mattulka
09.04.08,12:25
Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať, či sa má súdny poplatok uhrádzať hneď pri podávaní žiadosti o rozvod. Návrh na rozvod som podala v jamuári tohto roku ale bez súdneho poplatku.Za mesiac mi prišlo zo súdu, že moju žiadosť evidujú. Mám ísť uhradiť súdny poplatok teraz? Zrýchli sa tým konanie súdu? Ešte sa chcem informovať kde ten súdny poplatok môžem zaplatiť. Ďakujem za radu.
betyna8
09.04.08,10:36
No neviem ako sa Ti to podarilo podat bez poplatku, ja som to zaniesla osobne na podatelnu a hned som dokladala aj 2000 sk kolok.
Radsej si to over, ci to mas v poriadku.Zisti si na podatelni prislusneho sudu ako mas dalej postupovat, ako do doplatit, kolkami alebo prevodom na ucet a pod.
Mas cislo spisu?
mattulka
09.04.08,12:14
Ja som to posielala doporučene poštou na súd do TN a odtiaľ mi prišiel list, že žiadosť evidijú a posielajú to na píslušný okresný súd do Nového Mesta.Odvtedy sa mi neozvali. Neviem či si tam mám zavolať alebo ešte čakať....
betyna8
09.04.08,12:20
Ak chces aby sa zalezitost okolo rozvodu pohla, jednoznacne tam zavolaj. Ja som bola za cca 4 mesiace od podania ziadosti rozvedena.
Zvlastne,ze ta neupozornili na to.Na podatelni by to bez kolka neprevzali.Mne hned vystavili potvrdenie s cislom mojho spisu a menom sudkyne.
sinnka
09.04.08,14:06
Mňa by k téme rozvodu zaujímalo, čo treba spraviť (či už nie v návrhu), ak by som nechcela, aby v rozsudku bolo napísané všetko, dôvody rozvodu, výpovede a výsledky zistení ... viem, že existujú aj také rozsudky, kde je na jednom papieri stručne jasne uvedené ... manželstvo sa rozvádza ... . Alebo existuje nejaké potvrdenie zo súdu o rozvode? Ide skrátka o to, že rozhodnutie zo súdu slúži ako úradný doklad a predkladá sa úradom, prípadne sociálke, v škole, proste všade, a nebolo by mi milé, ak by som niečo také veľmi osobné musela predkladať v budúcnosti ani neviem kde všade... Myslím, že chápete, o čom hovorím .... Vopred ďakujem zo odpoveď
hiker
09.04.08,18:39
Ja som to posielala doporučene poštou na súd do TN a odtiaľ mi prišiel list, že žiadosť evidijú a posielajú to na píslušný okresný súd do Nového Mesta.Odvtedy sa mi neozvali. Neviem či si tam mám zavolať alebo ešte čakať....

Postupili to do NM, nakolko od januara je sud aj tam a zrejme vas pripad spada do obvodu OS NM.

Neviem ake je tam teraz personalne obsadenie a ako to teda stihaju, ale ak si podala navrh bez zaplateneho sudneho poplatku, tak ta sud vyzve na jeho zaplatenie. To oni si uz postrazia :-).

Niekedy to trva, kym sa rozhybu len s tymto - mne teraz prisla az po 4 mesiacoch vyzva.

Ale inak by to nemalo trvat dlho - sudny uradnik skontroluje navrh, ci je kompletny a ci bol zaplateny sudny poplatok, ak nie, posle vyzvu.
hiker
09.04.08,18:45
Mňa by k téme rozvodu zaujímalo, čo treba spraviť (či už nie v návrhu), ak by som nechcela, aby v rozsudku bolo napísané všetko, dôvody rozvodu, výpovede a výsledky zistení ... viem, že existujú aj také rozsudky, kde je na jednom papieri stručne jasne uvedené ... manželstvo sa rozvádza ... . Alebo existuje nejaké potvrdenie zo súdu o rozvode? Ide skrátka o to, že rozhodnutie zo súdu slúži ako úradný doklad a predkladá sa úradom, prípadne sociálke, v škole, proste všade, a nebolo by mi milé, ak by som niečo také veľmi osobné musela predkladať v budúcnosti ani neviem kde všade... Myslím, že chápete, o čom hovorím .... Vopred ďakujem zo odpoveď

Rozsudok musi byt odovodneny, inak by bol nepreskumatelny.

Jedina moznost, kedy sa nepise obsirne odovodnenie, je pripad podla § 157 ods. 3 Obcianskeho sudneho poriadku - tzv. skrateny rozsudok (Ak je na pojednávaní vyhlásený rozsudok za prítomnosti všetkých účastníkov alebo ich zástupcov, ktorí sa vzdajú odvolania, uvedie súd v odôvodnení rozsudku iba predmet konania a ustanovenia zákona, podľa ktorých rozhodol).
betyna8
10.04.08,05:52
Rozsudok musi byt odovodneny, inak by bol nepreskumatelny.

Jedina moznost, kedy sa nepise obsirne odovodnenie, je pripad podla § 157 ods. 3 Obcianskeho sudneho poriadku - tzv. skrateny rozsudok (Ak je na pojednávaní vyhlásený rozsudok za prítomnosti všetkých účastníkov alebo ich zástupcov, ktorí sa vzdajú odvolania, uvedie súd v odôvodnení rozsudku iba predmet konania a ustanovenia zákona, podľa ktorých rozhodol).


Ano aj v mojom pripade to tak bolo.Suhlasili sme obaja, vzdali sme sa odvolania a rozsudok bol strucny. To vsak zalezi, ako si na tom ty s odporcom/ druhou stranou/ ci bude suhlasit a nebude to natahovat a robit ti problem.