zuzik29
08.04.08,17:51
hladam niekoho schopneho, kto ma skusenosti so stavbou nizkoenegetickeho domu - drevostaby. / nie drevenice/. Sikovni tesari...
Stavia niekto drevostavbu svojpomocne, alebo davate prednost firme?
Osvedcila sa vam nejaka partia? Dakujem za vsetky pripomienky, podnety, tipy a rady. Prejekt mame, aj system. Prajem vsetkym pekny den.
andy1968
17.04.08,10:18
Odporúčam Vám kontaktovať firmu NED stav tel : 0918509502 odvolajte sa na Ondrej z BA. Vime že majú niekoľkoročné skúsenosti s výstavbou takýcto domov
josiph68
23.04.08,05:54
je to na tebe komu to zveríš,ale základ-konštrukciu a krov,by som dal postaviť firme,tá sa zaručí za statiku.aby ti to nespadlo na hlavu.steny,okná,dvere,priečky,strecha,to už sa dá aj svojpomocne,len ten skelet.
Adkah
30.04.08,08:13
A co takto www.drevodomrajec.sk? Skuste pozriet.
retra
03.05.08,22:00
Drevodom Rajec - bol som v postavenom dome - je to krása.
Adkah
04.05.08,10:53
Drevodom Rajec - bol som v postavenom dome - je to krása.

To ano. :) Drevo je drevo, a ta vona :)
Adaka
06.05.08,07:36
Nám už montovaný drevodom stavaju a je to super za týždeň to stojí... toto je zatiaľ prízemie..
zuzik29
06.05.08,10:55
Adaka, dik za foto. Kto Vam to stavia? Prosim posli mi blizsie info (cena, pripomienky , kupujete si material sami?) na z.motyckova@gmail.com
josiph68
06.05.08,19:19
ahoj.
aj mňa to všetko okolo drevodomu zaujíma.zver to prosím nám všetkým.mám v pláne aj ja túto stavbu,ale sám.zaujíma ma,či ti dodali celé panely,alebo všetko montovali na mieste.....
vxyz
30.04.09,09:52
vsetkych vas zdravim,

na to aby ste postavili drevostavbu nepotrebujete vela, na to aby Vam fungovala tak ako treba potrebujete fakt kvalitneho dodavatela. Okrem uzastnych vlastnoti nesie vystavba drevostavby aj pomerne velke riziko, pokial sa to neurobi dobre...

v
Adaka
26.06.09,12:09
za 3 mesiace sme sa stahovali je to super hrubu stavbu nam postavila firma ostatne sami akurat ze to stale sada uz tam byvame rok a trosku nam praskaju steny ale da sa to vyriesit tmelom takze odporucam
Peter124
30.06.09,11:22
Ahojte "Poraďáci"
v zásade so všetkými súhlasím až na to sadanie a praskanie stien. Bývam v takom dome 9 mesiacov a žiadne sadanie a praskanie stien neregistrujem. Ale aby som aj poradil skús fi. Syntec SK s.r.o. v NR stavali aj nám.
lolotak
30.06.09,12:00
Ahojte "Poraďáci"
v zásade so všetkými súhlasím až na to sadanie a praskanie stien. Bývam v takom dome 9 mesiacov a žiadne sadanie a praskanie stien neregistrujem. Ale aby som aj poradil skús fi. Syntec SK s.r.o. v NR stavali aj nám.

Nad touto firmou rozmyslame aj my.mohol by si poslat nejake foto domu a ci neboli s nimi nejake problemy.pretoze na ich stranke nie su ziadne referencie.ziadne foto uz postavenych domov.
vopred dik.
Peter124
30.06.09,12:33
Nad touto firmou rozmyslame aj my.mohol by si poslat nejake foto domu a ci neboli s nimi nejake problemy.pretoze na ich stranke nie su ziadne referencie.ziadne foto uz postavenych domov.
vopred dik.
podľa mojich info fotogaléria sú realizované stavby výber z viac ako 500 realizácií. Ja mám vyše 100 fotiek z realiz. nášho domu a čo sa týka kvality a ústretovosti nemám žiadne pripomienky = 100% spokojnosť. Najlepšie si dohodnúť stretko s niekym z firmy a nech sa ti prezentujú za to nič nedáš.:)
Adaka
17.07.09,15:20
nam ho postavili v 5/2008 a 8/2008 sme sa stahovali a mame popukane rohy
lolotak
20.07.09,12:59
nam ho postavili v 5/2008 a 8/2008 sme sa stahovali a mame popukane rohy

