SlavkaS
08.04.08,18:29
Dobrý deň,

poprosím Vás o radu pri nasledovnom.

Potrebujem vyfaktúrovať slovenskej firme, môjmu odberateľovi tovaru prepravu, ktorú mne vyfaktúroval prepravca. Ja vo výpise z OB registra prepravné služby nemám. S odberateľom som sa dohodla, že mu vyfaktúrujem presne to čo mne vyfakturuje prepravná firma. Prepravu tovaru si objednávam ja a tovar sa prepravuje k odberateľovi.
Ako sa toto fakturuje?
Môže byť s nasl.

Refakturujem Vám prepravu tovaru zo dňa.....,
+ priložím kópiu faktúry od prepravcu
Všetci sme platcami DPH v SR
Preprava sa uskutočňuje v SR

Vopred ďakujem
azla
08.04.08,16:55
Dobrý deň,

poprosím Vás o radu pri nasledovnom.

Potrebujem vyfaktúrovať slovenskej firme, môjmu odberateľovi tovaru prepravu, ktorú mne vyfaktúroval prepravca. Ja vo výpise z OB registra prepravné služby nemám. S odberateľom som sa dohodla, že mu vyfaktúrujem presne to čo mne vyfakturuje prepravná firma. Prepravu tovaru si objednávam ja a tovar sa prepravuje k odberateľovi.
Ako sa toto fakturuje?
Môže byť s nasl.

Refakturujem Vám prepravu tovaru zo dňa.....,
+ priložím kópiu faktúry od prepravcu
Všetci sme platcami DPH v SR
Preprava sa uskutočňuje v SR

Vopred ďakujem

Všetko môžeš napísať tak ako máš pripravené.

Potrebuješ však určiť dátum daňovej povinnosti. Pri refakturácii je dátum daňovej povinnosti deň vystavenia faktúry. § 19, odst.6

§ 19
Daňová povinnosť
pri dodaní tovaru a služby

(6) Pri obstaraní služby podľa § 9 ods. 4 vzniká daňová povinnosť dňom vyhotovenia faktúry, ktorou obstarávateľ požaduje platbu za obstaranú službu, alebo dňom prijatia platby, a to tým dňom, ktorý nastane skôr.

§ 9
Dodanie služby
(4) Ak zdaniteľná osoba na základe komisionárskej zmluvy obstará dodanie služby, platí, že táto zdaniteľná osoba službu sama prijala a sama dodala.