anka
31.03.05,08:38
Kupili sme vybavenie kuchyne, mohol by mi niekto poradit do akej odpisovej skupiny ma zaradit toto vybavenie?
konvertomat
plynovy sporak
chladiaci pult na zeleninu
teply pult na jedlo nerezovy
strojovy nerezovy krajac
klimatizacia a odsavanie pary
Prosim pomozte ak viete
accad
31.03.05,07:35
Kupili sme vybavenie kuchyne, mohol by mi niekto poradit do akej odpisovej skupiny ma zaradit toto vybavenie?
konvertomat
plynovy sporak
chladiaci pult na zeleninu
teply pult na jedlo nerezovy
strojovy nerezovy krajac
klimatizacia a odsavanie pary
Prosim pomozte ak viete
V prípade nejednoznačného zaradenia, radšej zistiť na ŠU. Toto je môj odhad kam by to mohlo patriť.
Chladiaci pult na zeleninu 29.23.12
plynový sporák 29.72.11
odsávanie pary 29.71.15 alebo 29.23.20
klimatizačná jednotka 29.23.14 alebo 29.23.12
strojový krájač 29.71.21
teply pult na jedlo 29.72.11
konvertomat-neviem čo to je
Zaradenie sa dá zistiť aj na stránke ŠÚ
anka1
31.03.05,07:47
Kupili sme vybavenie kuchyne, mohol by mi niekto poradit do akej odpisovej skupiny ma zaradit toto vybavenie?
konvertomat
plynovy sporak
chladiaci pult na zeleninu
teply pult na jedlo nerezovy
strojovy nerezovy krajac
klimatizacia a odsavanie pary
Prosim pomozte ak viete
chladiaci pult na zeleninu - odpisová skupina 2 KP (kod klasifik. produkcie) 29.23.13

plynový sporák - odpisová skupina 3 KP 29.21.1 - pece, horáky a ich súčasti ??? nie som si istá

klimatizácia - odpisová skupina 3 KP 29.23.12

strojový nerezový krájač - odpisová skupina 1 KP 36.63.77 - ostatné rozličné výrobky inde neuvedené

Počkaj aj na iné rady. To som teraz pozerala v zákone.
adato
06.04.05,11:26
Zariadenia na ohrev, varenie:
29.53.15 Pece pekárenské, .....priemyselné stroje a prístroje na varenie alebo ohrievanie jedál, okrem prístrojov pre domácnosť

Ostatné vybavenie kuchyne:
29.53.16 Stroje a prístroje na prístroje, i.n., na priemyselnú výrobu alebo úpravu jedál alebo nápojov, tukov alebo olejov

Spoločne sú v odpisovej skupine 2.
Klimatizácia a vzduchotechnika - môžu byť samostatne evidované len vo výrobných priestoroch, v opačnom prípade sa jedná o súčasť budovy (technické zhodnotenie)
hydina
04.07.05,12:33
Firma otvára bitúnok, kde sa nakúpilo chladiarenské zariadenie, baliaci vakuoví stroj,
technológia krmných liniek. Ja som z toho Juro. Do akej odpisovej skupiny ????
odp. skupina 1 ako stroje a prístroje prehydinárstvo alebo stroj na balenie v odp. skupina 2 a taktiež chladiar. zariadenie . Potrebujem to poslať na ministerstvo do BA
Ďakujem Hela
McMarti
18.01.07,12:35
Chcem sa poradit , firma zakupila prenosnu klimatizačnu jednotku zaradiť ju do 2. odpisovej skupiny alebo do 3 odp. skupiny?
Maxinka
08.06.07,11:30
Neviem si poradiť:Frézka a kombinovaný stroj na opracovávanie dreva(nábytku)- do akej odpisovej skupiny,KP?

