blackpearl
08.04.08,11:14
AHojte.Chcela by som sa opytat ako by ste nahodili VPD za uhradenie zálohovej FA v Jú... ze by to bol ost.rezijny??? Dik moc za pomoc.:)
cloe
08.04.08,09:26
AHojte.Chcela by som sa opytat ako by ste nahodili VPD za uhradenie zálohovej FA v Jú... ze by to bol ost.rezijny??? Dik moc za pomoc.:)

Zaplatená záloha ešte nie je VOZD, až na základe vyučtovacej faktúry, po uskutočnení dodávky tovaru alebo služby ju zaúčtujem v príslušnom členení. Môže ísť o réžiu, ale aj o materiál alebo tovar.
Muška
08.04.08,10:30
Zaplatená záloha ešte nie je VOZD, až na základe vyučtovacej faktúry, po uskutočnení dodávky tovaru alebo služby ju zaúčtujem v príslušnom členení. Môže ísť o réžiu, ale aj o materiál alebo tovar.
A viete, že nám toto vypadlo z Dani z príjmu od 1.1.2008???

(12) Súčasťou základu dane daňovníka s príjmami podľa § 6, ktorý účtuje v sústave jednoduchého účtovníctva alebo ktorý vedie evidenciu podľa § 6 ods. 11, alebo ktorý uplatňuje výdavky podľa § 6 ods. 10, je

a) pri vklade pohľadávky do obchodnej spoločnosti alebo družstva alebo pri postúpení pohľadávky, hodnota tejto pohľadávky, a to aj v prípade, ak ide o pohľadávku, ktorú daňovník vložil alebo postúpil za cenu nižšiu, ako je jej menovitá hodnota; pri vklade pohľadávky alebo jej postúpení za cenu vyššiu, ako je jej menovitá hodnota, sa za príjem považuje táto vyššia cena,
b) poskytnutý alebo prijatý preddavok, a to v tom zdaňovacom období, v ktorom došlo k splneniu dodávky tovaru, služby alebo iných plnení, na ktorých úhradu bol prijatý alebo poskytnutý.
Základ dane daňovníka s príjmami podľa § 6, ktorý účtuje v sústave jednoduchého účtovníctva alebo ktorý vedie evidenciu podľa § 6 ods. 10 alebo ods. 11, sa

a) zvýši o hodnotu pohľadávky pri jej vklade do obchodnej spoločnosti alebo družstva alebo pri jej postúpení, a to aj ak ide o pohľadávku, ktorú daňovník vložil alebo postúpil za cenu nižšiu, ako je jej menovitá hodnota; pri vklade pohľadávky alebo jej postúpení za cenu vyššiu, ako je jej menovitá hodnota, sa za príjem považuje táto vyššia cena,
b) zvýši pri vyradení pohľadávky z účtovníctva alebo z evidencie o sumu vo výške odpisu menovitej hodnoty pohľadávky alebo pri pohľadávke nadobudnutej postúpením vo výške jej obstarávacej ceny okrem pohľadávok uvedených v § 19 ods. 2 písm. h) prvom až piatom bode a písm. i),
c) zníži pri vyradení pohľadávky z účtovníctva alebo z evidencie o sumu vo výške zaplatenej obstarávacej ceny pohľadávky nadobudnutej postúpením pri splnení podmienok uvedených v § 19 ods. 2 písm. h) prvom až piatom bode a písm. i),
d) zníži o sumu vo výške zaplatenej obstarávacej ceny pohľadávky nadobudnutej postúpením v zdaňovacom období, v ktorom došlo k úhrade dlžníkom alebo postupníkom pri jej ďalšom postúpení, najviac však do výšky príjmov plynúcich z tejto úhrady.
cloe
08.04.08,10:51
Muška, to viem ale myslela som to tak, že aby som vedela k akej dodávke sa platba vzťahuje, nestačí mi zálohová faktúra, kde nie je uvedený predmet dodávky.
Muška
08.04.08,11:03
.....ale potom ....od 1.1.2008 je záloha "opäť" VOZD
P.S.
teda ak sa nemýlim :rolleyes:, ale tak mi to z nového zákona vyplýva