m.lienka
09.04.08,11:01
pekny den prajem .. mohla by som vas porposit o info ?!
ak je jedna s.r.o. 100% vlastnikom inej s.r.o., chape sa toto ako jediny spolocnik ?! vlastnik ma troch spolocnikom... v tej druhej s.r.o. ide o valne zhromazdenie alebo rozhodnutie jedineho spolocnika (ak sa bude napr. rozdelovat zisk) ?!?!?
josh
09.04.08,09:29
ak je jedna sro jedinym vlastnikom druhej sro, tak ta druha sro je jednoosobova sro.
zalobaba
09.04.08,09:49
pekny den prajem .. mohla by som vas porposit o info ?!
ak je jedna s.r.o. 100% vlastnikom inej s.r.o., chape sa toto ako jediny spolocnik ?! vlastnik ma troch spolocnikom... v tej druhej s.r.o. ide o valne zhromazdenie alebo rozhodnutie jedineho spolocnika (ak sa bude napr. rozdelovat zisk) ?!?!?

Jediný spoločník je jediný spoločník a nezáleží, či je to FO alebo PO. Ide o Rozhodnutie jediného spoločníka.;)
m.lienka
09.04.08,09:54
potom toto rozhodnutie podpisuje konatel-ia ?!
m.lienka
09.04.08,10:04
uuuffff... ani neviete ako ste ma potesili ..... ten kamen co tu lezi..... :D
dakujem !!!!!
m.lienka
09.04.08,10:10
predsa ma este nieco napada... ak bolo pri zalozeni s.r.o. prehlasenie spravcu vkladu o splateni ZI - ako penazny vklad, a ak sa teraz rozhodli po zapise do registra, ze to nebude penazne ale nepenazne-majetkom, je treba toto rozhodnutie znovu posielat na OR ?!
KEJKA
09.04.08,10:51
predsa ma este nieco napada... ak bolo pri zalozeni s.r.o. prehlasenie spravcu vkladu o splateni ZI - ako penazny vklad, a ak sa teraz rozhodli po zapise do registra, ze to nebude penazne ale nepenazne-majetkom, je treba toto rozhodnutie znovu posielat na OR ?!

prehlasenie spravcu vkladu o splateni ZI - je záväzné, ak je táto formulácia správna, tak ZI BOLO SPLATENE.....a nedá sa na tom nič meniť. Alebo sa chcete priznať k podvodu?
zalobaba
09.04.08,11:15
predsa ma este nieco napada... ak bolo pri zalozeni s.r.o. prehlasenie spravcu vkladu o splateni ZI - ako penazny vklad, a ak sa teraz rozhodli po zapise do registra, ze to nebude penazne ale nepenazne-majetkom, je treba toto rozhodnutie znovu posielat na OR ?!

Máš to nejaké popletené....... Ak raz správca prehlásil, že ZI je tvorené peňažnými vkladmi spoločníkov a bolo splatené, tak si to nemôžu dodatočne meniť na nepeňažný vklad...... Iba ak by išlo o zvýšenie ZI, a OR pritom vyžaduje znalecké posudky na hodnotu hnuteľných alebo nehnuteľných vecí, ktorými sa Zi navyšuje.......
m.lienka
09.04.08,11:34
dakujeme za usmernenie ... mozem tlmocit pravnikom co nam zakladali firmu .. a dali taketo infos...
zalobaba
09.04.08,12:07
dakujeme za usmernenie ... mozem tlmocit pravnikom co nam zakladali firmu .. a dali taketo infos...


Zlí právnici (alebo zle pochopené info z vašej strany...). Hľadaj lepších.....:D
NONAME
03.10.11,10:47
Dobrý deň,

Zakladám s.r.o. ktorej jediným spoločníkom bude iná s.r.o., ktorá ma dvoch spoločníkov. Rád by som vedel kto podpisuje Zakladateľskú listinu novozaloženej s.r.o. Konatelia?
Kecal som o tom s právničkou a tá mi tvrdí že stará s.r.o. ešte predtým musí urobiť valnú hromadu na ktorej rozhodne o založení novej spoločnosti v ktorej bude jediným spoločníkom. A že táto Valná hromada sa potom prikladá do OR.
Má s tým niekto skúsenosť?