božena24
08.04.08,08:08
Ahojte poraďáci,
nemohol by mi niekto poradiť nejaký zaručený recept, ako si poradiť so zápchou u dieťaťa - 3 roky. Máme obdobia, keď je všetko OK, ale potom príde obdobie, keď sa dcérka zatne a jednoducho "nekaká". Tekutín sa snažíme príjimať dostatok. Aj na prechádzky chodíme, takže pohyb má. Strava nie je možno úplne super. Toho som si vedomá. Preto by som poprosila o nejaké zaručené recepty, ktoré by vedelo a hlavne bolo ochotné stráviť aj malé dieťa.
Vopred ďakujem.
janaGT
08.04.08,06:12
napadajú ma jogurty s vlákninou,
alebo ešte niekedy sa to volalo Vlárka, také obilninové hviezdičky zaliať mliekom.
natascha
08.04.08,07:56
Napr.:
- ovsená kaša
- figy
- špaldové, pšeničné otruby (pár lyžičiek do jogurtu)

Môjho 5-ročného syna zaručene preženie mak, hoci mak má vraj opačné účinky.
Bionda
08.04.08,08:04
Lieky a kvapky odporúčam ako poslednú alternatívu.
Mohla by si skúsiť, hneď ako vstane ráno bud pohár teplej vody, alebo je celkom dobrá šťava so zaváraného ovocia. Vypiť aspoň pohár pred raňajkami.
VladoaKatka
08.04.08,08:10
Slivkový kompót aj so šťavou.
BXLmiami
08.04.08,08:13
Skôr čistá ovocná šťava,odšťavené ovocie prípadne aj s dužinou,zaváraniny obsahujú cukor a to nie je dobré pre dieťa na ranajky.Veľa potravín tzv zbytkových-ovs.vločky,zelenina,ovocie so šupkou...tiež sú dobré mliečne a jogurtové kokteily s ovocím.Ale jedna vec býva u detí-malé deti sa väčšinou ,,zatnú" a nechcú kakať po negatívnom zážitku s bolestivosťou pri kakaní,prasklinka alebo zaparenie.Vždy skontrolovať zadoček a krémovať aby konečník,aby pri stolici nespôsoboval bolesť.
Bionda
08.04.08,08:15
bohužiaľ na každého funguje čosi iné, treba skúsiť ísť aj do lekárne a popr. kúpiť nejaký čaj.
Dobré sú naozaj cereálie, ovsen. vločky sú úžasné a skúsiť v tom istom čase brávať na WC napr. ráno a neunáhľovať to, niekedy aj stresom dieťa - rýno sa náhli, nejde a potom ho to prejde a je už celý režim narušený
Bionda
08.04.08,08:18
Skôr čistá ovocná šťava,odšťavené ovocie prípadne aj s dužinou,zaváraniny obsahujú cukor a to nie je dobré pre dieťa na ranajky.Veľa potravín tzv zbytkových-ovs.vločky,zelenina,ovocie so šupkou...tiež sú dobré mliečne a jogurtové kokteily s ovocím.Ale jedna vec býva u detí-malé deti sa väčšinou ,,zatnú" a nechcú kakať po negatívnom zážitku s bolestivosťou pri kakaní,prasklinka alebo zaparenie.Vždy skontrolovať zadoček a krémovať aby konečník,aby pri stolici nespôsoboval bolesť.
no budem trochu oponovať, lebo naozaj je účinná tá šťava zo zaváraného ovocia- taký bol aj postup v nemocnici. (marhuľová , slivková sú ozaj účinné)

Inak ak to nepôjde na zmäkčenie je dobré dať čípok a potom skúsiť.
Martina12345
08.04.08,08:21
Mala som podobný problém s dcérkou- bola aj v nemocnoci s tým. Skúšali sme všetko možné, strava, pohyb, tekutiny. Momentálne jej dávam detské probiotiká-prášok. Odvtedy nemala problémy a nebola ani chorá ( od januára).
Bionda
08.04.08,15:00
Súhlasím naozaj tie probiotické sirupčeky sú dobre, sú s vlákninou s vitamínami, dobré sú aj pri rekonvalescencii po chorobe na posilnenie imunity.
luana38
09.04.08,02:12
Vynikajuce je psyllium, vlaknina pre veganov, dospat v lekarni, mne velmi pomohla, ci je vhodna aj pre deti, treba zistit v lekarni, to neviem.
