anina
30.03.05,14:30
Pracovník doteraz pracoval na plný úväzok, od 1.4.bude pracovať
v našej firme len na 1/4 uväzok. V druhom zamestnaní bude pracovať na plný.
Je treba túto zmenu v úvazku oznámiť SP, ZP?
Čo s tzv.zápočtom rokov, a ELDP keď fakticky neukončil prac.pomer?
Je niekto skúsenejší v tomto?
Jana Motyčková
30.03.05,12:36
Ak zamestnancovi pracovný pomer nekončí ale sa len mení, nie je potrebné tieto zmeny nahlasovať na ZP a SP. Keďže sa nejedná o skončenie pracovného pomeru, nevystavuje sa zápočtový list ani ELDP. Je to normálne pokračovanie pracovného pomeru, len sú dohodnuté iné podmienky, ktoré sa nikde neoznamujú. Zmena pracovného pomeru musí byť dojednaná písomne, napr. ako Dohoda o zmene pracovnej zmluvy. Upozorňujem, že sa nemení ani nárok na dovolenku. Stále má nárok na rovnaký počet dní.
koyo
01.08.07,07:36
Chcem sa v tejto suvislosti spytat, ze ked mame zamestnanca, ktory ma zmluvu na dobu neurcitu a sa dohodne so zamestnavatelom na polovicny uvazok, ci to ma nejaky vplyv na charakter zmluvy. Pretoze v §49 (6) sa pise, ze pracovnik, ktory pracuje na menej ako 20 hodin tyzdenne, moze dostat vypoved bez udania dovodu a vypovedna lehota je len 15 dni.
macula
01.08.07,07:51
Chcem sa v tejto suvislosti spytat, ze ked mame zamestnanca, ktory ma zmluvu na dobu neurcitu a sa dohodne so zamestnavatelom na polovicny uvazok, ci to ma nejaky vplyv na charakter zmluvy. Pretoze v §49 (6) sa pise, ze pracovnik, ktory pracuje na menej ako 20 hodin tyzdenne, moze dostat vypoved bez udania dovodu a vypovedna lehota je len 15 dni.
Treba písomne vykonať zmenu pracovnej zmluvy v bode pracovný čas a ak bude zmena prac.času menej ako 20 hodín týždenne tak výpovedná doba je 15 dní.
koyo
01.08.07,08:50
Dakujem. Ked je vypovedna lehota 15 dni, znamena to ze ta zmluva uz nie je vlastne na dobu neurcitu? Lebo pri beznej pracovnej zmluve na dobu neurcitu nemozno zamestnanca prepustit bez udania dovodu.
Marína
01.08.07,09:20
Treba písomne vykonať zmenu pracovnej zmluvy v bode pracovný čas a ak bude zmena prac.času menej ako 20 hodín týždenne tak výpovedná doba je 15 dní.
Upozorňujem na nové znenie §49 ods.6 ZP platné k 1.9.2007.
(6) Pracovný pomer na kratší pracovný čas, v ktorom je rozsah pracovného času menej ako 15 hodín týždenne, môže zamestnávateľ alebo zamestnanec skončiť výpoveďou z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu. Výpovedná doba je 30 dní a začína plynúť dňom, v ktorom sa doručila výpoveď.
koyo
01.08.07,10:59
Upozorňujem na nové znenie §49 ods.6 ZP platné k 1.9.2007.
(6) Pracovný pomer na kratší pracovný čas, v ktorom je rozsah pracovného času menej ako 15 hodín týždenne, môže zamestnávateľ alebo zamestnanec skončiť výpoveďou z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu. Výpovedná doba je 30 dnía začína plynúť dňom, v ktorom sa doručila výpoveď.


To je velmi cenna informacia! Takze tym padom ten zamestnanec uz straca vyhody zmluvy na dobu neurcitu, je tak?
macula
01.08.07,12:09
Presne tak, do 31.8.07 platí 15 dňová výpovedná doba a od 1.9.2007 - 30 dňová.
koyo
05.08.07,06:27
Toto som potreboval vysvetlit! Vdaka!!:)