candris
09.04.08,08:39
Manzelke sa paci Bungalov 872 od Euroline. Vyhodou je, ze podkrovie je mozne dokoncit neskor. Vase nazory? Dalo by sa zmestit do tej sumy bez zatial upraveneho podkrovia?
Vdaka
AxelC
09.04.08,20:06
V kazdom "poschodovom" dome je mozne dokoncit poschodie neskor... ;-)
Ak dobre citam ten projekt, tak to ma otvoreny strop v obyvacke?
candris
09.04.08,20:20
Ano, strop nad obyvackou je otvoreny...nebude to mat prilis velky dopad na vykurovanie?
Iste, podkrovie sa da vzdy dokoncit neskor, ale tu je vyhoda dvoch izieb na prizemi-spalna a detska izba.
AndrejG
09.04.08,21:33
Mne sa to celkom paci, akurat dole chyba este samostatny zachod niekde pri vchode. Ked budete mat podlahove kurenie, vyssi strop nebude mat velky dopad na kurenie. Ale ked sa to urobi ako NED, co je dnes snad samozrejmost, tak by nebol problem ani pri radiatoroch.
Kandrea
14.04.08,11:35
nemá vhodne riešené schodisko...hneď pri vchode. Zo skusenosti viem, že je to nepraktické v zime a v daždi. Nepodiadok z topánok sa "nosí" na poschodie. A utierať podlahu za každým "mokrým" návštevníkom, alebo vbehom detí je otravné...
Composite
14.04.08,11:58
nemá vhodne riešené schodisko...hneď pri vchode. Zo skusenosti viem, že je to nepraktické v zime a v daždi. Nepodiadok z topánok sa "nosí" na poschodie. A utierať podlahu za každým "mokrým" návštevníkom, alebo vbehom detí je otravné...

Kde tam vidíš schody? Ved to je bungalov ;)
AxelC
14.04.08,18:23
Na moj vkus ma ten dom prilis vela vyklenkov.
Otvoreny strop je mozno efektny, pri podlahovke aj akotak ekonomicky znesitelny, ale mat otvoreny priestor rovno nad kuchynou = vsetky pachy budu VSADE.
Navyse tie schody rovno pri dverach - presne to zanasanie spiny.
A osobne by mi vadilo mat v dome 25 stvorakov podla mna nevyuzitelnych chodieb...
PS: tie 3 stresne okna v tej vysokej obyvacke budes aj niekedy umyvat?
candris
15.04.08,05:57
Tie pachy by mi az tak nevadili, tie budu vsade tak ci tak, tie schody trocha vadia, vyklenky sa praveze manzelke pacia (pocit sukromia na terase), tych chodieb je fakt trocha vela...no a stresnych okien tiez staci minimalne o polovicu menej-urcite su nad obyvackou zbytocne....Podla mna je tento bungalov vhodnym riesenim pre tych, ktori sa nevedia rozhodnut medzi bungalovom a poschodovym domom...aj ked samozrejme ma svoje nedostatky, tak ako kazdy katalogovy projekt. Taktiez pomer velkosti plochy k cene je vyhodny. My sme vo faze rozhodovania a preto dakujem za vsetky pripomienky. Samozrejme ak viete o nejakom vhodnejsom projekte budem rad, ked ma nan upozornite. Vdaka.
AxelC
15.04.08,06:29
Pocit sukromia na terase sa da vytvorit zivym plotom, dodatocnym kamennym murikom s nejakym plazivym krikom, "modernou" bambusovou zastenou alebo hocicym inym. Stavat kvoli tomu vyklenok na dome so vsetkymi jeho nevyhodami...:confused:
Projekt sa mi vsak paci, kazda izba je oddelena, na druhej strane kazda susedi s kupelnou. (taky fen, alebo sprchovanie za stenou, ked sa pokusate spat...) Navyse 2 z nich budu otocene na sever. (Za predpokladu, ze chcete presvetlit obyvacku slnieckom z juhu.):(
KvetkaK
17.04.08,06:29
Ahojte. Vidím, že na porade sa nájdu aj ľudia čo sa trošku vyznajú v stavbarčine a preto by som aj ja chcela vedieť Váš názor na jeden bungalow od firmy Euroline. Ide o číslo 763. Hlavne, či vidíte nejaké veľké nevýhody tejto stavby alebo mi poradiť nejaký podobný bungalow do úžitkovej plochy cca 100m2.
Ďakujem za každý názor. :)
AxelC
17.04.08,17:46
Dispozicne (podla mna) sikovne rieseny domcek - obyvacka, kuchyna juh/zapad, detske izby zapad, spalna vychod. Ma to aj miesto na ukladanie veci,
Trochu ma odradzaju tie rozhadzane kupelne - vela potrebnych potrubi + zbytocne straty na teplej vode (kym sa odpusta z potrubia).
Zlozita strecha.
Okno z velkej kupelne by som urobil horizontalne a nie vertikalne.
borbi
17.04.08,17:50
celkom zaujimave riesenie až na tie velké okná.:eek:no na druhej strane mas viacej svetla.:cool:
KvetkaK
18.04.08,05:27
celkom zaujimave riesenie až na tie velké okná.:eek:no na druhej strane mas viacej svetla.:cool:
Aj mna trosku odradzaju tie veľké okná, ale to sa predsa dá zmeniť. :rolleyes: A pre porovnanie našla som jeden bungalow od firmy Prodom a to číslo 94. Čo poviete na tento?
KvetkaK
18.04.08,05:33
Dispozicne (podla mna) sikovne rieseny domcek - obyvacka, kuchyna juh/zapad, detske izby zapad, spalna vychod. Ma to aj miesto na ukladanie veci,
Trochu ma odradzaju tie rozhadzane kupelne - vela potrebnych potrubi + zbytocne straty na teplej vode (kym sa odpusta z potrubia).
Zlozita strecha.
Okno z velkej kupelne by som urobil horizontalne a nie vertikalne.
Ďakujem za názor. Tie rozhádzané kúpelne som si teda neuvedomila. Nám hlavne vyhovuje po tej dispozicnej stranke. A čo povieš na ten bungalov z Prodomu?
KvetkaK
21.04.08,08:02
Skúšam posunúť...
AxelC
21.04.08,17:23
Prodom 94: zrusit tie nezmyselne vyklenky = zjednodusit strechu, okno v kuchyni a spalni vyhodit zo severnej steny (respektive urobit okna v kuchyni a obyvacke na juh, potom je spalna na vychod a detske izby na zapad, ak sa to postavi zkradlovo.
2.2 metra je na moj vkus na chodbu privela, zuzit a pridat detom v detskej aspon pol metra.