BXLmiami
13.04.08,07:43
no budem trochu oponovať, lebo naozaj je účinná tá šťava zo zaváraného ovocia- taký bol aj postup v nemocnici. (marhuľová , slivková sú ozaj účinné)

Inak ak to nepôjde na zmäkčenie je dobré dať čípok a potom skúsiť.
:)nenapísala som nič proti kompotom,len nie na ranajky.:)
Manual
13.04.08,09:45
Ahojte poraďáci,
nemohol by mi niekto poradiť nejaký zaručený recept, ako si poradiť so zápchou u dieťaťa - 3 roky. Máme obdobia, keď je všetko OK, ale potom príde obdobie, keď sa dcérka zatne a jednoducho "nekaká". Tekutín sa snažíme príjimať dostatok. Aj na prechádzky chodíme, takže pohyb má. Strava nie je možno úplne super. Toho som si vedomá. Preto by som poprosila o nejaké zaručené recepty, ktoré by vedelo a hlavne bolo ochotné stráviť aj malé dieťa.
Vopred ďakujem.
Začni piť prírodnú vodu Šaraticu, možno postačí 2-3 dcl denne. táto voda podstatne zlepší trávenie a peristaltiku čriev. Dostať ju dosť málo, ale treba pohľadať po obchodoch.
Pekný deň...:)
jarosenka
14.04.08,18:57
My sme mali rovnaký problém so synom minulý rok - tiež mal vtedy 3 roky. Zaťal sa po zlej skúsenosti a jednoducho odmietal ísť kakať aj týždeň. Už som z toho bola zúfalá.:mee: Samozrejme, upravili sme stravu (aj keď tá pôvodná sa od upravenej až tak veľmi nelíšila), pridali sme sušené ovocie, ktoré má rád, jedáva jogurty s vločkami (doma si robíme taký svoj mix - kupované nám až tak nechutia), pije ochutené acidká, veľa vody a čajíkov a má pohyb. Ale to, čo skutočne pomohlo, boli rôzne rozhovory. V jeho telíčku bojujú dobrí vojačikovia so zlými bacilmi - vojačikovia aj rozprávajú, po spláchnutí WC sme dávali "ahoj " spláchnutému obsahu :---, no, niekto by si myslel, že som zrelá do blázinca. Stresovalo ho aj to, že mal ísť na WC mimo domu, preto sme sa dohodli, že budeme chodiť kakať vždy večer - už to patrí medzi tie tzv. večerné rituály. A všeličo iné. Treba skúšať, aj keď je to ťažké, viem. Ale stojí to za to, lebo keď sa ten malý človiečik trápi, tak pre nás je to strašné.
Janinkaaa
15.04.08,07:12
Ovsené vločky (obyčajné) zaliať horúcou vodou. Môže sa pridať cukor (škoricový, vanilkový). Nechať zmäknúť. Zjesť ako posledné jedlo pred spaním.
Pozor : ničím iným nezalievať, len horúcou vodou. Nesmie to byť mileko, jogurt,...
Opakovať aspoň týždeň, aby sa vyčistili črevá. Ale už po 2 dňoch by to malo zaučinkovať.
tiny77
15.04.08,08:22
ovsene vlocky pomliet - a pridavat 1-2 lyzicky do vsetkeho, do polievok, jogurtov, omacok. Ovsene vlocky su fajn, ALE!!! treba vypit DOSTATOCNE mnozstvo tekutin, INAK maju OPACNY UCINOK!!!

Mala som problem s mladsim synom, na gastre mu zistili alergiu na kravske mlieko - toto to sposobovalo. (Bol to prechod po rocnom kojeni na polotucne mlieko). Musel pit sojove nahrady mlieka. (prichut vanilkova, jahodova..) "Liecba" trvala asi rok. Pak to preslo. Teraz pije polotucne mlieko a no problem. (teraz ma 8 rokov)
Jankabel
16.04.08,07:28
U nás bol vždy najjednoduchší, najlacnejší, najrýchlejší a vždy účinný spôsob, že sušené slivky-asi 5ks som prevarila v 2,5dl vody, vznikol taký čajík, ktorý môj 2r.syn ochotne vypil, na rozdiel od všelijakých liekov, preháňadiel a nezvyčajných potravín.
