maco22
30.03.05,19:26
Poznam paragraf 41/1 ZDP a podla vsetkeho nemusime podavat DP, ale mame vydanych par faktur na zdruzenie - fakturovane su sluzby ktore su spomenute v stanovach.

Nepresahujeme 300 000 a strasne sa mi nechce robit DP.

Faktury su dokopy okolo 40 000, obrat OZ asi 150 000.

Okrem tych par faktur mame vsetky prizmy z darov a clenskeho.

Da sa to urobit nejako jednoduchsie ako podavat DP?
Rozdiel v prijmoch a vydajoch je zaporny - teda sme v deficite :)

Potrebujem extremne rychlo JASNU odpoved.

S uctou, dakujem.
Naile
31.03.05,08:40
DP musite podať, pretože Vami poskytované služby a príjem za tieto služby je predmetom dane, teda nesplňate úplne kritéria v § 41 ZDP. Avšak daňová povinnosť bude nulová, pretože u OZ sa zdaňuje HV z príjmu nad 300 000 Sk.