Asem
09.04.08,15:06
Pri vstupe do zamestnania na základe prac. zmluvy zamestnanec preukázal, že je poistencom Všeob.zdr. poisťovne, kde bol aj príhlásený. Po dvoch dňoch zamestnania ukončil s nami pracovný pomer a bol odhlásený z poistenia. Po mesiaci a pol nám Všeob.zdr. poisťovňa oznámila, že menovaný zamestnanec nie je ich poistencom. Po mojom telefonáte na poisťovňu, či nemôžu zistiť, kde je poistený, zistili, že je v zahraničnej poisťovni a že zdravotnú kartičku odovzdal neskoro.
Neviem čo mám robiť so zrazeným poistným, do zahraničnej poisťovne ho asi nemôžem poslať, ani neviem aká je to a kde.
Nemal niekto takýto prípad, ako ďalej pokračovať?
m.hladka
09.04.08,13:40
Treba preposlať všetky doklady, t.j. prihlášku, mesačný výkaz aj odhlášku do ZP, pravdepodobne je to Európska zdravotná poisťovňa www.ezp.sk , najprv si však zisti telefonicky alebo emailom, či je tam prihlasený.
Asem
09.04.08,13:50
Ďakujem za odpoveď, ale on je poistený v zahraničí, nie na Slovensku.
Takýto prípad som ešte nemala a neviem ani, kde by som sa mala pýtať, čo s tým robiť.
m.hladka
09.04.08,17:03
Tak sa mal na dva dni prihlásiť niekde na ZP, pretože podľa zákona to mal urobiť. Je to jeho problém.Stornuj mzdu a výkazy, a spracuj to bez ZP.