via
30.03.05,15:04
mam tu obcianske zdruzenie, ktore za rok nemalo ziadny prijem. akurat par korun v urokoch na ucte. vydavky tiez len za vedenie uctu. nic viac. musia podat DP?
marta
30.03.05,16:41
Nadväzujúc na ustanovenie § 41 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov občianske združenie nemusí podať daňové priznanie ak má iba príjmy, ktoré nie sú predmetom dane, príjmy, z ktorých sa daň vyberá zrážkou podľa § 43 a príjmy oslobodené od dane podľa § 13 ods. 2 písm. b).

Z uvedeného vyplýva, že občianske združenie za zdaňovacie obdobie 2004 dosahovalo príjmy, z ktorých bola daň vybraná zrážkou. V zmysle uvedeného ustanovenia občianske združenie nemusí podať daňové priznanie, avšak na vyzvanie správcu dane daňové priznanie podať musí.
maco22
30.03.05,17:36
co ak mame OZ ktore ma vydanych par faktur? nehce sa mi to strasne pisat - je potrebne koli par fakturam plne vypisovat DP, alebo staci oznamit, ze DP nepodame koli paragrafu 41/1 ZDP, kedze sme aj tak v strate?
marta
30.03.05,17:53
Na účely podania daňového priznania sa neposudzuje základ dane, ale príjmy neupravené o daňové výdavky.
maco22
30.03.05,18:29
vobec nerozumiem odpovedi, ale asi chapem, ze to je jedno aky mame vysledok, DP treba podat tak ci tak.

ide skor o to, ze sa mi to nechce robit - mame strane vela nezdanitelnych poloziek (ak nie vsetky - jedine co ma znepokojuje je tych 5 faktur) a davat to vsetko dokopy by trvalo vecnost.