pacho
07.04.08,14:08
V mojom bydlisku v petrzalke boli pozvane tri vchody na priestupkove konanie koli odpadu. Niekto nezodpovedny proste vyhodil stary nabytok ku kontajnerom. Lenze to mohol byt kludne aj niekto kto tu vobec nebyva a moze byt aj druheho konca mesta. Uz som bol svedkom toho ze bezne vidiecania si vozia odpad do BA v autach a pri prvom smetiaku sa ho zbavia . Dokonca som raz stal na odpocivadle dialnice TN-BA a tam rano zastavilo asi 10 aut a vytahovalo sakle plne bordelu. Preco by sme mali platit za to pokutu ? To akoze mame dat rozpis sluzien pri okne aby niekto strazil smetiaky alebo nebodaj si zaplatit kamerovy system ? V nejakej vyhlaske 1/2001 na petrzalskej stranke sa pise §6 ods.1

" Nehnuteľnosti hraničiace s verejným priestranstvom musia byť trvale upravené a udržiavané tak, aby nečistoty neboli zanášané na verejné priestranstvo, prípadne splavované dažďom alebo polievaním a aby neprekážali chodcom pri používaní verejných priestranstiev (napr. konáre stromov, kríkov a pod.). Ak pôvodca znečistenia alebo poškodenia nebol zistený, závadu musí odstrániť majiteľ alebo správca verejného priestranstva."

Co je to "hraniciace" ? Ako daleko ?
Mária27
09.04.08,18:28
V Bratislave sa pred pár rokmi zasielali upozornenia a vyberali pokuty od správcov za znečistenie stojísk okolo kontajnerov. Správcovia to dávali k úhrade vlastníkom a nájomcom domov. Nakoniec bolo súdne rozhodnuté, že ide o verejné priestranstvo a za neporiadok zodpovedá obec. Preto potom aj taz týždenne zadarmo odvážali veľký odpad.

Ani vo vašom prípade vás nemôžu robiť zodpovednými ani dať pokutu za prietupok, ktorý ste neurobili. Nemôžu vám nariadiť, aby ste sa starali o verejné priestranstvo.

Skôr by ste vy mohli tvrdiť, že sa z verejného priestranstva znečisťuje prostredie vášho bydliska.
majkii
10.04.08,09:04
V mojom bydlisku v petrzalke boli pozvane tri vchody na priestupkove konanie koli odpadu.......

nerozumiem, koho pozvali na priestupkové konanie, môžeš to trochu upresniť ? pozvali správcu, alebo jednotlivých vlastníkov, alebo domovníkov ? Na priestupkové konanie sa vzťahuje procesne zákon o správnom konaní, kde musí byť zrejmé, kto je učastníkom konania v tomto prípade pôvodca odpadu, a teda, kto spáchal priestupok. Preto by som sa moc neobával udelenia pokuty.
Igy
10.04.08,10:47
Zalezi aj na tom ci ide o pozemok vo vasom vlastnictve alebo vo vlastnictve MC resp. mesta takze to by malo byt zodpovedne aj za cistotu na tomto pozemku.
Ak je to pozemok ktory vlastnite, ste ako majitel povinny na nom udrziavat poriadok.
cervena
15.04.08,20:07
Nechcem Vám kaziť ilúzie,ale námv IV.obvode v Bratislave tiež prišiel doporučený list s magistrátu,kde žiadali napísať, ako zabezpečujeme likvidáciu odpadu mimo smetiakov. Napriek tomu,že máme smetiaky zamrežované, platíme okrem OLO aj firmu za čistenie kontajnerového stojiska, tiež nám občas "okoloidúci" niečo zhodia. Z hľadiska miestneho úradu je to náš problém, pretože tí " inteligenti" rozhodli že do 22m od domu sa má o čistotu postarať dom. O tomže medzi domami v Bratislave tých 22 metrov často ani nieje vyignorovali. Už som rozmýšlala,že vždy keď nám tam niekto zhodí odpad,zavolám policajtov a podám trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. Fakt,ako sa dá v tomto štáte brániť voči evidentnej blbosti našich zákonodarcov a predpisotvorcov?:mee:
peton
16.04.08,03:03
Mesto sa elegantne zbavilo svojich povinností. No galantné to však moc nie je. Plne súhlasím s Alenkou, že proti blbosti treba útočiť ešte lepšou blbosťou. Aspoň budú mať mestskí policajti čo robiť.....xixi.