Ďakujem:rolleyes:
vikinka
08.06.07,11:36
Do 2.odp.skupiny.KP 29.4-obrábacie stroje,ja by som to dala tam.
betka
08.06.07,11:51
29.4 Obrábacie stroje
29.41 Prenosné ručné obrábacie stroje
29.41.1 Prenosné ručné obrábacie stroje
29.41.11 Prenosné ručné obrábacie stroje

Z: Pneumatické náradie rotačného typu, vŕtačky všetkých druhov, reťazové a okružné píly, pásové a uhlové brúsky, hoblíky, strihače živých plotov a trávnikov

29.41.12 Časti a súčasti prenosných ručných obrábacích strojov
Z: Časti a súčasti reťazových píl, pneumatického náradia...

29.41.9 Priemyselné práce pri výrobe prenosných ručných obrábacích strojov
29.41.99 Priemyselné práce pri výrobe prenosných ručných obrábacích strojov

29.42 Ostatné obrábacie stroje

29.42.1 Obrábacie stroje na spracovanie kovov pracujúce pomocou laserov a pod., obrábacie centrá a pod.

29.42.11 Obrábacie stroje na spracovanie všetkých materiálov pomocou úberu s použitím laseru, ultrazvuku a podobne

Z: Obrábacie stroje na úber materiálu, ktoré špeciálnymi postupmi (laser, elektroerózia, ultrazvuk, elektrochemické, elektrónové, iontové a plazmové lúče) obrábajú kov alebo iné materiály

29.42.12 Obrábacie centrá, stavebnicové obrábacie stroje, jednopolohové a viacpolohové, na obrábanie kovov

Z: Obrábacie stroje fixné, stroje s viacerými stanovišťami a obrábacie strediská

29.42.2 Sústruhy, vyvrtávacie stroje a frézy

29.42.21 Sústruhy na obrábanie kovov

Z: Hrotové sústruhy, viacúčelové sústruhy, sústruhy kopírovacie, niekoľkonožové, revolverové, stojanové atď.

29.42.22 Obrábacie stroje na vŕtanie, vyvrtávanie alebo frézovanie kovov

Z: Vŕtačky - vyvrtávačky s pevným stanovišťom, vyvrtávačky a vyvrtávačky - frézky, frézovacie stroje všetkých typov, vrátane portálového
TZ: Obrábacie jednotky s pohyblivou hlavou
V: Dokončovacie stroje (29.40.31)
Zuzana Boháčová
31.07.07,07:39
Dobrý deň,

prosím Vás, osobný motorový automobil zaradiť do ktorej ospisovej skupiny?
môže byť odpis.sk. 2 ostatné dopravné zariadenia 2-60 /35,50,1/
:confused:
alebo motorové vozidlá na špec.účely inde neuvedené?

/alebo v odp.sk.1 som našla:
motor.vozidká na prepravu 10 a viac osôb
MV na nákl.dopravu
MV na jazdu na snehu/

ale to je úplne mimo..
Ďakujem za rady
emgeton
31.07.07,07:52
OS 1 KP 34.10.2
Tweety
31.07.07,07:52
OMV zaraďujeme do 1 OS.
Zuzana Boháčová
31.07.07,11:05
ďakujem pekne,som to prehliadla..
Zuzana Boháčová
04.12.07,06:29
Dobrý deň,
firma zakúpila "použitú pásovú pílu", rok výroby 2000. hodnota píly je 60000,- Sk. Zaradím ju do dlhodobého hm.majetku.
ktorá odpisová skupina a trieda prosím Vás? Aj keď je píla už použitá, predpokladám,že ju odpisujem celú dobu životnosti nanovo, správne?

Ďakujem za odpovede.
Olice
04.12.07,12:31
Dobrý deň,
firma zakúpila "použitú pásovú pílu", rok výroby 2000. hodnota píly je 60000,- Sk. Zaradím ju do dlhodobého hm.majetku.
ktorá odpisová skupina a trieda prosím Vás? Aj keď je píla už použitá, predpokladám,že ju odpisujem celú dobu životnosti nanovo, správne?

