Anežob
08.04.08,08:48
Naša organizácia si vybavila živnostenský list na usporiadanie spoločenských podujatí a na základe toto sme usporiadali ples. Je možnosť odpočtu DPH pri nákladoch, ktoré pozostávajú hlavne na stravu, občerstvenie a konzumné v reštauračnom zariadení ? Vstupné máme prijaté prostredníctvom registračnej pokladnice a DPH zo vstupného zaplatíme teraz ( sme štvrťročný plátcovia ).
Ospravedlňujem sa, ak sa podobná téma už riešila, ale mne sa nič podobné nepodarilo objaviť.
Za poradenie posielam všetkým VEĽKÉ ĎAKUJEM !
HankaS
08.04.08,07:13
Ja si myslím, že je možnosť odpočtu DPH na vstupe, veď ste založili túto firmu na tento účel. a považovala by som to aj za určitý druh reklamy,
dozvedelo sa o vás prostredníctvom tejto akcie určite veľa klintov, ktorí vás možno v budúcnosti oslovia, alebo podajú informáciu ďalej, A navyše DPH zo vstupeniek odvediete DU.
Anežob
08.04.08,17:07
HankaS, ďakujem za odpoveď.
Ja to mám už od februára zaúčtované ako uplatnenú DPH na vstupe, ale teraz keď o pár dní treba podať daňové priznanie začala som okolo toho rozmýšlať a samozrejme som zneistela. Tvoj názor mi dodal istotu, že je to dobre, za čo ešte raz dík.