Aankaa
09.04.08,11:59
Pekný deň, poprosím o radu:Ak chcem zrušiť predkupné právo obce na pozemky, ktorých som vlastníkom, aký je postup? Čo sa predkladá príslušnému katastru? Vďaka...
Chobot
09.04.08,10:06
Pekný deň, poprosím o radu:Ak chcem zrušiť predkupné právo obce na pozemky, ktorých som vlastníkom, aký je postup? Čo sa predkladá príslušnému katastru? Vďaka...

.. súhlas obce so zrušením predkupného práva.
lakon
10.04.08,05:19
Ato ako sa ti tam dostalo?
Chobot
10.04.08,06:00
Ato ako sa ti tam dostalo?

Sú rôzne prípady, kedy obec má predkupné právo. Nedávno som čítal v Trende, že jeden zahraničný investor dostal pri Martine pozemok na výstavbu výrobnej haly za 1SK/m2 s tým, že keby zo Slovenska odišiel, predkupné právo na tie pozemky má mesto.
lakon
10.04.08,07:49
Sú rôzne prípady, kedy obec má predkupné právo. Nedávno som čítal v Trende, že jeden zahraničný investor dostal pri Martine pozemok na výstavbu výrobnej haly za 1SK/m2 s tým, že keby zo Slovenska odišiel, predkupné právo na tie pozemky má mesto.

Toto mi je jasne je to "skryte sponzorstvo" zahranicneho investora a pri nedodrzani podmienok... ale na sukromnom pozemku??
lakon
10.04.08,07:52
Iba ak by sa mesto takto branilo pri predaji stavebnych pozemkov proti spekulantom
Chobot
10.04.08,08:09
Toto mi je jasne je to "skryte sponzorstvo" zahranicneho investora a pri nedodrzani podmienok... ale na sukromnom pozemku??

To nám musí prezradiť Aankaa. :D
Aankaa
11.04.08,15:30
To nám musí prezradiť Aankaa. :D
nie je to tajomstvo - predkupné právo si dala obec ako záruku na to, aby sa s pozemkami nekšeftovalo, no to už bolo dávno, dnes mi tu stojí domček, ktorý chcem predať ale pozemok okolo.....to už viete. Ale mám túto "akciu rozbehnutú", takže uvidíme čo z toho.
Alebo kto z koho??
Chobot
11.04.08,17:20
nie je to tajomstvo - predkupné právo si dala obec ako záruku na to, aby sa s pozemkami nekšeftovalo, no to už bolo dávno, dnes mi tu stojí domček, ktorý chcem predať ale pozemok okolo.....to už viete. Ale mám túto "akciu rozbehnutú", takže uvidíme čo z toho.
Alebo kto z koho??

čiže vy ste pred mnohými rokmi odkupovali pozemky od mesta? Tak v kupno-predajnej zmluve by malo byť obdobie, na ktoré má obec predkupné právo. Zvyčajne je to nejakých 5-10 alebo 15 rokov, nebýva to "na veky vekov".

Ak v katastri nie je uvedená doba, treba pozrieť v zmluve. Ak ani tam doba nie je, treba napísať na MÚ žiadosť o zrušenie predkupného práva.
lakon
14.04.08,05:00
Vacsinouto byva do kolaudacie, takze suhlasim ak to nieje uvedene priamo v katastri, tak prestudujte zmluvu a ak ani tam tak MU by nemal mat problem toto predkupne pravo zrusit, nakolko bol ucel splneny.