Ďakujem za odpovede.
Mala by to byť odpisová skupina 2 (29.4)

29.43.12 Obrábacie stroje na opracovanie dreva, korku, kostí, ebonitu, tuhých plastov alebo pod. materiálov

Z: Stroje na šúpanie kôry, rezanie, štiepanie, rozrezávanie na dosky, na šúpanie (lúpanie) dreva, stroje na zarovnávanie, hobľovanie, profilovanie alebo vrúbkovanie dreva, stroje na vŕtanie, dlabanie, ohýbanie, skladanie, pribíjanie, spojovanie dreva, stroje na leštenie, lepenie, lakovanie, natieranie, vyrezávanie dreva, lisy na výrobu dosiek z drevených lamiel alebo častíc
TZ: Špeciálne debnárske stroje, stroje na výrobu ceruziek, obalov atď., viacúčelové stroje a stroje na obrábanie materiálov podobných drevu (korok, kosť, tvrdá guma alebo plasty...)
jamis
06.12.07,13:20
Neviete mi niekto poradiť do akej odpisovej skupiny zaradím kolotoč pre koníky ?
Zita5
06.12.07,13:24
Neviete mi niekto poradiť do akej odpisovej skupiny zaradím kolotoč pre koníky ?

Nerozumiem , žívé koníky máš na mysli alebo lunapark:rolleyes::)
jamis
06.12.07,13:28
Mám na mysli živé koníky.
Ak to niekto nepozná, tak je to zariadenie poháňané elektrinou v ktorom chodia koníky dookola.
Zita5
06.12.07,13:40
Určite by som uvažovala o II.odpisovej skupine Ostatné stroje pre poľnohospodárstvo a lesníctvo 2-27 29.32 a l e b o II.odpisová skupina Ostatné účelové stroje 2-36 29.56 pokiaľ sa kolotoč dá považovať sa stroj a to neviem , ale možno ma niekto opraví .Neviem posúdiť prečo tie koníky tam chodia ....
mimotemy
Inak aj kolotoč je II.odpisová skupina :)
jamis
06.12.07,13:45
mimotemy
Chodia tam preto, lebo sú to dostihové kone a tie sa učia v kolotoči chodiť, alebo behať. To podľa toho, akou rýchlosťou sa kololoč pustí.
Rozalka
06.12.07,14:30
mimotemy
Chodia tam preto, lebo sú to dostihové kone a tie sa učia v kolotoči chodiť, alebo behať. To podľa toho, akou rýchlosťou sa kololoč pustí.
Z Klasifikácie ŠÚ:
36.63.1 Kolotoče, hojdačky, strelnice a ostatné lunaparkové atrakcie


Možno KOLOTOČ nie je správne pomenovanie,
čo nie je v prílohe, je OS 2, ako správne Zitka5 Ti napísala.
Zita5
06.12.07,14:33
Ono by bolo dobré napísať názov presne podľa názvu na faktúre .Alebo je to fakturované ako kolotoč?
jamis
06.12.07,14:59
Je to fakturované ako kolotoč.
Zita5
06.12.07,15:52
Je to fakturované ako kolotoč.

No vidíš dokonca je to fakturované ako kolotoč. Ja by som Ti odporučila , požiadať Štatistický úrad o zatriedenie do JKP, z čoho by si potom vychádzala .Ale II.odpisová skupina si myslím ,že to určite bude .
jamis
06.12.07,15:55
Asi urobím ako si napísala, ale myslím si, že to bude inak, lebo tento kolotoč je postavený na betónovom základea nie je prenosný ako kolotoč v lunaparku.
Rozalka
06.12.07,15:56
... Ja by som Ti odporučila , požiadať Štatistický úrad o zatriedenie do JKP, z čoho by si potom vychádzala .Ale II.odpisová skupina si myslím ,že to určite bude .

