mamina h.
07.04.08,23:42
poprosim o nazor:
zakladame sro, mame uviest podpisove vzory a peciatku, bola som v jednom obchode (kde robia peciatky) a povedali mi, ze peciatku mi nevyhotovia, pokial nemam k tomu papiere, je pravda ze vlastne ani nemame zatial ICO atd, aka je spravna postupnost podla vas? tu peciatku si tam potom dame dodatocne ako modifikaciu?

vdaka, pekny utorok vsetkym
bepo
08.04.08,04:20
Pečiatku sro nepotrebuje ale ak veľmi chcete a nechcú vám ju urobiť dopredu tak si jednu vyrobte zo zemiaka,tou potvrďte návrh na zápis od OR a potom si dajte urobiť normálnu pečiatku :)
mamina h.
08.04.08,10:25
Pečiatku sro nepotrebuje ale ak veľmi chcete a nechcú vám ju urobiť dopredu tak si jednu vyrobte zo zemiaka,tou potvrďte návrh na zápis od OR a potom si dajte urobiť normálnu pečiatku :)
hmmm, lenze spolocnici by potrebovali dan na nu aj ICO+DICO a to nebudu mat az kym im ju nezalozia, aky postup zvolit?

1 - do podpisovych vzorov konatelov peciatku proste nedat, otazka je ci je potom opodstatnene peciatku pouzivat?

2 - spravit peciatku az po prideleni ICO, potom dodatocne menit podpisove vzory konatelov

poradite ako nato? vdaka. :)
Zoltán Kovács
08.04.08,10:33
hmmm, lenze spolocnici by potrebovali dan na nu aj ICO+DICO a to nebudu mat az kym im ju nezalozia, aky postup zvolit?

1 - do podpisovych vzorov konatelov peciatku proste nedat, otazka je ci je potom opodstatnene peciatku pouzivat?

2 - spravit peciatku az po prideleni ICO, potom dodatocne menit podpisove vzory konatelov

poradite ako nato? vdaka. :)

Ak silo mocou chcete mať aj pečiatku pri podpisových vzoroch konateľov, tak neostáva nič iné ako postupovať podľa bodu 2.
FAA
08.04.08,10:39
hmmm, lenze spolocnici by potrebovali dan na nu aj ICO+DICO a to nebudu mat az kym im ju nezalozia, aky postup zvolit?

1 - do podpisovych vzorov konatelov peciatku proste nedat, otazka je ci je potom opodstatnene peciatku pouzivat?

2 - spravit peciatku az po prideleni ICO, potom dodatocne menit podpisove vzory konatelov

poradite ako nato? vdaka. :)


Dôležité je to, ako máte konanie v mene spoločnosti zadefinované v spoločenskej zmluve.
Zatiaľ som sa nestretol s tým, aby sudca na OR chcel k podpisovým vzorom aj pečiatky. Ani v tom prípade, keď konanie v mene spoločnosti bolo zadefinované s pečiatkou, resp.s "písaným, alebo tlačeným názvom spoločnosti". Na niektorých úradoch vyžadujú pečiatky aj keď je konanie bez pečiatky.
m.hladka
08.04.08,10:40
Vôbec nie je potrebná pečiatka pri založení firmy, pretože sa tam píše: Konateľ koná v mene spoločnosti navonok a podpisuje dokumenty samostatne tak, že k písanému, alebo tlačenému obchodnému menu spoločnosti pripojí svoj vlastnoručný podpis.
T.z., že ak nie je pečiatka, tak sa tam ručne napíše Meno spoločnosti a podpis.