emula1
09.04.08,12:50
ahojte, mam fakturu z rakuska, zaplatena internetom cez e-bay 20.3., fa s datumom dodania 1.4. sme stvrtrocni platcovia, predpokladam ze to spada az o dph 2.stvrtrok, len neviem ako je to s uctovanim dph zo zahranicia?
Katarína Bukátová
09.04.08,23:34
Pozrite si § 20 zákona o dani z pridanej hohdnoty
Vladimír Ozimý
10.04.08,07:57
treba si určiť kedy bol dodaný tovar. Ale bude to patriť do 2. kvartálu, pretože pri tovare z EU nehrá úlohu preddavok. T.j. zaujíma ma buď dátum vystavenia faktúry alebo 15 deň nasledujúceho mesiaca po dodaní tovaru