Sinkl
09.04.08,09:24
Dobrý deň. Môžte mi prosím niekto poradiť? Som živnostník od 02/2007 a v roku 2007 som nebol platcom DPH, keďže ma môj obrat k tomu nenútil. Teraz momentálne od januára k dnešnému dňu som nadobudol 1500000 obrat. Idem sa zaregistrovať na DPH. Potreboval by som vedieť ak sa nahlásim na DPH platím DPH odo dňa registrácie alebo za celé účtovné obdobie čiže od januára. Ďakujem.
Vladimír Ozimý
09.04.08,07:26
dátum od kedy sa stávate platiteľom dane budete mať uvedené na registračnej kartičke. t.j. platiteľom sa stávate od tohto dňa. Ten vám určí správca dane. t.j. spätne sa už nevraciame.
Zita5
09.04.08,07:28
Zákon o dani z pridanej hodnoty
Registračná povinnosť
§ 4
Na začiatok (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2008-a.html#hore)
(5) Daňový úrad je povinný zdaniteľnú osobu podľa odsekov 1 až 4 registrovať pre daň, vydať jej osvedčenie o registrácii pre daň a prideliť jej identifikačné číslo pre daň najneskôr do 30 dní odo dňa doručenia žiadosti o registráciu pre daň. Dňom uvedeným v osvedčení o registrácii pre daň sa zdaniteľná osoba stáva platiteľom dane (ďalej len platiteľ ); tento deň nesmie byť neskorší ako 31. deň po doručení žiadosti o registráciu pre daň.
Sinkl
09.04.08,07:29
Veľmi pekne Vám ďakujem. Pomohli ste mi. Ešte raz vďaka.