janne6969
09.04.08,12:56
Ahojte poraďaci.

Chcela by som sa poradiť. Manžel sa chystá založiť si vlastný autoservis spolu s kamaratom. Na mne teda ostava vybavovanie. Nevedeli by ste mi poradit, kde zacat? Zatial su oboja len zamestnanci,takze bude treba vybavit uplne vsetko:(
Dakujem za pomoc;)
zalobaba
09.04.08,11:11
Ahojte poraďaci.

Chcela by som sa poradiť. Manžel sa chystá založiť si vlastný autoservis spolu s kamaratom. Na mne teda ostava vybavovanie. Nevedeli by ste mi poradit, kde zacat? Zatial su oboja len zamestnanci,takze bude treba vybavit uplne vsetko:(
Dakujem za pomoc;)

Začať musíš na Živnostenskom úrade, ale bolo by vhodnejšie vedieť, či spomínaný autoservis (keďže manžel + kamarát) bude fungovať ako SRO. Samozrejme na tento predmet podnikania budeš potrebovať zodpovedného zástupcu, spĺňajúceho príslušné vzdelanie a prax.
m.hladka
09.04.08,11:14
Dobra rada - bez kamaráta.
janne6969
09.04.08,11:24
Dakujem za odpoved. Obaja splnaju poziadavky. Bez kamarata?
No uvidime.
Takze treba vybavit zivnost? Taku pre PO? Alebo aku? Bude to s.r.o.
hanelie
09.04.08,11:25
priestory na autoservis ? vlastné, prenájom?
hanelie
09.04.08,11:26
s.r.o. = PO = PÚ
janne6969
09.04.08,11:26
Prenajom uz existujuceho autoservisu
janne6969
09.04.08,11:29
PU ako podvojne uctovnictvo?
zalobaba
09.04.08,12:09
Dakujem za odpoved. Obaja splnaju poziadavky. Bez kamarata?
No uvidime.
Takze treba vybavit zivnost? Taku pre PO? Alebo aku? Bude to s.r.o.

Napriek tomu, že to bude SRO a požiadavky spĺňajú obaja, zodpovedným zástupcom môže byť iba jeden z nich....
hanelie
09.04.08,12:17
radšej s kamarátom, predsa len servis o jednom človeku ?
ale potom skôr ako SZČO , prípadne so zmluvou o združení FO
janne6969
09.04.08,12:33
Tak asi najprv musime rozmyslet pravnu formu...
pedrotur
09.04.08,18:20
Mozno trochu mimotemy ale prosim Ta odhovor manzela aby siel do toho s kamaratom lebo to po case nedopadne dobre.Ja osobne som zakladal servis s kamaratom a teraz si nevieme prist ani na meno a to sme sa poznali 15 rokov z toho 4 sme spolu pracovali v jednej firme.Radsej jeden majitel a druhy zamestnanec prip.SZCO.
janne6969
10.04.08,11:38
Mozno mas pravdu.
KEd tak nad tym premyslam. Ale asi bude tazke im to nejako vyhovorit.
Dakujem za radu.
Strapo
30.10.09,17:40
Ahojte no ako prvé by som si na ich mieste spravil rozpočet na vybavenie servisu (zdviháky, diagnostika, náradie a nástroje, geometria, software pre servis a nákup základných "mini" dielov napr. ak chcú mať aj pneuservis tak fleky , olova, hríby, a bla bla bla + autochémia) to je podľa mňa prvý dúoležitý krok ktorý priamo ovplyvňuje aj fakt, či si prenajmú holú halu alebo už zabehnutý a vybavený servis. Druhá vec je už spomínaná právna forma išiel by som do s.r.o. ale z precízne pripravenou zmluvou medzi dvoma kamarátmi (o rok už nimi nemusia byť) ďalej treba vybaviť všetky patričné povolenia, ohlásenie prevádzky, recyklácia, atď aby nakoniec z toho nespravili takzvanú "šedú dielňu" a reklama....Samozrejme výberu miesta predchádza zmapovanie konkurencie v okruhu cca 10 km a ich cien....výber dodávateľov dielov a možem tu rovno knihu...;)
lukino_B
05.05.15,12:44
V papierovačkách ti neviem pomôcť, ale pokial budú vykonávať kvalitnú službu tak to pôjde, je treba si nájsť vhodné miesto kde budú mať zázieme-moc to nemeniť už potom, najlepšie ľahko viditeľnú, potom pár reklám a nájsť si stálych zákazníkov...
veronikasad
05.05.15,13:25
Lukino, odpovedáš na tému 6 rokov starú ...