damati
07.04.08,14:09
Ahojte!
Viem, že táto téma sa k domácnosti veľmi nehodí, ale neviem sa rozhodnúť kam s tým. Potrebujem sa poradiť. Založili sme v Tatra banke firemný účet a robila to taká nemožná ženská, ktorá tomu vôbec nerozumie. Už mesiac čakám na vydanie bankomatovej karty a po urgencii na pobočke mi povedali, že tá šikovná pracovníčka ani neodoslala na ústredie požiadavku na vydanie bankomatovej karty a že pani šikovná u nich už nepracuje. A tak mám z toho samé nervy. Nemám s touto bankou skúsenosti a chcem sa spýtať, či je v pohode ak som ešte siedmeho v tomto mesiaci nedostala výpis z účtu, alebo mám zase utekať na pobočku hasiť čo šikovná pokašľala. Ja dostávam výpis z účtu k svojmu osobnému účtu vždy hneď na začiatku mesiaca. :cool:
m.hladka
07.04.08,14:05
To si musiš vysporiadať (overiť) v banke. Zistiť, či máš výpisy na požiadanie, alebo zasielane poštou. A asi znova požiadať o kartu.
MILKA58
07.04.08,14:35
Ja som si z podobných skúseností s ochotnými pracovníkmi účet vTB zrušila.Manžel tam má ešte podnikateľský účet a ako píšete, dnes je 7. a výpis nemá, v iných bankách posielajú rýchlejšie.
m.hladka
07.04.08,15:10
Je to rôzne, každá banka má iný systém posielania ban.výpisov. Napr. ešte moji klienti nemajú výpisy ani z Poštovej banky a ani z ČSOB. Ja mám všetky na požiadanie, takže si prvého v mesiaci vždy výpisy vyberám osobne. Poštou je to veľmi zdlhavé.
Zuziana
07.04.08,15:26
Je to asi individuálne. Ja mám tiež účet v TB, nemám žiaden problém a výpis 4-5. v poštovej schránke.
lu_lu
08.04.08,14:05
nasa neziskovka ma ucet v TB, musim povedat, ze zopar veci vzhladom na nase specificke poziadavky a hlavne nasu pravnicku formu n.o. trvali dlhsie vybavit, lebo ich vacsinou konzultovali s centralou (boli sme prvou neziskovkou v danej pobocke), ale napr. nas informovali o vsetkom telefonicky, aby nam usetrili cas a po prvych obratoch na ucte nam vdaka statusu neziskovej organizacie odpustili vsetky poplatky nad ramec balicka (129,-), co za rok 2007 cinilo cca 1 000,-. Vypisy chodia ozaj az na konci prveho tyzdna (za marec prisiel dnes, ale to aj z CSOB). V case, ked som zakladala ucet, bolo to presne pred rokom, to bola najlepsia ponuka na trhu - takze aj to moze byt rozhodujuci faktor ostat, ci odist. Toto si vsak musi kazda FO, PO uvazit sama, nakolko len ona vie, ake financne operacie a hlavne kolko ich za mesiac vykona. Co sa tyka vypisu, ak niekomu chyba, treba sa naucit na internet-banking.
lu_lu
08.04.08,14:33
Jaaaj a este som zabudla to najdolezitejsie ohladom karty: stava sa to aj v inych bankach, fakt je to len o ludoch: manzelovi prisla domov platobna karta z CSOB, velmi som sa cudovala, pretoze ta predchadzajuca mala platnost do 09/10. Ale nejak sa na nu zabudlo, manzel pouzival svoju povodnu.... ...az raz, myslim, ze to bolo cca mesiac-dva po doruceni tej novej karty, sa svokor rozplyval nad tym, ze si nema ako vybrat peniaze, lebo staru kartu ma neplatnu a s novou su nejake problemy, vraj by ju mali mat v banke, ale asi ju uz mozno poslali, no, ze asi ju vystavia este raz... este v ten vecer bol vyskusat tu "manzelovu novu" kartu a cuduj sa svete: svokrov PIN fungova! A predstavte si, ze by to bol niekto uplne cudzi, ktory by mal "len" rovnake meno