Toto mám z môjho archívu, "vygúglené" zo stránky ŠÚ 12.8. 2007
Čl. 21



Zatrieďovanie prevažujúcej činnosti, produkcie a služieb podľa klasifikácií


(1) Právnická osoba alebo fyzická osoba, ktorá je podnikateľom alebo vykonáva inú zárobkovú činnosť podľa osobitných predpisov a je zapísaná v registri organizácií, sa na účely kriteriálnych výberov pre štatistické zisťovania klasifikuje v registri organizácií podľa prevažujúcej činností v súlade so Štatistickou odvetvovou klasifikáciou ekonomických činností.
(2) Zatriedenie prevažujúcej činnosti spravodajskej jednotky pre potreby štátnej štatistiky vykonáva úrad bezplatne.
(3) Zatrieďovanie produkcie (výrobkov a služieb) pre určovanie sadzby dane z pridanej hodnoty, stanovenie odpisovej skupiny hmotného a nehmotného majetku a povinnosti vedenia evidencie tržieb elektronickými registračnými pokladnicami právnickým osobám a fyzickým osobám vykonáva úrad na základe žiadosti, ku ktorej sa priloží podľa zákona č. 145/1995 Z. z. o správnych poplatkoch v znení neskorších predpisov kolková známka v hodnote:
a) 200 Sk - za zatriedenie produkcie podľa Štatistickej klasifikácie produkcie,
b) 100 Sk - za vydanie náhradného potvrdenia (duplikátu) o zatriedení produkcie podľa Štatistickej klasifikácie produkcie za stratené, zničené, poškodené alebo odcudzené potvrdenie.
(4) Žiadosť na zatriedenie produkcie podľa Štatistickej klasifikácie produkcie, ktorú zasiela žiadateľ na úrad (Štatistický úrad SR, oddelenie organizačnej štatistiky, Miletičova 3, 82467 Bratislava) musí obsahovať všetky tieto náležitosti:
a) obchodné meno žiadateľa,
b) presná adresa sídla,
c) identifikačné číslo organizácie,
d) daňové identifikačné číslo,
e) presný a výstižný popis produkcie, ktorú je potrebné zatriediť podľa Štatistickej klasifikácie produkcie,
f) podpis, prípadne odtlačok pečiatky žiadateľa,
g) kolkovú známku v hodnote 200 Sk,
h) kód colného sadzobníka na zatriedenie tovaru pre účely určenia odpisovej skupiny
(5) V jednej žiadosti o zatriedenie produkcie sa môže žiadať o zatriedenie viacerých výrobkov alebo služieb.
Zita5
06.12.07,15:57
Asi urobím ako si napísala, ale myslím si, že to bude inak, lebo tento kolotoč je postavený na betónovom základea nie je prenosný ako kolotoč v lunaparku.

Súhlasím s Tebou , ak by si mala vyjadrenie , tak potom to prilep. resp.opíš zatriedenie aj tu do témy .
jamis
06.12.07,16:01
Napíšem a potom to tu prilepím, možno sa to zíde aj niekomu inému i keď takáto činnosť v podnikaní nie je taká rozšírená.
Zita5
06.12.07,16:05
Napíšem a potom to tu prilepím, možno sa to zíde aj niekomu inému i keď takáto činnosť v podnikaní nie je taká rozšírená.

Fajn, ak budeš taká dobrá a prilepíš odpoveď , možno niekomu ozaj pomôže a bude vďačný za Tvoju pomoc .;):)
zuhl
07.12.07,13:40
Prosím vás pekne, ja už som sa pýtala aj v inom príspevku a nikto mi neodpovedal, že do akej skupiny a presné kódy mám zaradiť lešenie(plošinu)?
Zuzana Boháčová
12.12.07,11:22
Dobrý deň,
prosím Vás, do ktorej odpis.skupiny a triedy by ste zaradili BULDOZÉR?
ďakujem pekne
Olice
12.12.07,11:56
Dobrý deň,
prosím Vás, do ktorej odpis.skupiny a triedy by ste zaradili BULDOZÉR?
ďakujem pekne
Odpisová skupina 2
29.52.21 Buldozéry a angledozéry; s vlastným pohonom

Z: Buldozéry a angledozéry kolesové alebo pásové


http://www.porada.sk/547973-post4.html
anva
16.09.08,11:55
Dobrý den prajem,

rada by som Vás poprosila o radu - obstarávame telefonnu ustrednu ako celk - telefony, "server" atď ...Do ktorej odpisovej skupiny to máme zaradiť?
anva
16.09.08,11:56
Vopred ďakujem za odpovede...