stavali vam ho syntec?co povedali na tie popraskane rohy?riesite to v ramci reklamacie?
Adaka
25.07.09,11:16
nie povedali nam ze to sada a staval nam to jeden pan z okr. martin
entonyl
12.08.09,14:45
Ak popíšete bližšie technológiu výstavby tak Vám odpoviem prečo rohy praskajú.Drevostavby sadajú lepšie povedané zosušujú sa lebo sú robené z mokrej guľatiny.Na túto /foto/stlpikovú konštrukciu sa má používať suché rezivo do 12% vlhkosti a ak je všetko dobré urobené,nemali by vznikať žiadne praskliny.Ale je veľa dodávateľov a každý má svoju technológiu.Mňa podlľa fotografii by zaujímalo ako budú montovať parozábranu lebo táto je veľmi dôležitá hlavne v mieste kde sa napájajú vnútorné priečky na obvodovú stenu. Nie som laik ale reklama je zakázaná.A ešte jedna rada pre všetkých.Na celom nízkoenergetickom drevenom dome je postavenie nosnej konštrukcie to najľahšie.Kto rozmýšľa,že nechám si postaviť len konštrukciu a ostatné si dorobím sám zle rozmýšľa,potom ak mu praskajú spoje alebo má tepelné mosty úž mu ostane len prispievať do rubriky - akých chýb som sa dopustil pri výstavbe domu.
Adaka
14.08.09,12:14
nam postavili celu hrubu stavbu z drevostiepky a my sme si davali zvnutra sadrokarton a z von polystyren
entonyl
30.08.09,12:11
Pre Adaku . Ak rohy sadrokartónu mate len akrylované preto praskajú za predpokladu´že je dobré urobená podkonštrukcia a sú dodržané technologické predpisy.Na rohy mi používame pásky podľa doporučania výrobcu sádrokartónov.
iriska
31.08.09,07:07
Adaka
31.08.09,11:09
my máme všade pásku a skúšali sme 2 druhy a stále to praská naťahujeme na to akrylový tmel
papalienka
14.09.09,07:50
Nad touto firmou rozmyslame aj my.mohol by si poslat nejake foto domu a ci neboli s nimi nejake problemy.pretoze na ich stranke nie su ziadne referencie.ziadne foto uz postavenych domov.
vopred dik.

My taktiez rozmyslame nad nimi! Uz ste sa u nich aj blizsie informovali? Je to v podstate mlada firma na Slovensku (vznikla tento rok), matersku firmu ma v Madarsku.
Vyhodou u nich je ten americky system vystavby, este sa co-to da zmenit aj pocas vystavby...
leela15
25.01.10,06:54
Aj my rozmýšľame nad firmou Syntec..ale ešte nie sme rozhodnutí... mohli by ste, prosím, poradiť kde by sme sa mohli pozrieť na nejaký dom? veľmi radi privítame možnosť pozrieť dom a naživo vidieť, porozprávať sa s majiteľom o dome a priebehu stavby, o firme atď. Prosím, ak niekoho ochotného poznáte napíšte na leela15 @ azet . sk mail a my sa dotyčným ozveme. Ďakujem veľmi pekne.
end3
19.05.11,07:30
skuste pozret na .drevodom.sk/ a ked sa vam bude pacit volajte na 037/6000666
martuľa
19.05.11,13:03
www.montodom.sk

záruka :

* ochota,
* kvalita,
* sérioznosť,
* spokojnosť,
* kvalitné materiály
2011
06.09.11,04:07
Pre niekoho, kto by aktuálne hľadal recenziu na firmu Syntec z Nitry: Konečný názor na firmu Syntec z Nitry po dokončení stavby: NIKDY VIAC!!!! Ak sa chcete vyhnúť stresom a nečakanému predražovaniu stavby, nenechajte sa od nich nalákať. Je smutné, že kvôli absolútne neprofesionálnemu správaniu vedenia prídu o prácu ináč celkom šikovní majstri. Ale naozaj NEODPORÚČAM!!! september 2011
Galka26
25.09.11,14:00
A môžem sa opýtať, koľko takáto drevostavba stojí? Materiál+ robota, sama by som si to asi nepostavila :) Ďakujem.
Jarka Č.
25.09.11,22:32
Cena na kľúč je pri murovaných aj montovaných porovnateľná.
Na Západe a v severských krajinách sú drevostavby výrazne lacnejšie.

Zruby sú iná káva.

