zuzi1
09.04.08,14:13
Dobrý deň,

Chcela by som sa informovať ako je to na iných školách v prípade úväzkov po odchode maturantov. U nás v škole zástupkyňa robí nasledovnú vec: napr. mám mať 4 hodiny týždenne u maturantov, ktorí však už v škole nie sú, teda mi zákonite tie hodiny odpadnú. Ona potrebuje urobiť za niekoho zastupovanie, a tak ma tam napíše na hodinu bez toho, aby mi za ňu zaplatila, alebo mi dala náhradné voľno, pretože mám v úväzku hodiny, ktoré nemám koho učiť (keďže maturanti už skončili).
Môže to tak zo zákona robiť?
zabavac
11.04.08,08:28
Môže. Ak sú to hodiny do zákl. úväzku, tak sú platené ako záklal. úväzok. Ak sú to hod. nad zákl. úväzok, ide o nadčasové hodiny a musí ich zaplatiť ako nadčas
Dada123
11.04.08,16:59
Ano. Môže. Pretože ak máš hodiny v základnom úväzku a neučíš za darmo berieš plat....... Nuž tak ti dá aspoň zastupovať, alebo zobrať si náhradné volno. Je to celkom normálne a správne.
Ahoj !!!!
cervena
17.06.08,19:02
Samozrejme že môže. Ak nemáš odučený základný úväzok, t.j. 22 hodín, môžeš suplovať , alebo ti zadá inú prácu. Dokonca ak ti odpadne celý deň, musíš tam odsedieť 4,5 hodiny.
Ahoj
Alena
ucitelkaNJ
09.11.10,14:48
JA som mala podobny problem ale rozdiel bol v tom ze hodiny co som mala u maturantovsom mala ako nadcasove hodiny a musela som chodit suplovat pocas tychto hodin a nedostala som za ne zaplatene. chcela by som sa informovat ze ak za niekoho neodborne suplujem napriklad za matikarku mam narok na nahradne volno alebo mozem ziadat financnu nahradu. pracujem v skolstve len druhy rok a ked som neodborne suplovala tak mi bolo povedane ze za neodborne suplovanie nemam narok ani na nahradne volno a ani na financnu nahradu, lebo som len sedela 45 minut v triede. poradte mi prosim!!!