ixis
09.04.08,11:17
Prosím Vás pekne má niekto skúsenosť s bicyklom ako výdavkom. Mám súkromné auto, ktoré používam aj na firemné účely a okrem toho uvažujem o kúpe bicykla, kvôli zápcham a možnosti rýchôejšie sa dopraviť v okruhu cca 5 km. Je možné dať si bicykel do výdavkov - predpokladaná hodnota cca 10.000,- Sk.

Ďakujem
Chobot
09.04.08,09:27
Prosím Vás pekne má niekto skúsenosť s bicyklom ako výdavkom. Mám súkromné auto, ktoré používam aj na firemné účely a okrem toho uvažujem o kúpe bicykla, kvôli zápcham a možnosti rýchôejšie sa dopraviť v okruhu cca 5 km. Je možné dať si bicykel do výdavkov - predpokladaná hodnota cca 10.000,- Sk.

Ďakujem

V akej oblasti podnikáš? Kuriérske služby?

Pokiaľ si to vieš zdôvodniť, že bicykel potrebuješ na vykonávanie predmetu činnosti, tak si ho môžeš dať do nákladov. Pokiaľ podnikáš ako zlatník, tak ti DÚ asi ťazko uverí, že potrebuješ na výrobu šperkov bicykel. :confused:

Ešte ako pizzeria a donášková služba, to by šlo.:D
ixis
09.04.08,09:51
Som advokát. Kanceláriu mám v byte na sídlisku a za klientom dochádzam.


Dík
Chobot
09.04.08,10:01
Som advokát. Kanceláriu mám v byte na sídlisku a za klientom dochádzam.


Dík

Mňa by si asi nepresvedčil, že za klientmi dochádzaš na bicykli. ;):D:D
ixis
09.04.08,10:11
a ako je to prsím Vás s nábytkom, napr. skrinka na kanc. potreby, pokiaľ mám kanceláriu u seba v byte, predsa potrebujem mať niekde šanóny a agendu. Môžem si dať do výdavkov nejaké skrinky, ktoré pre tieto účely kúpim?

Ďakujem
Chobot
09.04.08,10:12
a ako je to prsím Vás s nábytkom, napr. skrinka na kanc. potreby, pokiaľ mám kanceláriu u seba v byte, predsa potrebujem mať niekde šanóny a agendu. Môžem si dať do výdavkov nejaké skrinky, ktoré pre tieto účely kúpim?

Ďakujem

TO áno.
Denda
10.04.08,06:03
Prosím Vás pekne má niekto skúsenosť s bicyklom ako výdavkom. Mám súkromné auto, ktoré používam aj na firemné účely a okrem toho uvažujem o kúpe bicykla, kvôli zápcham a možnosti rýchôejšie sa dopraviť v okruhu cca 5 km. Je možné dať si bicykel do výdavkov - predpokladaná hodnota cca 10.000,- Sk.

Ďakujem
Pozrite tento link a za určitých podmienok nevidím problém:
http://www.porada.sk/616357-post20.html