My máme drevostavbu, svojpomoc.
2011
26.09.11,04:41
Nás vyšiel 4-izbový bungalov na kľúč cca 100.000,-
Galka26
26.09.11,04:52
Teraz sa bojím opýtať: 100 000 čoho? SKK alebo EUR?
2011
26.09.11,06:26
EUR. Povodna ponuka projektu na kluc na internete bola asi 70.000,- Lenze dali sme si dorobit garaz+zakladna doska...
2011
19.10.11,06:23
Pre niekoho, kto by aktuálne hľadal recenziu na firmu Syntec z Nitry: Konečný názor na firmu Syntec z Nitry po dokončení stavby: NIKDY VIAC!!!! Ak sa chcete vyhnúť stresom a nečakanému predražovaniu stavby, nenechajte sa od nich nalákať. Je smutné, že kvôli absolútne neprofesionálnemu správaniu vedenia prídu o prácu ináč celkom šikovní majstri. Ale naozaj NEODPORÚČAM!!! september 2011


Boli sme upozornení nemenovanou osobou o riešení našich príspevkov na firmu Syntec (ikeď stránka porada.sk slúži na odovzdanie skúseností a názorov) Preto sme sa rozhodli...beriem späť svoje negatívne názory na firmu Syntec z Nitry, všetko bolo super a každý nech si spraví názor sám...
mango27
21.10.11,11:36
firma robi aj drevodom, prip. montovany profil stien je uvedeny na stranke, skusenosti sme mali len s ponukou

