Sylvia111
09.04.08,12:27
Prosím poradte mi,

moja mama chodí k odbornej lekárke už 30 rokov. Od 1. 4. 08 poistovna Dovera s touto lekárkou neuzavrela zmluvu o spolupráci. lekárka jej vravela, že on ju nemôže ošetriť. Moja mama mala važne zdravotné problémy, musí chodiť na pravidelne kontroly. Chcela by som ju odhlásiť z Dôvery a prepoistiť do druhej poistovne, je to mozne aj skor ako pred 1. 1. ? Neexistuju nejaké výnimky z tohto zákona.. Prosím poradte mi, je to súrne. Dakujem.
Tweety
09.04.08,10:30
Prosím poradte mi,

moja mama chodí k odbornej lekárke už 30 rokov. Od 1. 4. 08 poistovna Dovera s touto lekárkou neuzavrela zmluvu o spolupráci. lekárka jej vravela, že on ju nemôže ošetriť. Moja mama mala važne zdravotné problémy, musí chodiť na pravidelne kontroly. Chcela by som ju odhlásiť z Dôvery a prepoistiť do druhej poistovne, je to mozne aj skor ako pred 1. 1. ? Neexistuju nejaké výnimky z tohto zákona.. Prosím poradte mi, je to súrne. Dakujem.
No zákon dovoľuje len raz ročne, a to k 1.1., ale skús sa popýtať priamo v príslušnej poisťovni.
Sylvia111
09.04.08,11:21
už som tam volala, su maximálne neochotní. Ich riešenie však chodte k druhej lekárke, moja mama chodí k tej istej endokrinologičke už 30 rokov, prekonala ťažkú chorobu, a teraz v svojich 60-tych rokoch ma chodiť a hľadať druhú lekárku, len preto, že oni s ňou neuzavreli zmluvu. Ich nezaujíma nič, oni si sledujú len svoje, neviem, kde sa v tomto prípade berie ohľad na pacienta...
Sylvia111
09.04.08,11:22
Proste chcem ju prepoistiť do druhej poistovne, len neviem ako to mám urobiť, do 1. januára nemôžeme čakať... Musí isť teraz na kontrolu... Určite sú aj nejaké výnimky z tohto zákona, len mi poradte čoho sa mám chytiť.