ekopo
09.04.08,17:33
Zamyslel sa niekto nad týmto? Umyjem si auto zaradené do podnikania raz týždenne v samoobslužnej umyvárke áut - to je nahádžem cca 60,-SKK do automatu a oplachujem, umývam, voskujem... Toto urobím raz za týždeň, lebo je nutné aby auto bolo čisté. Popri tom si z automatu dám jednu obloženú žemlu za 50,-SKK a minerálku za 20,-SKK. Prevádzkovateľom a tým aj predávajúcim je čerpacia stanica. Rok má nejakých 53 týždňov, to je 3.180,-SKK ako daňovo uznaný náklad na umývanie auta. Ako SZČO si môžem s súčastnosti dať do nákladov aj stravné vo výške 89,-SKK. V deň umývania som bol na spomenutej žemle. Za rok je to spolu ďaľších 3.710,-SKK. Spolu za rok sú náklady vo výške 6.890,- SKK čo na dani robí sumu 1310,-SKK. Málo , veľa? Teraz pointa. Už ste si skúsili vypýtať od prevádzkovateľa, t.j. predávajúceho doklad o zaplatení? Zákon o ochrane spotrebiteľa § 16 totiž hovorí, čo je povinný urobiť predávajúci, čiže vydať doklad o poskytnutí služby, resp. tovaru. Veľa z nás necháva určite tieto "drobnosti" bez povšimnutia. A to som pracoval s relatívne malými číslami. Ospravedlňujem sa, ak podobná téma bežala (nenašiel som), ale aspoň sa poniektorí nad týmto zamyslia a vyjadria svoj názor.
betka
09.04.08,16:42
A i vysávanie auta, .... toto by malo fungovať prinamenšom na žetony.
Čo my, čo nahádžeme, ale tí čo vyberajú, nekrátia dane?

Alebo som sa taktiež raz zamyslela, kedysi dávnejšie. Idem na kávu, do kasína, a sledujem gamblerov, človek hodí 500 Sk do automatu a vypľuje mu 15 tis. Sk. Zdaní to?:D:D

Alebo idem na poštu, kúpim známky a vydá mi pani pri priečinku doklad o zaplatení. Prečo nemá žiadne číslo? Takých môže vydať xy.....
JankaO
09.04.08,17:07
Alebo idem na poštu, kúpim známky a vydá mi pani pri priečinku doklad o zaplatení. Prečo nemá žiadne číslo? Takých môže vydať xy.....
To mne sa pred rokmi stal lepší prípad. Na žiadosť o vystavenie potvrdenia o zaplatení na pošte, pani s tým, že ona nemá čas to vypisovať, hodila mi štoček potvrdení - tu máte, vypíšte si...:D