amakov
09.04.08,11:30
Ahojte poraďaci, vie mi niekto pradiť ako a čím, by som mohla opraviť keramickú dlažbu na chodbe. Jedná sa o to, že kovovým predmetom bola poškodená glazúra, takže vznikol nepekný čierny defekt.
Chobot
09.04.08,09:52
Ahojte poraďaci, vie mi niekto pradiť ako a čím, by som mohla opraviť keramickú dlažbu na chodbe. Jedná sa o to, že kovovým predmetom bola poškodená glazúra, takže vznikol nepekný čierny defekt.

Bohužiaľ, glazúru kachličky nenahradíš ničím. Je to napaľovaný materiál a žiadny lak nedosiahne takú tvrdosť. Neviem, nakoľko je povrch poškodený, ale najúčinnejšie je vymeniť konkrétnu kachličku.
amakov
09.04.08,10:02
nie je to veľa, defekt veľký ako 5-koruna, bohužiaľ už to nemám čím nahradiť a ak aj by bolo zrejme by sa pritom poškodili ďalšie, ale ďakujem za odpoveď
sotko
09.04.08,10:41
opravit sa to asi fakt neda, ale ked to aspon zatries rovnakou farbou a prelakujes, urcite to bude menej byt do oci. ak je to vybyte moc do hlbky, (viac ako 1mm) tak to mozes vyplnit epoxidovym lepidlom, to vie dobre vytvrdnut, potom to zamaluj a prelakuj ak treba dodat tomu lesk.
VladoaKatka
09.04.08,10:47
My sme robili tým spôsobom, ako je vyššie uvedené - výmenou. Dokonca sa mi stalo, že sa odlepila dlažba. Tiež sme ju očistili a znovu prilepili. Ešte je šťastie, že fugovanie bolo biele.
josiph68
10.04.08,17:42
najjednoduchšie je do cementu primiešať tónovaciu farbu,domiešať na podobnú a zatrieť,ako pri špárovaní.ale aj to nieje na vždy.