V blizkej budúcnosti asi 4 roky počítam možno aj neskoršie sa začne prechádzať na digitálny prenos televízneho signálu a toto čo máte teraz asi nebude už dobré. Potom sa v pohode rozdelíte.
Orim
07.04.08,16:35
Voľakedy dávno sme fungovali spoločne, teraz sme sa osamostatnili, lenže anténu sme kupovali spoločne a doteraz aj údržbu a opravy sme platili spoločne, lenže im sa nepáčilo , že sme chceli byť samostatní, tak nám teraz robia napriek.
V tom nevidím problém môžete byť skoro na všetko samostatný ale na anténu buďťe spoločný.
VieraHu
07.04.08,17:39
V našom dome sme si zriadili satelit (mali sme len 3 programy ) a pripojili sa k nám aj z vedľajšieho domu. Máme to ošetrené zmluvou, náklady na zakúpenie prijímačov a opravy si delíme na polovicu a polovicu nám platia aj za elektrickú energiu, ktorú toto zariadenie spotrebuje. Všetko záleží na dohode.