Dadica
08.04.08,13:25
Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť ohľadom rekonštrukcie podláh. Kúpili sme asi 35 r. starý rod. dom a chceme vymeniť podlahy. Momentálne sú v dome betónové podlahy a na nich nalepené linoleum. Podlahy sú veľmi chladné a tak prosím o radu ako ich tepelne zaizolovať. Chceme položiť koberce v izbách a plávajúcu laminátovú podlahu v kuchyni, ale čo spraviť, aby to nebolo chladné od nôh. Nové potery asi nebude možné robiť, pretože by sa zdvihla podlaha a nad dverami sú všate preklady, takže by to bolo príliš veľa prerábok. Za rady vopred ďakujem.
vasulka
08.04.08,12:31
Ahoj Dadica!My sme dali na prilepený gumolin to,čo sa dáva pod pláv.podlahu t.j.folia a Miralon.Máme to pod "plávačkou" i pod kobercami.Vyriešili sme tak ten istý problém s dverami/aj finančný/.:) V.
Dadica
08.04.08,13:24
Ďakujem za radu. My sme už tie linoleá vytrhali. Boli prilepené a popri stenách boli drevenné lišty. Keď sme začali dávať dole lišty tak sme zistili, že sa tam drží hmyz, keďže dom nebol dlho obývaný. Takže sme sa rozhodli všetko vytrhať. Na betóne ale ostávajú nepekné prilepeniny z dlážky a nejde to s ničím dole. Neviete poradiť? Sme amatéri a tak netuším ako to dať dole.
vasulka
09.04.08,10:22
Ahoj Dadica,já by som beton povysávala,poumývala,nechala uschnuť.Tie nánosy lepidla sú tenké a aj tak to musíte prekryť foliou.V našom dome sme strhli gumolin v jednej izbe.bolo pod nim sucho a čisto,tak sme v ďalšie izby nechali tak.To je moja skromná rada,tak ako sme to doma urobili my.Máme to 3roky.

Prajem ti pekný deň a veľa úspechov v práci.:):):) V.
jankazb
09.04.08,10:28
Ahoj Dadica,
my sme podobný problém riešili v paneláku. Zvyšky lepidla nahriať riadne teplovzdušnou pištoľou, špachtlou zoškrabať. Chvíľami robota pre otroka, ale výsledok perfektný.
Dadica
09.04.08,10:52
Ahojte,

ďakujem Vám za rady. Skúsim to nahriať a zoškrabať dole, ale k tomu sa dostanem až cez víkend, keďže zatial ešte nebývame. Keď si pomyslím, že ma čakajú ešte 4 ďalšie miestnosti...
A to sme ešte len začali. Mysleli sme si, že 2 miestnosti budeme mať ako tak za mesiac prerobené a potom dorobíme ostatné, no čo už.
Na tom betóne je nejaký poter ale žiadna tepelná izolácia, takže asi skúsim fóliu a ešte nejaké izolačné dosky a na to koberec. Len dúfam, že to bude stačiť a nebudeme museť aj v lete chodiť v dome v hrubích ponožkách a v papučiach ako na chate. Ešte raz dík, ak by mal niekto ešte nejaké nápady tak sem s nimi.
220870
09.04.08,19:32
Ahoj Dadica,
my sme podobný problém riešili v paneláku. Zvyšky lepidla nahriať riadne teplovzdušnou pištoľou, špachtlou zoškrabať. Chvíľami robota pre otroka, ale výsledok perfektný.

