pako_02
09.04.08,16:57
Mám problém, ktorý je dosť trápny, ale pre mňa neznesiteľný a chcel by som ho riešiť právnou cestou.
V januári som dovŕšil 18 rokov.; Kúpil som si od spolužiaka počítač za zarobené peniaze.
Otec mi vyše pred mesiacom vzal PC po tom, ako ma počul telefonovať s klientom (som webdesigner) a pri hádke to odôvodnil tým, že sa kvôli tomu neučím (mal som blbé vysvedčenie).
Pred týždňom a pol som si PC vypýtal, načo som dostal odpoveď, že si musím zlepšiť prospech (na ktorom som už dlhšie pracoval). Teraz som si PC znova vypýtal, dostal som negatívnu odpoveď, že "až po vysvedčeni."

Podľa mňa na to nemá právo, pretože PC je v mojom osobnom vlastníctve. Trávim pri ňom množstvo voľného času, ale aj na ňom pracujem a mám určité záväzky voči svojim kolegom a takisto aj klientom. Chcel by som vedieť ako mám tento problém riešiť, či mám ísť na políciu al. čo?
jaja1
09.04.08,16:04
či mám ísť na políciu al. čo? :(

Preboha, kvôli PC ísť na políciu? Určite Ťa mal otec motivovať k učeniu íným spôsobom, ale skúste si s otcom sadnúť na debatu, pekne (bez emócií) mu vysvetli, že tie známky vieš opraviť, najlepšie by bolo to už aj dokázať s dajakými dvojkami, trojkami (nemusí to byť hneď jednotka).

Jedno si uvedom, ak sa obrátiš na políciu (čo pochybujem, že by si u nich pochodil), je otázne, či sa váš vzťah nepokazí natoľko, aby sa to dalo ešte niekedy naporiadok.

A ešte len tak na okraj, to, že už máš 18 neznamená, že rodičia nemôžu ťa usmerňovať-v tvojom prípade, aby si školu dotiahol do konca.
dad111
10.04.08,07:51
Kedze si uz dospely, aj moja rada bude pre dospeleho.
Mas vlastny biznis, si zrejme schopny sam sa uzivit, niest svoju zodpovednost za svoj zivot. Nevahaj. Zaloz si zivnost, ak ju este nemas, najdi si svoje byvanie, zaisti si vsetko, co si doteraz dostaval a zacni zit sam. Si isto pracovity. Uz mesiac pracujes na zlepseni prospechu, len akosi nikto nevidi vysledok. Ak teraz uvazujes o policii a to si dospely este len tri mesiace, ako to bude vyzerat neskor. Zavolal na Teba niekto policajtov za poslednych 18 rokov? Nebol dovod? Myslis, ze nikto nemal chut dat Ta do polepsovne? Ukaz ako to dokazes, nerozpravaj o tom. Sprav to. Mozes sa slobodne rozhodovat, skolu ani nemusis dokoncit. Len nechci aby si si rozkazoval, co ano a co nie, a zodpovednost niesol niekto iny. Ak budes zit sam, mozes svojich rodicov navstevovat a mozno Vase vtahy budu lepsie.
Rozhodni sa ako chces, ale jednu radu Ti dam. Nech urobis akokolvek, najprv si najdi niekoho, kto to tak uz urobil. Dobre si zisti, ako mu to vyslo. Aby si sa nahodou s placom nevratil tam kde si teraz.
Mariana42
10.04.08,08:06
Nemohli by ste si sadnúť s otcom a dohodnúť sa? Určiť pravidlá?
Určite by sa nedal presvedčiť, až by videl, že to myslíš vážne?
A čo mamina? O nej si nepísal....
Hrozne ťažké je byť dobrým a zodpovedným rodičom. Tiež mám deti a viem, že chcem im len to najlepšie - nie vždy mám pravdu , niekedy ustúpim ja , niekedy oni.
A ešte by som chcela dodať že vzdelanie je v našom svete veľmi dôležité - a to nie len vedomosti, ale aj papier o vedomostiach...
M.