stefania71
09.04.08,12:02
V tomto roku som prebrala mzdovú agendu po kolegyni. Kto by mi vedel napísať príklad na plat hlavného kontrolóra. Pri plnom úväzku vychádza suma 23 170,-Sk. Ak ho obec zamestná na 0,1 úväzku ako sa to vypočíta a vlastne čo znamená úväzok 0,1, koľko musí kontrolór odpracovať. Viem, že je toho veľa, ale som nová a chcela by som mať všetko v poriadku. Ďakujem.
Ľubica2
09.04.08,11:58
Postavenie a plat HK rieši zákon 369/1990 Zb. § 18... HK je zamestnancom obce a vzťahujú sa na neho všetky práva a povinnosti ostatného vedúceho zamestnanca v zmysle zákona 552/2003 Z.z. nie však zákona 553/2003 Z.z.. K tomuto musím upozorniť, že HK je povinný podávať majetkové priznanie. Na funkciu HK sa nevzťahuje kolektívna zmluva vyššieho stupňa t.j. nemá nárok na 5 dní dovolenky naviac a jeho pracovná doba je 40 hod. týždenne. T.j. ak má úväzok 0,1 tak jeho pracovná doba je 4 hod. týždenne. Plat HK sa určí v závislosti od dĺžky pracovného času. t.j. 23200 plat x 0,1 úväzok = 2320.- Sk mesačný plat. Platia sa za neho všetky odvody do poisťovní.
gitkap
28.04.08,09:39
Z akého zákona vychádza to, že na HK sa nevzťahuje kolektívna zmluva vyššieho stupňa? HK je zamestnancom (obce) mesta a ako zamestnanec má také isté práva ako každý iný zamestnanec, akurát plat sa mu určuje násobkom podľa počtu obyvateľov a na základe úväzku. Viete mi povedať ten zákon, ktorý toto konkrétne upravuje (rozsah dĺžky pracovnej doby, vzťah ku kolektívnej zmluve atSď)?
stefania71
07.04.09,12:23
Dobrý deň všetkým.
Vedel by niekto poradiť s výpočtom platu HK v eurách, ako sa to zaokrúhľuje,
či pri násobený priemernej mzdy v NH, alebo až konečná suma.
Ďakujem
mzdarka renca
07.04.09,12:26
Dobrý deň všetkým.
Vedel by niekto poradiť s výpočtom platu HK v eurách, ako sa to zaokrúhľuje,
či pri násobený priemernej mzdy v NH, alebo až konečná suma.
Ďakujem

všetky zložky funkčného platu na 50 eurocentov pri plnom úväzku