Evana
07.04.08,21:41
Uz dlho hladam nieco k tejto teme, ale neuspesne. Prvykrat idem uctovat zaradenie MV a vobec si nie som ista, prosim poradte:
MV zaradim az dnom pridelenia EC? Teraz ma totiz "docasnu" SPZ a tento stav vraj bude trvat mozno aj 2 mesiace. S autom sa uz ale jazdi, tankuje sa... Co s tymito nakladmi, ktore vzniknu do zaradenia? Mozem o nich uctovat uz teraz? Alebo zvysuju obstaravaciu cenu?
Na danovy urad auto nahlasujem tiez az ked budem mat technicak, vsak?
Vopred dakujem za pomoc!
Katka0208
08.04.08,10:38
Neviem ci som to urobila dobre, ale ked som ja zaradzovala MV, tak som to dala dnom obstarania, teda som ho zaradila v den ked som ho kupila. Ved auto sa kupuje preto, lebo je potrebne. Nebude predsa stat 2 mesiace v garazi a cakat na technicak. A o PHL mozes uctovat uz teraz. Ved ho pouzivas. Myslim, ze tieto naklady ako je PHL by nemali zvysovat OC automobilu. Na danovy urad ho nahlasis az vtedy, ked budes mat technicak a budes ho mat prihlasene na policii. A dan z MV sa bude platit pozadu. To je ale moj nazor a skusenost. Ale mozno sa mylim.
mudroš
08.04.08,15:12
Majetok sa môže uviesť do úžívania ak splňuje všetky technické a právne podmienky pre jeho používanie.
neviem kedy sa môže MV používať s dočasnou poznávacou značkou. Ak sa ale s touto značkou používa v súlade s platnými predpismi, tak je ho možné uviesť do používania (zaradiť).