Tríbeč
09.04.08,14:30
Dobrý deň, hľadám Zuzanu, ktorá v roku 2004 si chcela založiť živnosť na účtovníctvo. Stojím pred tým istým rozhodnutím ako ty vtedy, moc by mi pomohlo, keby si mi napísala ako si dopadla? Ďakujem.
Zoltán Kovács
09.04.08,12:34
mimotemyA ostatní nemôžu popísať svoje skúsenosti? :D
tuta
09.04.08,17:22
Ja osobne, by som privítala aj názory ostatných.
Zoltán Kovács
09.04.08,17:23
Inna
09.04.08,17:44
Ahojte!
Len začni...
Môj príbeh:pred mesiacom si na žiadosť zamestnávateľa mala zriadiť živnosť, aj som tak urobila, ale nie živnosť ale s.r.o., za úspory som si kúpila PC a softver. Mala som už predtým pár malých klientov a tak som to brala ako dobrý krok-krok ďalej...Kde nastal problém?
Nespýtala som sa či môžem pracovať na svojom PC a so svojim softverom aj pre niekoho iného- mimochodom za svoje vlastné peniaze zamestnávam aj pomocnú účtovníčku a mám vlastné priestory...závisť a ľudská hlúposť dnes ozaj nemá konca...keďže práce bolo nad hlavu, pracovný pomer nebol ukončený, zmluvu pre moju s.r.o. na vykonanie účtovníctva som nestihla podpísať (moja hlúposť-dôverovala som), prácu som urobila a teraz k plateniu pravdepodobne ani nepríde...čo robiť? Súdiť sa ako zamestnanec o mzdu a následné odstupné...alebo ako s.r.o. veď aj ústna dohoda je dohoda...začiatky nie sú pre mňa najkrajšie, ale už viem, že staré príslovie "z rúčky do rúčky" patrí dnes na prvé miesto....
Ak máte pre mňa radu sem s ňou...ďakujem Inna