petovsan
08.04.08,21:16
Nedávno som navštívila v Trnave staro-novú cukráreň, kde predávali náááádherné zákusky v štýle francúzskych Chef Patissier-ov ... nazvala by som ich snáď aj malými umeleckými dielkami ;).
Budem rada, ak sa v tejto téme nakumulujú rôzne ukážky, ako čo najkrajšie nazdobiť ZÁKUSKY (rezy, rolády, petit fours a pod.), alebo triky a tipy z oblasti cukrárčiny. Nepridávajte prosím TORTY, tie majú svoju osobitnú, veľmi úspešnú tému.
Mňa nedávno zaujala napr. táto domáca výroba čokoládových vajíčok: http://www.patiss.com/video/oeuf_paques.html
willma
09.04.08,06:54
zaujímavé, ja môžem priložiť akurát finálne výrobky, dokazujúce šikovnosť našich majstrov cukrárov ako aj študentov-budúcich cukrárov
natascha
09.04.08,06:54
Pekné video. Dobrá inšpirácia.
petovsan
11.04.08,14:03
hm ... našla som tam aj takúto prekráááásnu mašlisko: http://www.patiss.com/recette/decors/noeud_chocolat.html
... tak sa pokochajte, zručné "pečiarky" a možno niektorá odvážna aj vyskúša :)
fatinka
11.04.08,15:37
Nadherne
Miru
19.04.08,17:31
ručná práca je náročná ,ale pekné video a hlavne poučné dík
Zoltán Kovács
22.04.08,18:07
Trošku mimotemy ale chcem sa spýtať, kde by sa dali zohnať keramické formičky na suflé?
Ninna
22.04.08,18:10
Trošku mimotemy ale chcem sa spýtať, kde by sa dali zohnať keramické formičky na suflé?
Myslím že v lepších domácich potrebách by ich mohli mať.:)
Zuziana
22.04.08,18:30
Nedávno som navštívila v Trnave staro-novú cukráreň, kde predávali náááádherné zákusky v štýle francúzskych Chef Patissier-ov ... nazvala by som ich snáď aj malými umeleckými dielkami ;).
Budem rada, ak sa v tejto téme nakumulujú rôzne ukážky, ako čo najkrajšie nazdobiť ZÁKUSKY (rezy, rolády, petit fours a pod.), alebo triky a tipy z oblasti cukrárčiny. Nepridávajte prosím TORTY, tie majú svoju osobitnú, veľmi úspešnú tému.
Mňa nedávno zaujala napr. táto domáca výroba čokoládových vajíčok: http://www.patiss.com/video/oeuf_paques.html

Ak myslíš cukráreň oproti pošte tak to skutočne pečú francúzi
petovsan
22.04.08,18:41
Trošku mimotemy ale chcem sa spýtať, kde by sa dali zohnať keramické formičky na suflé?
uff, no tiež mi to dalo fušku, kým som sa k nim dopátrala, práve cez víkend som si ich objednávala v TN v Max-e; je tam jedna taká nadštandardnejšia predajnička s domácimi potrebami, žiaľ, nemali ich pultom, tak som si ich objednala, každú chvíľku by mi mali volať a už aj "sufflujem" ... ak by si chcel, zistím kontakt a popýtam sa, či neposielajú aj na dobierku ... alebo to môžme vymyslieť aj nejako inak:) ... daj vedieť.
petovsan
22.04.08,19:24
Ak myslíš cukráreň oproti pošte tak to skutočne pečú francúzi
áno, myslím presne tú cukráreň !!! ... mne to bolo hneď podozrivé, že toto nemôžu byť produkty tradičných slovenských cukrárskych výrobní :D ... a nevieš náhodou, či by boli schopní dodávať aj mimo TT?
Fabiana
23.04.08,13:02
Zuziana
23.04.08,15:12
[quote=petovsan;714557]áno, myslím presne tú cukráreň !!! ... mne to bolo hneď podozrivé, že toto nemôžu byť produkty tradičných slovenských cukrárskych výrobní :D ... a nevieš náhodou, či by boli schopní dodávať aj mimo TT?[/quo

Majú ešte prevádzku v BA na Obchodnej a dodávajú tiež do niektorých kaviarní v BA, v Senci a pod. Myslím, že rozbiehali niečo aj na opačný smer.
Zistím a dám vedieť.