Mona Lisa
08.04.08,15:18
Ahojte,
podľa par.226a Zák.práce môže sa chápať, že aj študent vysokej školy II.stupňa je študentom pre tento typ dohody. t.j. je možné s nim uzavrieť dohodu o brigádnickej práci. A keď ano je to obmedzené.

ďakujem
Zita4
08.04.08,19:29
Ak to bola otázka, tak áno, aj študent II. stupňa VŠ môže pracovať na dohodu o brigádnickej práci študenta. Je to obmedzené len Zákonníkom práce, ako aj u ostatných študentov.
erika_H
19.05.08,14:40
DObrý deň,prosím Vás,a keď má študent uzatvorenú dohodu o brigádn.práci štud.-už mu končí rok,čo je zamestnaný v tejto firme..
firma ide zmluvu ukončiť-aký treba uviesť dôvod ukončenia?DOhoda je uzatvorená na dobu neurčitú..
Treba uviesť-dôvod ukončenia-DOHODOU?TReba túto dohodou aj písomne podložiť?
Ďakujem
Monika Kováčová
19.05.08,14:43
§ 228 ZP


(1) Dohodu o brigádnickej práci študentov je zamestnávateľ povinný uzatvoriť písomne, inak je neplatná. V dohode musí byť uvedené: dohodnutá práca, dohodnutá odmena za vykonanú prácu, dohodnutý rozsah pracovného času a doba, na ktorú sa dohoda uzatvára. Jedno vyhotovenie dohody o brigádnickej práci študentov je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi.

(2) Dohoda o brigádnickej práci študentov sa uzatvára na určitú dobu, prípadne na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej zrušenia skončenia. Neoddeliteľnou súčasťou dohody je potvrdenie štatútu študenta podľa uvedenej dohody. Okamžité zrušenie skončenie dohody možno dohodnúť len pre prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia pracovného pomeru nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju zrušiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15-dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom bola písomná výpoveď doručená.
Gong
12.06.08,11:21
Ahoj ja by som vás chcela poprosiť o nasledovnú radu, zamestnávame študenta II. roč.VŠ na DoBPŠ. Dohoda je uzavretá na dobu neurčitú. Máme aj štatút študenta. Môže byť tento študent zamestnaný na dohodu aj počas prázdnin - júl, august? Odmena je 5000 Sk/mesačne. Musíme s ním rozviazať dohodu počas týchto 2 mesiacov? Alebo nemusíme. Keby celý rok pracoval zarobil by 48600Sk. Táto suma by neovplyvnila to, že by musel podávať RZ do zdrav. poisťovne? Platíme úrazové poistenie a garančné poistenie do SP, odvádzame zrážkovú daň.
Ďakujem
Jara
12.06.08,11:36
Ak je študentom II. ročníka, tak neukončil štúdium štátnou skúškou a študentom je aj počas prázdnin. ZP sa u tohto poistenca štátu, t.j. študenta z dohôd neplatí. Nevykonáva teda ani ročné zúčtovanie ZP, bez ohľadu na výšku príjmu.
Jara
12.06.08,11:40
Ešte ma napadlo ohľadom tej zrážkovej dane, že ak nemá iný prac. pomer tak ste mu mohli dať podpísať vyhlásenie na uplatnenie odpočit. položky a nemusel platiť žiadnu daň...
Zuzanak1
12.06.08,12:45
Ahojte. Vie mi niekto poradiť. Chlapec skončil Bc. a teraz čaká či ho príjmu na VŠ, chcem ho zamestnať na Dohodu, ale neviem, či DOPČ alebo môžem aj DOBPŠ ? Ďakujem za radu.
erika_H
12.06.08,16:29
Dobrý deň,môže prosím zarobiť študent na dohodu o brigádnickej práci študentov od júla 2008 do konca roka 2008 sumu do výšky odpočitat. čiastky na daňovníka (cca 98400 sk)
tzn. teoreticky 16400 sk mesačne,ak by podpísal vyhlásenie-nebola by mu ani zrazená daň,taktiež zdravotné zúčtovanie by si nemusel robiť (keďže bude celý rok 2008 študent..)
zamestnávateľ zaplatí iba garančné a úrazové odvody..
ale na dohodu o brig.práci študentov-sa mi to zdá príliš vysoká suma mesačne..
uvažujem však iba v teoretickej rovine..(teda či je to možné,na dohodu zamestnávať študentov aj s vyšším príjmom..)

Pomôžete mi s týmto niekto prosím?
Ďakujem moc
Iwett
12.06.08,16:46
Dobrý deň,môže prosím zarobiť študent na dohodu o brigádnickej práci študentov od júla 2008 do konca roka 2008 sumu do výšky odpočitat. čiastky na daňovníka (cca 98400 sk)
tzn. teoreticky 16400 sk mesačne,ak by podpísal vyhlásenie-nebola by mu ani zrazená daň,taktiež zdravotné zúčtovanie by si nemusel robiť (keďže bude celý rok 2008 študent..)
zamestnávateľ zaplatí iba garančné a úrazové odvody..
ale na dohodu o brig.práci študentov-sa mi to zdá príliš vysoká suma mesačne..
uvažujem však iba v teoretickej rovine..(teda či je to možné,na dohodu zamestnávať študentov aj s vyšším príjmom..)

Pomôžete mi s týmto niekto prosím?
Ďakujem moc
výška príjmu nieje obmedzená.
erika_H
14.06.08,07:41
áno ďakujem pekne
prosím ešte o doplnenie-v prípade,že uvedený študent brigádnik poberá dôchodok-sirotský, tento príjem neovplyvní jeho výšku dôchodku však áno?
erika_H
15.06.08,06:55
áno ďakujem pekne
prosím ešte o doplnenie-v prípade,že uvedený študent brigádnik poberá dôchodok-sirotský, tento príjem neovplyvní jeho výšku dôchodku však áno?
posúvam
Jozef Mihál
15.06.08,09:07
Potvrdzujem: ak uvedený študent brigádnik poberá dôchodok-sirotský, tento príjem neovplyvní jeho výšku dôchodku.
erika_H
15.06.08,15:12
Potvrdzujem: ak uvedený študent brigádnik poberá dôchodok-sirotský, tento príjem neovplyvní jeho výšku dôchodku.
Ďakujem Vám pekne za odpoveď pán Mihál.Krásny vikend prajem:)
erika_H
16.06.08,13:56
Potvrdzujem: ak uvedený študent brigádnik poberá dôchodok-sirotský, tento príjem neovplyvní jeho výšku dôchodku.
Ani rodič nepríde o prídavky na dieťa,v prípade že bude toto dieťa-študent pracovať na dohodu o brigádnickej práci študentov,správne?
Dakujem
Tweety
16.06.08,13:57
Ani rodič nepríde o prídavky na dieťa,v prípade že bude toto dieťa-študent pracovať na dohodu o brigádnickej práci študentov,správne?
Dakujem
NIe, nepríde.
erika_H
16.06.08,14:00
Ďakujem moc Tweety
azuz
17.06.08,05:07
Ahojte. Vie mi niekto poradiť. Chlapec skončil Bc. a teraz čaká či ho príjmu na VŠ, chcem ho zamestnať na Dohodu, ale neviem, či DOPČ alebo môžem aj DOBPŠ ? Ďakujem za radu.
Daj ho radšej na DOPČ. Momentálne nie je študent, lebo jeden typ štúdia ukončil.