Nepletko
09.04.08,14:15
Nasa spolocnost ohlasila hromadne prepustanie splnili sme vsetky podmienky dane zakonnikom prace (prerokovanie s odbormi, oznamenie na urad prace, kde sme dali strukturu a menny zoznam zamestnancov atd.) hrom. prepustanie sme ciastocne aj realizovali. Momentalne sa situacia troska zmenila..pocet celkovo prepustenych zamestnancov ostane zachovany, avsak teraz potrebujeme zmenit ich štrukturu a prirodzene budu ine aj mena. Mozme to realizovat "len tak", teda iba oznamit tuto zmenu na urade prace (Priloha c.2)a veselo prepustat uz novych "oznacenych" zamestnancov? Alebo je potrebny iny postup?
Nepletko
10.04.08,08:09
nikto nic?
Barbara
10.04.08,08:23
:eek:mimotemyprepáč, nechcem ťa uraziť, ale nemyslím si , že prepúšťanie je veselá vec. čo keď raz budú prepúšťať Teba, aj vtedy si povieš, že veselo prepúšťáte?:rolleyes: ospravedlňujem sa keď som si to zle vysvetlovala, ale ma vždy chytá nervozita z toho slova, že prepúšťanie. ľutujem tých ľudí , ktorých prepúšťajú. zlatý čas dávny....
Nepletko
10.04.08,13:18
ok beriem, ze to nie je celkom vhodne slovo prosim o odpustenie. Prepustanie zamestnacov je nedelitelnou sucastou mojej prace, tak ako aj prijimanie - prirodzene tou menej popularnou, ale je to tak. Clovek sa jednoducho musim niekedy odosobnit, lebo potom by niektore situacie nezvladol; nesmie vsak za ziadnych okolnosti znizovat dostojnost inych ludi. Opakujem sorry za nie celkom vhodne slovo...mozno by ma viac potesila rada ci opis riesenia podobnej skusenosti.

vdaka
Chobot
10.04.08,13:25
Nasa spolocnost ohlasila hromadne prepustanie splnili sme vsetky podmienky dane zakonnikom prace (prerokovanie s odbormi, oznamenie na urad prace, kde sme dali strukturu a menny zoznam zamestnancov atd.) hrom. prepustanie sme ciastocne aj realizovali. Momentalne sa situacia troska zmenila..pocet celkovo prepustenych zamestnancov ostane zachovany, avsak teraz potrebujeme zmenit ich štrukturu a prirodzene budu ine aj mena. Mozme to realizovat "len tak", teda iba oznamit tuto zmenu na urade prace (Priloha c.2)a veselo prepustat uz novych "oznacenych" zamestnancov? Alebo je potrebny iny postup?

Pokiaľ sa niečo mení na tomto (§ 73 ods. 2):
"a) dôvodoch hromadného prepúšťania,
b) počte a štruktúre zamestnancov, s ktorými sa má pracovný pomer rozviazať,
c) celkovom počte a štruktúre zamestnancov, ktorých zamestnáva,
d) dobe, počas ktorej sa hromadné prepúšťanie bude uskutočňovať,
e) kritériách na výber zamestnancov, s ktorými sa má pracovný pomer rozviazať."

z pôvodného prerokovania a oznámenia, tak musíte urobiť nové prerokovanie a oznámenie, lebo meníte podmienky/štruktúru/počet (či niečo iné z toho). Takže znovu musíte absolvovať kolotoč.

To je ako keby si povedal, že prepustíte všetkých majstrov, nahlásite to na prísl. inštancie. Po mesiaci si poviete, že prepustíte všetkých skladníkov - budú to úplne iní ľudia a iné profesie, než čo ste prerokovali s odbormi.

Ty vieš, čo meníte na prepúšťaní, preto ty musíš posúdiť, či tie zmeny si vyžadujú opätovné prerokovanie a nahlásenie.