M3G
07.04.08,22:14
Premiestňujeme hliníkové bloky do inej krajiny EU, za účelom ich nafarbenia(popráškovania).

Takto zhodnotený hliník sa neskôr vracia naspäť do SR. Faktúru za farbenie hliníka som dosiaľ považoval za službu a príslušne som ju samozdanil v priznaní DPH. Dúfam, že som sa nemýlil a nemal som samozdaniť tovar :o
cloe
07.04.08,20:45
Premiestňujeme hliníkové bloky do inej krajiny EU, za účelom ich nafarbenia(popráškovania).

Takto zhodnotený hliník sa neskôr vracia naspäť do SR. Faktúru za farbenie hliníka som dosiaľ považoval za službu a príslušne som ju samozdanil v priznaní DPH. Dúfam, že som sa nemýlil a nemal som samozdaniť tovar :o

Podľa mňa je to robíš správne. Dúfam, že si správne vysvetľujem znenie zákona:

Zdaniteľné obchody
§ 8
Dodanie tovaru


(1) Dodaním tovaru je

....

(4) Za dodanie tovaru sa považuje aj premiestnenie tovaru, ktorý je vo vlastníctve zdaniteľnej osoby, z tuzemska do iného členského štátu, ak je tento tovar odoslaný alebo prepravený ňou alebo na jej účet do iného členského štátu na účely jej podnikania. Takéto premiestnenie sa považuje za dodanie tovaru za protihodnotu okrem premiestnenia tovaru
.....
f) na účel prepracovania, spracovania, opravy alebo iných podobných činností fyzicky vykonaných na tomto tovare pre túto zdaniteľnú osobu v členskom štáte, v ktorom sa skončí odoslanie alebo preprava, za predpokladu, že sa tejto osobe tovar po skončení operácií vráti do tuzemska,...


Podľa toho sa nejedná o dodanie tovaru, takže je to dodanie služby /§ 9 -Dodaním služby je všetko, čo nie je dodaním tovaru podľa § 8/.
VladoaKatka
08.04.08,03:52
práškovanie - je služba, ktorú Ti vykoná dodávateľ v inom členskom štáte EU a po tejto činnosti sa Ti vráti tovar späť do tuzemska.

Takéto samozdanenie za službu ja uvádzam v daňovom priznaní k DP na riadkoch 9 a 10 podľa §69 ods.2 až 4

§ 69
Osoby povinné platiť daň
správcovi dane
Na začiatok (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2008-a.html#hore)



(1) Platiteľ, ktorý dodáva tovar alebo službu v tuzemsku, je povinný platiť daň.

(2) Zdaniteľná osoba,ktorá má sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň alebo bydlisko v tuzemsku, je povinná platiť daň pri službe a pri tovare dodanom s inštaláciou alebo montážou, ktoré jej dodala zahraničná osoba z iného členského štátu alebo z tretieho štátu, ak ide o službu alebo tovar s miestom dodania v tuzemsku; zdaniteľná osoba nie je povinná platiť daň, ak je zahraničná osoba platiteľom.

(3) Zdaniteľná osoba je povinná platiť daň pri službách podľa § 15 ods. 8, ktoré jej dodala zahraničná osoba z iného členského štátu alebo z tretieho štátu.

(4) Platiteľ alebo osoba registrovaná pre daň podľa § 7 je povinná platiť daň pri službách podľa § 16 dodaných zahraničnou osobou z iného členského štátu, ak službu objednala pod identifikačným číslom pre daň prideleným tejto osobe v tuzemsku.

(5) Ak osoba, ktorá nie je platiteľom, pri dodaní tovaru alebo služby uvedie vo faktúre uvedie vo faktúre alebo v inom doklade o predaji daň, je povinná zaplatiť túto daň.

(6) Pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu je povinná platiť daň osoba, ktorá tovar nadobudne podľa § 11 a § 11a.

(7) Pri trojstrannom obchode podľa § 45 je povinná platiť daň osoba, ktorá je druhým odberateľom.

(8) Pri dovoze tovaru je povinná platiť daň osoba, ktorá je dlžníkom podľa colných predpisov,alebo príjemca tovaru, ak pri dovoze tovaru je dlžníkom podľa colných predpisov zahraničná osoba, ktorá je držiteľom jednotného povolenia podľa osobitného predpisu28a) vydaného colným orgánom iného členského štátu, a tento dlžník nepoužije dovezený tovar na účely svojho podnikania.

(9) Platiteľ alebo osoba registrovaná pre daň podľa § 7, ktorej je dodaný tovar podľa § 13 ods. 1 písm. e) a f), je povinný platiť daň pri tomto tovare, ak je dodaný zahraničnou osobou.

(10) Platiteľ, ktorému bol dodaný tovar alebo služba v tuzemsku, ručí spoločne a nerozdielne za daň z predchádzajúceho stupňa uvedenú na faktúre, ak vyhotoviteľ faktúry vykázanú daň úmyselne nezaplatil alebo úmyselne sa stal neschopným zaplatiť daň a platiteľ pri uzavretí zmluvy mal o tom vedomosť.
azla
08.04.08,05:39
Premiestňujeme hliníkové bloky do inej krajiny EU, za účelom ich nafarbenia(popráškovania).

Takto zhodnotený hliník sa neskôr vracia naspäť do SR. Faktúru za farbenie hliníka som dosiaľ považoval za službu a príslušne som ju samozdanil v priznaní DPH. Dúfam, že som sa nemýlil a nemal som samozdaniť tovar :o

Služba, ktorú ste si objednali ako odberateľ identifikovaný pre daň na Slovensku je služba podľa §16/7
Miesto dodania je Slovensko, samozdanenie podľa § 69/4.
M3G
08.04.08,12:56
Ďakujem Vám veľmi za Vaše názory, som šťastný :), že to robím dobre.

Väčšinou som si istý, ale niekdy sa mi stáva, že už ani neviem rozlíšiť základné veci :) viď http://www.porada.sk/t77313-vyrobky-alebo-sluzby.html