zuzana s.
30.03.05,16:19
Dobry den,

vedel by mi prosim niekto poradit ohladom povinneho zamestnavania obcanov so zdravotnym postihnutim? Mame cca 70 zamestnancov. Mame tym povinnost odviest na urad prace odvod za to, ze nezamestnavame obcanov so zdravotnym poistenim?
brm
30.03.05,14:29
najprv si tu z porady stiahni tlačivo...niekedy vo februári sme sa tu o tomto bavili...potom si podľa návodu vyrátaj priemerný tuším prepočítaný stav zamestnancov /ak sa mýlim nech ma niekto opraví/ a potom sa ti očká začnú pretáčať...ale najprv by si si hádam mala zistiť na príslušnom úrade práce či vôbec dakoho mali v evidencii...
zuzana s.
30.03.05,14:44
Dakujem za odpoved.
My mame pobocky po celom Slovensku, ale sidlo firmy je v Bratislave 5. To znamena, ze mam zistit na urade prace v BA5, ci tam mali v evidendcii obcanov so zdravotnym postihnutim a ak ano, tak vyratat odvod.
Abdul
31.03.05,12:55
Do 31.3.2005 musí zamestnávateľ, ktorý zamestnáva viac ako 20 zamestnancov predložiť ročný výkaz o zamestnávaní občanov so zdravotným postihnutím - v prípade, že takýchto občanov nezamestnával - je povinný zo zákona zaplatiť odvod za nesplnenie tejto povinnosti - počet sa vypočítava z priemerného ročného fyz. počtu zamestnancov a tento odvod musí do dnešného dňa aj odviesť na príslušný účet úradu. Vôbec nemusíte zisťovať, či v BA 5 mali v evidencii občanov so ZP, pretože odvod sa platí i keby na celom Slovensku bol v evidencii vedený čo len 1 občan so ZP. Túto povinnosť môže organizácia splnil i zadaním zákazky firme, kt. zamestnáva takýchto občanov.
Timcsi
31.03.05,13:19
Do toho priemerného počtu sa započítavajú aj dohodári? My zamestnávame 19 zamestnancov na zákl.prac.zmluvy a vždy máme aj niekoľko dohodárov, t.j. v každom mesiaci prekročíme hranicu 20.
brm
31.03.05,13:42
Do toho priemerného počtu sa započítavajú aj dohodári? My zamestnávame 19 zamestnancov na zákl.prac.zmluvy a vždy máme aj niekoľko dohodárov, t.j. v každom mesiaci prekročíme hranicu 20.podľa mňa bez dohodárov. ak ti vyšiel prepočítaný priemerný stav pod 20, tak nemáš povinnosť platiť...