A musím povedať, že to vždy zabralo, aj vtedy,keď týždeň nebol
na veľkej...A pomohlo to aj deťom v rodine, známym, poznám ich veľa..
alabasterr
04.05.08,10:35
Máte niekto skúsenosti s vnútornou očistou zažívacieho traktu programom Colonix ? Bol by som rád keby sa niekto podelil o svoje skúsenosti.
Nedovolí mi pripnúť link, ale cez vyhľadávač sa dá nájsť www stránka
Manual
10.05.08,13:04
Máte niekto skúsenosti s vnútornou očistou zažívacieho traktu programom Colonix ? Bol by som rád keby sa niekto podelil o svoje skúsenosti.
Nedovolí mi pripnúť link, ale cez vyhľadávač sa dá nájsť www stránka
Mal si na mysli túto stránku ?
http://www.drnatura.sk/navod.php
Skúsenosť nemám ale tiež by ma to zaujímalo.
duves
12.05.08,11:26
Ľanové semeno. Zabudni na chemikalie. Zahravať sa s crevnou florou sa nevyplaca.
http://lesk.zoznam.sk/cl/10172/151595/Lanove-semena-proti-zapche
klaudusik
31.03.09,07:17
Ahoj tak ja mam s tym neustaly problem...nepomaha ani senny caj ani Hanasaki caj, no jednoducho vzdy skoncim s prehanadlom. Ja idem na zachod az po 5-7 dnoch a aj to s bolestami. A to nehovorim o tom ze jem samu zeleninu. Jedine co mi pomaha je BIFICOL - vlaknina, rozmiesam si to v mlieku. A za 2-3 hodinky idem. Hnacky sa bat nemusis....
Manual
31.03.09,07:23
Ahoj tak ja mam s tym neustaly problem...nepomaha ani senny caj ani Hanasaki caj, no jednoducho vzdy skoncim s prehanadlom. Ja idem na zachod az po 5-7 dnoch a aj to s bolestami. A to nehovorim o tom ze jem samu zeleninu. Jedine co mi pomaha je BIFICOL - vlaknina, rozmiesam si to v mlieku. A za 2-3 hodinky idem. Hnacky sa bat nemusis....
Pozri tu:
http://www.nobelplus.sk/web/vyzivove-doplnky/detail/miner-v-saratica-0-5l-1133.html
legolas
31.03.09,07:37
... recept starých mám osvedčený: kúpiť sušené slivky,večer namočiť v 1dcl vody a ráno dať pred jedlom nalačno tú šťavu aj so slivkami vypiť. Pravidelne až dokedy sa to neupraví samo.
Lucyana
05.08.09,11:17
Ahojte, mám probém s trávením už dlhší čas asi tak zo 4mesiace je to nahrošie, bola som s tým u doktorky a tá ma poslala na gastro aj s výsledkami krvi, ale nič mi doktor nerobil, len sa ma popýtal a dal mi nejaké lieky a sirup na trávenie, tie lieky mi boli na nič, to som mu aj povedala a ten sirup mi pomáhal len minimálne, mávam zápchu ale nie takú že 5dní nemôžem ísť na záchod ale aj tak raz denne je veľa čo povedať aj to len ťažko. jeden čas sa to obrátilo a mala som hnačku ale to zasa prešlo a nie aby sa to upravilo ale vrátilo sa to na zápchu. teraz som v 10týždni tehotenstva takže nemôžem brať absolutne žiadne lieky ani sirup. je to ešte horšie, a to jem zeleninu ovocie, aj na radu lekára kyslé mlieko, pijem dostatočne, na to si dávam pozor. ani sa neprejedám ale brucho mám aj tak nafúknuté aj ráno na lačno a poobede už ani nehovorím. Neviem čo môžem jesť a doktor mi povedal že nechápe ani on že z čoho to mám. tak už neviem kto mi pomôže ak by ste o niečom vedeli tak mi prosím poradte. dakujem pekne
danse
05.08.09,11:55
Ja mam tiez podobne problemy so zapchou uz od detstva. Mama spomina, ze mi pomahla cucoriedkovy kompot. A teraz v dospelosti si dam za lyzicku lanovych semienok, zapijem poharom vody - to nalacno a az potom si dam ranajky a po ranajkach idem zarucene. A tiez je dolezita strava, nie je to otrepana fraza - vela ovocia a zeleniny, a zeleninove salaty s olivovym olejom, to je velmi dobre, menej peciva...
xima
05.08.09,18:13
No, podľa mojich skúseností, skús porozmýšľať či nedávaš do seba niečo čo obsahuje plieseň (môže byť aj v káve a nevidíš ju) Potom by som ti ešte poradila - snaž sa oddeľovať cukry a ostatné jedlo (nemiešať ich) - napr. aj ovocie jesť samostatne - časovo aj 2hod od iného. Pozor na osladené nápoje.
