bea26
08.04.08,14:51
Potrebuej pomôct. Mám problém s jednou zamestnankyňou. Bola na nemoci, odovzdala mi koniec PN, ale odvtedy sa do práce nedostavila.
Neviem jej ani zavolať. Potrebovala by som nejaké tlačivo na výzvu na dostavenie. A ešte jedna otázočka. Ako dlho môže byť na neplatenej dovolenke?

Ďakujem.
Zita4
08.04.08,19:32
Potrebuej pomôct. Mám problém s jednou zamestnankyňou. Bola na nemoci, odovzdala mi koniec PN, ale odvtedy sa do práce nedostavila.
Neviem jej ani zavolať. Potrebovala by som nejaké tlačivo na výzvu na dostavenie. A ešte jedna otázočka. Ako dlho môže byť na neplatenej dovolenke?
Ďakujem.
Tlačivo na výzvu nepotrebuješ, jednoducho ju písomne vyzveš, aby sa dostavila do práce alebo dala vedieť, čo je s ňou.
Neplatené voľno môže mať len v prípade, ak s tým zamestnávateľ vopred súhlasil a dohodli sa odkedy dokedy bude čerpať neplatené voľno.
Pojem neplatená dovolenka nepoznám.
Zoltán Kovács
08.04.08,19:35
Potrebuej pomôct. Mám problém s jednou zamestnankyňou. Bola na nemoci, odovzdala mi koniec PN, ale odvtedy sa do práce nedostavila.
Neviem jej ani zavolať. Potrebovala by som nejaké tlačivo na výzvu na dostavenie. A ešte jedna otázočka. Ako dlho môže byť na neplatenej dovolenke?

Ďakujem.

Pojem neplatená dovolenka v Zákonníku práce nie je definovaná. Jedine neplatené voľno. Ale na čerpanie neplateného voľna treba splniť určité podmienky: musí byť písomne dohodnutá, treba zamestnanca na dobu neplateného voľna odhlásiť, resp. prerušiť poistenie v SP. A počas doby neplateného voľna zamestnávateľ je povinný platiť zdravotné poistenie z min.vymeriavacieho základu.

Ak po ukončení práceneschopnosti zamestnanec nenastúpil do zamestnania, tak treba v evidencii dochádzky viesť neospravedlnenú absenciu, čo má za následok krátenie dovolenky, za každý deň A 1 až 2 dni.

Ja osobne by som zamestnanca, ktorý má neospravedlnenú absenciu po týždni prepustil s dôvodu porušenia pracovnej disciplíny. Nesnažil by som sa o zaslanie výzvy na dostavenie sa na pracovisko. Vyhotovil by som všetky výstupné doklady (zápočet rokov, potvrdenie o príjme, ELDP do SP, ohlášky do ZP a SP). Doporučenou zásielkou by som samozrejme najprv zaslal výpoveď na poslednú známu adresu zamestnanca.