vadalko
07.04.08,15:28
Zdravím chcel by som vedieť čo sa presne účtuje na 588 - Ostatné mimoriadne náklady lebo my sme sa učili že len pri predaji podniku ale chcel by som vedieť či môže byť aj napr. Nárok zamestnanca na náhradu škody spôsobenej neoprávnenou výpoveďou, Nárok zamestnancov na odstupné z dovôdu reorganizácie
Nárok občana na náhradu lieč. nákladov za úraz spôsobený ÚJ
Ak nie tak na, ktorom nákladovom účte sa to má účtovať ??? Ďakujem
Tweety
07.04.08,13:30
Zdravím chcel by som vedieť čo sa presne účtuje na 588 - Ostatné mimoriadne náklady lebo my sme sa učili že len pri predaji podniku ale chcel by som vedieť či môže byť aj napr. Nárok zamestnanca na náhradu škody spôsobenej neoprávnenou výpoveďou?? Ak nie tak na, ktorom nákladovom účte sa to má účtovať ??? Ďakujem za odpoveď
Nárok na náhradu škody voči zamestnancom účtujeme 335/648AE.
Gabca
07.04.08,13:42
Tweety - odkedy je 648 nakladovy ucet?
azla
07.04.08,14:26
Zdravím chcel by som vedieť čo sa presne účtuje na 588 - Ostatné mimoriadne náklady lebo my sme sa učili že len pri predaji podniku ale chcel by som vedieť či môže byť aj napr. Nárok zamestnanca na náhradu škody spôsobenej neoprávnenou výpoveďou?? Ak nie tak na, ktorom nákladovom účte sa to má účtovať ??? Ďakujem za odpoveď
Účet 588-určite nie.

Ak by išlo o nárok zamestnanca na náhradu mzdy plynúcej z neplatného skončenia PP (§79 ZP) - tak sa domnievam, že je to mzdový náklad. - použijete účet 5 2 1.

Z hľadiska daňového je potom potrebné ošetriť uvedený náklad, ak sa vzťahuje na minulé obdobie a nebola tvorená rezerva.
vadalko
07.04.08,14:27
Tým poškodeným je zamestnanec a ÚJ vzniká voči nemu záväzok len neviem či na 588
azla
07.04.08,14:54
Nárok zamestnanca na odstupné (doplnené v otázke) 527/331
azla
07.04.08,14:56
Nárok občana na náhradu lieč. nákladov za úraz spôsobený ÚJ

Náhrady zo zodpovednosti za škody spôsobené fyzickým osobám
548/379