http://www.drevodom.sk (http://www.drevodom.sk/)
www.sweethome.sk
Canyon
06.07.12,21:26
Pred chviľkou som prispievala k podobnej teme. Drevostavbu mi stavala firma Syntec. Bola som spokojna. V zmluve som mala dohodnutu cenu 68.000,-EUR vratane DPH za dom so zastavanou plochou 100 m2. Pocas vystavby sa mi cena navysila len o 1.000,-EUR. Dohodli sme sa, ze mi tesne pred odovzdanim este raz vymaluju a cenu navysil aj zvyseny pocet zasuviek, vypinacov a este jedna rozvodna skrinka v pivnici. V cene 68.000,-EUR bol komplet dom vr. DPH, okna som davala plastove, ale zvonku sive, co vyrazne zvysilo cenu. Taktiez na sanite som nesetrila a ani na podlahe. V cene neboli interierove dvere, komin, exterierove zaluzie, kuchynska linka, projekt a podobne. Podla mojho nazoru asi nie som uplne standardny a jednoduchy klient. Pocas vystavby som x-krat nieco menila, ale komunikaia prebiehala standardne. Ked budem stavat dalsi dom, asi opat oslovim firmu Syntec.
Syntec
18.07.12,12:12
Pre niekoho, kto by aktuálne hľadal recenziu na firmu Syntec z Nitry: Konečný názor na firmu Syntec z Nitry po dokončení stavby: NIKDY VIAC!!!! Ak sa chcete vyhnúť stresom a nečakanému predražovaniu stavby, nenechajte sa od nich nalákať. Je smutné, že kvôli absolútne neprofesionálnemu správaniu vedenia prídu o prácu ináč celkom šikovní majstri. Ale naozaj NEODPORÚČAM!!! september 2011
Dobrý deň. Som konateľkou spoločnosti Syntec SK s.r.o. Dlho som zvažovala či vôbec reagovať na obvinenia pani 2011, čiže pani Oľgy J., no nakoniec po dlhej dobe a na naliehanie našich spokojných zákazníkov som sa rozhodla predsa napísať aj náš pohľad, pohľad tej druhej strany. Keďže pani 2011 je jediní náš zákazník s ktorým sme mali problém nebolo ťažké zistiť, komu som až tak nesadla. To, že s pani 2011 nebudeme chodiť spolu na kávu a na spoločné dovolenky je nad slnko jasné asi každému. Aj keď jej pripomienky na moju osobu ma ranili, je to jej názor a bohužiaľ nemôžem byť každému sympatická, avšak odmietam jej obvinenia na spoločnosť Syntec SK s.r.o., ktoré sú zavádzajúce a nepravdivé. Preto som sa rozhodla držať sa len faktov.
Čo sa týka doby výstavby – doba výstavby domu je zmluvne garantovaná na 4 mesiace, v prípade, že realizujeme aj základovú dosku, ako v jej prípade, táto doba sa predlžuje na 5 mesiacov. O tomto fakte boli od začiatku informovaní a mali aj v zmluve 5 mesačnú dobu výstavby. V ich prípade termín začatia prác, resp. odovzdanie staveniska bolo 11.4.2011 a presne o 150 kalendárnych dní, dňa 7.9.2011 bola stavba dokončená a odovzdaná. – Termín dodržaný na 100%.
Názor pani 2011: „ceny na kľúč v ponuke sú len veľmi orientačné, nám sa to dosť navýšilo, i keď sme nevyberali žiadny luxus.“ – Oproti nášmu štandardu si vybrali a cena obsahovala navyše : základovú dosku, garáž 22,5m2, všetky prípojky ( elektrika, plyn, voda vrátane vodomernej šachty, kanalizácia vrátane revíznej kanalizačnej šachty) a napojenie domu na siete, okrem toho si vybrali vyšší rad strešnej krytiny, iné kľučky (cca 3x drahšie ako štandard), iné interiérové dvere , realizáciu komína, batérie, kde umývadlová stojí vyše 350,-€ a vaňová vyše 500,-€/ks (takže len batérie stály vyše 1 200,-€), nadštandardné obklady, dlažby a plávajúce podlahy, atď. nehovoriac o cca 110km vzdialenosti stavby od Nitry. A toto všetko navýšilo našu orientačnú cenu ( z roku 2009) uvádzanú na internete o 25 432,-€ vrátane DPH. Za 149m2 zastavanej plochy mali v zmluve cenu výstavby domu vrátane všetkého hore uvedeného nadštandardu 95 419,-€ vrátane DPH. Priemerná cena za m2 domu vrátane sieti a základov vyšla 640,-€ !?
Názor pani 2011: „Ak sa chcete vyhnúť nečakanému predražovaniu stavby „ - Celková cena výstavby sa zvýšila oproti zmluve o 922,56€ pričom sme odrátali aj mínusovú položku, ktorá vznikla zmenou ich požiadaviek počas výstavby v hodnote 867,-€, čiže oproti zmluvnej cene navyše zaplatili 55,56€. Zmena vznikla doobjednaní m zásuviek, zmenou výšky obkladov v kúpeľni aj WC ( čiže sme museli objednať viac obkladov, lepidla, práca navyše ...) dodatočne objednané listely, atď. Pri odovzdaní domu som im dala aj revíznu správu od komína v hodnote 40€, ako prejav mojej dobrej vôle, ktorá nebola súčasťou zmluvy, takže reálne navýšenie ceny bola 15,56€.
Názor pani 2011: „Naše stretnutia sú veľmi zriedkavé (za celý čas cca 4 mesiace len 2x)“ - Od podpísania zmluvy som sa s pani 2011 osobne stretla až pri odovzdávaní stavby, aj keď som osobne na každej stavbe min. 1x týždenne. S jej manželom sme sa ohľadom stavby stretávali, ale pani 2011 sa ani raz nezúčastnila na našom stretnutí . V prípade, že bolo potrebné o niečom rozhodnúť musel pán manžel všetko komunikovať po telefóne hoci bolo vopred známe a dohodnuté stretnutie a dôvod stretnutia. Preto sa mi to zdá byť trošku absurdné, že mi vyčíta zriedkavosť našich stretnutí. Zatiaľ s každým zákazníkom sme sa stretávali pri rôznych etapách výstavby a dovolím si povedať často, keď však nie je záujem o stretnutie ja nikoho nútiť nebudem a ani nemôžem.
Názor pani 2011: „Veľakrát ide aj o veci, ktoré už boli dopredu dohodnuté a z neznámeho dôvodu bez nášho vedomia riešené ináč.“ – O jednej jedinej veci viem, z čoho vznikol problém. V pôvodnej projektovej dokumentácii bola vaňová batéria na krátkej strane vane, náš vodár - kúrenár dal automaticky vaňovú batériu na dlhú stranu vane, keďže blízko vane je kotol, aby nevznikol ani náhodou problém pri vstávaní z vane z bezpečnostných dôvodov. Pani 2011 však absolútne odmietla túto verziu a nezaujímali ju bezpečnostné predpisy ani normy a na vlastné riziko požiadala o zmenu, ktorú sme na naše náklady zrealizovali. O žiadnych iných zmenách neviem a o žiadnych ústupkoch z ich strany tiež nie.
Všetky tieto informácie viem podložiť dokumentáciou ( fotky, zmluvy, protokoly, ....) a vedela by som ešte veľmi dlho a rozsiahlo reagovať na ďalšie jej nepravdivé obvinenia.
Napriek tomu všetkému , pani 2011 želám veľa príjemných chvíľ v jej dome a súhlasím s ňou „ každý nech si spraví vlastný názor“.
Zároveň sa chcem poďakovať našim zákazníkom, ktorí neuverili jej ohováraniu, dôverovali nám, podržali nás a dnes sú spokojní s našou prácou a s ktorými nemáme komunikačné ani iné problémy.