Úplne stačí namočiť!!! najlepšie duvilaxovou vodou ,žiadna pištol nieje zapotreby!!!
lakon
10.04.08,05:05
S laminatovou podlahou si velmi nepomozes je sama osebe dost pocitovo chladna. My sme to takto riesili na podlahovom vykurovani, a ver mi viac by som to nespavil. zainvestoval by som do dreva. Ak beriem do uvahy kvalitnejsi laminat a drevo, cenovy rozdiel 20-30% a pocitovo je drevo teplejsie v chladnejsej miestnosti bez podlahovky ako laminat na podlahovke. Som velmi rad ze ku koncu rekonstrukcie nam chybli financie co ma donutilo "len" vybrusit a prelakovat staru palubovku, ktoru sme povobne nezakryvali ani pri robeni omietok s tym ze aj tak bude vymenena. Vysledok stoji za to, a to by este len bolo keby som ju od zaciatku trocha setril.
Takze 0.5 az 1cm izolacia a drevena podlaha, ak nie masiv, tak aspon vrchna naslapna vrstva.
Dadica
11.04.08,08:47
Ďakujem Vám za rady, dám vedieť ako to dopadlo.Všetkým prajem pekný dník.
littleboy
11.04.08,11:07
Na presnu odpoved na Tvoju otazku by som potreboval viac informacii, predovsetkym co sa nachadza pod miestnostami o ktorych podlahy sa jedna.
Ak je tam vykurovana miestnosť tak je vsetko v poriadku.
Ak je tam ale nevykurovana pivnica alebo rovno rastly teren tak Ti mozem (ale radsej musim) poradit aby si povodnu podlahu jednoducho vysekala a dostala sa na stropnu dosku (pivnica) alebo podkladovy beton (bez pivnice) Kedze ma ten dom 35 rokov hrubka tej starej podlahy by mala byt min. 100mm. No a do tejto hrubky Ti elegantne vojde nova podlaha uz aj s poriadnou tepelnou izolaciou, ktora jedina moze zabranit ochladzovaniu podlahy vratane jej naslapnej (vrchnej) vrstvy, nech by uz bola z cohokolvek. A samozrejme sa Ti neznizi svetla vyska miestnosti. Skladba novej podlahy moze vyzerat napr. takto:
Na stropnu dosku (pivnica) alebo podkladny beton (bez pivnice ale pozor na poskodenie hydroizolacie) rozlozis vrstvu podlahoveho polystyrenu hrubky 40mm, potom na celu plochu rozlozis obycajnu igelitovu foliu, na to naukladas sietovinu (karirohoz) s presahom aspon jedneho oka (je dobre ked tie presahy sem tam aj zviazes obycajnym drotom. No a na toto vsetko potom nalejes novy cementovy poter hrubky 50mm. Mozes si ho dat doviezt domiesavacom alebo si ho kupit hotovy vo vreciach. Ked si najdes dobreho murara, ktory ten poter rovno zahladi, po nejakych 3-4 mesiacoch mozes dat rovno na ten poter napr. plavajucu podlahu alebo dlazbu. Ked to urobis ziskas dva velke plusy: Vyrazne sa zmierni pocit chladu od podlahy a este aj usetris na kureni.
arizona
12.04.08,21:22
S laminatovou podlahou si velmi nepomozes je sama osebe dost pocitovo chladna. My sme to takto riesili na podlahovom vykurovani, a ver mi viac by som to nespavil. zainvestoval by som do dreva. Ak beriem do uvahy kvalitnejsi laminat a drevo, cenovy rozdiel 20-30% a pocitovo je drevo teplejsie v chladnejsej miestnosti bez podlahovky ako laminat na podlahovke. Som velmi rad ze ku koncu rekonstrukcie nam chybli financie co ma donutilo "len" vybrusit a prelakovat staru palubovku, ktoru sme povobne nezakryvali ani pri robeni omietok s tym ze aj tak bude vymenena. Vysledok stoji za to, a to by este len bolo keby som ju od zaciatku trocha setril.
Takze 0.5 az 1cm izolacia a drevena podlaha, ak nie masiv, tak aspon vrchna naslapna vrstva.
Zaujala ma tá veta, o podlahovom kúrení. Máme zrekonštr.dom,všade plávajúcu podlahu. Zistili sme, že je dosť chladné.Preto rozmýšľame nad podlahovým kúrením.Máte zlé skúsenosti? Prečo ho neodporúčate?
Ďakujem za odpoveď
lakon
14.04.08,05:16
Zaujala ma tá veta, o podlahovom kúrení. Máme zrekonštr.dom,všade plávajúcu podlahu. Zistili sme, že je dosť chladné.Preto rozmýšľame nad podlahovým kúrením.Máte zlé skúsenosti? Prečo ho neodporúčate?
Ďakujem za odpoveď

Nejde vyslovene o zlu skusenost, ale o to ze sme do obyvacky davali podlahovku len koli pocitu od noh a ono to je ako na kazdej inej laminatovej podlahe. Zober to tak ze laminatova podlaha je pod vysokym tlakom zlisovany papierovy bordel medzi dvoma tenkymi umelohmotnymi foliami. Toto vsetko odizoluje podlahovku a trva i 6-8 hodin kym ju je vobec citit, a k tomu ten pocit umelej hmoty pod nohami. Podla mna je laminatova podlaha dobra len na pohlad, a nie na vytvorenie celkovej pohody.
Dadica
15.04.08,06:02
Ahojte, ja viem že najlepšie by bolo rozbiť betón a spraviť nové potery a izoláciu, ale nemáme žiadne skúsenosti, ani náradie. Takže jedine by sme si na to museli najať nejakú firmu, to by dlho trvalo a aj kopu stálo. A okrem toho sa chceme čím skôr nasťahovať, keďže bývame u rodičov v paneláku. Ak poznáte nejakých spoľahlivých murárov alebo niekoho kto robí podlahy a vedel by to spraviť z okolia Piešťan alebo Trnavy (dom je vo Veľkých Kostoľanoch), dajte prosím vedieť. Ďakujem.