Gabika83
08.04.08,14:14
Dobrý deň,
mám takýto prípad.
Ťahá sa to už od 28.12.2006, kedy mi prišlo oznámenie o exekúcii zržkami z dôchodku povinného po prepočte exekučných zrážok. Môjmu bývalému zamestnávateľovi konečne začali zrážať to čo mi bol dlžny z dôchodku. Len sú tam veci, ktoré nechápem a ktoré exekútor so mnou nechce preriešiť.
1. Predbežne vypočítali sumu 50.964,30Sk, najprv mi bolo pridelené mesačne 1927Sk, teraz je 2080Sk mesačne, čo aj Sociálka posiela exekútorovi na účet. Ale PREČO EXEKÚTOR DOTERAZ NEVYPLATIL čO MALO BYŤ VYPLATENé V ALIKVOTNýCH čIASTKACH? PREčO MI TO VYPLáCA KAžDý DRUHý MESIAC? pREčO SI STRHUJE S TEJTO čIASTKY NA VLASTNé NáKLADY 70% ZO ZRážKY? vEĎ JA SOM TEN čO BOL POšKODENý A ONA SI TERAZ PLNí VRECKá? nIč SOM JEJ PREDSA NEPODPíSALA.
Povedala že ona si môže strhnúť koľko chce. Tak ja už neviem čo máme robiť. Vie mi niekto poradiť?
Ďakujem vám veľmi pekne.
hanelie
08.04.08,13:06
Základom určenia odmeny súdneho exekútora za jeho výkon pri exekúcii je výška vymáhanej pohľadávky. Jeho odmena je 20 % zo základu na jej určenie, najmenej však 500 Sk a najviac 1 000 000 Sk.

pozri aj tu:
http://www.vlada.gov.sk/bojprotikorupcii/dokumenty/zakon_o_sudnych_exekutoroch.doc
tanti
08.04.08,13:48
Ešte by som chcela dodať, že exekútor najskôr uspokojí svoju províziu teda prvé platby zo Sociálnej poisťovne by mali ísť jej. Treba si vyrátať tých 20% (alebo akú výšku provízie si vyrátala) provízie a ešte si môže zarátať hotové výdavky. Ja by som išla na exekútorský úrad a nahliadla do spisu na základe čoho Vám posiela peniaze teda pokiaľ Vám o tom neposlala dokumentáciu. Vás by hlavne malo zaujímať, aby ste dostali vyrátanú sumu.
riccado
19.04.08,17:20
Ešte by som chcela dodať, že exekútor najskôr uspokojí svoju províziu teda prvé platby zo Sociálnej poisťovne by mali ísť jej. Treba si vyrátať tých 20% (alebo akú výšku provízie si vyrátala) provízie a ešte si môže zarátať hotové výdavky. Ja by som išla na exekútorský úrad a nahliadla do spisu na základe čoho Vám posiela peniaze teda pokiaľ Vám o tom neposlala dokumentáciu. Vás by hlavne malo zaujímať, aby ste dostali vyrátanú sumu.

mimotemya toto je vyklad, ako si vykladaju niektori exekutori uvedeny § vyhlasky o odmenovani sudnych exekutorov. v skutocnosti je to vsak trosku komplikovaniejsie...
predstavte si situaciu, ze exekutor vymaha pohladavku a najprv uspokoji celu svoju odmenu. potom prestane konat, lebo vlastne motivacia uz nie je tak velka, a opravneny sa rozhodne zmenit exekutora.
ako urcite odmenu tomu novemu exekutorovi, ktory pre opravneneho zvysok dovymaha, avsak celu odmenu si vzal ten prvy exekutor? ma narok na dalsich 20%? nie, lebo povinny nemoze znasat odmenu 2 exekutorov...
som preto zastanca toho, ze exekutorovi patri 20% z vymozenej sumy a v takom zneni je navrhnuta aj novela vyhlasky o odmenovani exekutorov