Bionda
05.08.09,19:08
Bohužiaľ , nakoľko si uviedla , že si tehotná, toto býva problém mnohých tehotných žien. Tam len hlavne zaveď pravidelnosť v chodení, aj keď zo začiatku to nepôjde, ale choď pravidelne, v tú istú hod, na WC a treba skúsiť, treba zmeniť životosprávu - to určite, ráno skús viac vláknitú stravu, niekto odporúča vodu teplú nalačno, ja mám info, že aj z kompótu voda pomáha... skús piť viac vody a vynechať- tak ako tu už bolo napísané všetky sladké vody. Keď to nepôjde viac dní, treba spoň glycerínový čípok a zase skúšať a nevzdávať sa.
P.S. uvítaš to tiež po pôrode;)
Deganova
06.08.09,04:03
Veľmi dobré účinky má na lačno vypiť pohár čo najteplejšej vody (ohriať v mikrovlnke) s lyžicou medu ( keď ho nemám nahradím aj cukrom - podporuje črevné kvasenie) alebo čaj z ľanového semena - na 4 dcl vody 1-3 čl semena a 5 minút variť, piť na 3x pred jedlom cez deň alebo plody pánkožkovho chlebíčka varené v mlieku - na 3 dcl mlieka 1 čl plodov a variť cca 1 minútu na 3x vypiť po jedle a ešte jedna rada ráno a večer zjesť pred jedlom lyžicu hrozienok napučaných vo vode. Ja tieto babské recepty striedam (aby sa ani k jednej nevytvorila závislosť) a funguje to.
Lucyana
06.08.09,05:48
Dakujem vám veľmi pekne, vyskúšam postupne všetko a hádam dačo zabere. Neviem veľa o klíčkoch a semenách rastlín a tak, preto som potrebovala aj nejaké zaručené recepty. Bolo mi aj povedané že pomáha aj lyžica olivového oleja každé ráno, tak aj to som začala skúšať. No tak ovocie jem dostatočne, nie až príliš ale dosť mám ho každý den, aspon 1ks aj viac, zeleninu tak isto. Kávu už nepijem ako som otehotnela ale kapučíno si dám každé ráno ale to som začala len teraz takže to s tým nesúvisí, si myslím.Vačšinou pijem minerálku ale dávam si do nej sirup, kolu alebo kofolu veľmi nie to už skôr džús. nie som veľmi sladká ale kde tu si vždy nejakú sladkosť dám ale neprejedám sa lebo mi to až tak hrozne nechutí. Ja by som asi potrebovala urobiť presný jedálniček lebo v tomto som dosť hlúpa neviem čo môžem a čo nie a to je asi tiež problém. Čím by som mohla nahradiť pečivo, lebo ked prídem do roboty tak jedávam rožky s niečim, tak ak by som to mohla niečim nahradiť čo by ma nasýtilo tak mi dajte prosím vedieť lebo aj v tom môže byť dosť veľký problém len fakt neviem čo by som jedla namiesto toho. dakujem pekne
Lucyana
19.08.09,09:35
ahojte, tak vyskúšala som tie ľanové semiačka, a jedávam aj teda veľa zeleniny a aj ovocia a dosť často kyslé mlieko alebo cmar a tak. No neviem ako rýchlo by mali tie ľanové semiačka pomôcť ale za 2týždne mi nejak výrazne nepomohli, vlastne vôbec. dokonca som si začala dávať pozor na to aby som nejedla toľko pečiva a ráno vačšinou jedávam vločky kukuričné. no neviem teraz skúšam olivový olej ale neviem či mi to pomôže. naozaj sa snažím vyskúšať všetko ale mám pocit že mi už nepomôže vôbec nič. a je to dosť neznesiteľné.