mareko
10.04.08,07:01
:mee: Prosim o radu, stala sa mi taka nemila vec. V januari 2008 som si aktivovala easy kartu, ktora mala kredit 3 000,- Sk. Pred aktivaciou som sa telefonicky informovala o platnosti karty a podmienkach jej pouzitia. Pracovnicka T - mobile mi oznamila, ze karta je platna 12 mesiacov (bez dalsich podmienok). Kartu som vyuzivala minimalne (prevolala som z nej cca 120,- Sk). Velmi som sa prekvapila, ked 9. 4. mi hovor z karty bol zamietnuty pre nedostatocny kredit. Po zistovani pricin som sa dozvedela, ze kredit mi bol zruseny, lebo som si ho do troch mesiacov od aktivacie nedobila. Na karte bol v tom case kredit cca 2900,- Sk. Na tuto skutocnost ma vsak nik neupozornil, naopak, bolo mi potvrdene, ze karta plati 12 mesiacov bez dobijania. Poradte prosim, aku mam moznost ziskat svoj kredit naspat. Mate uz niekto podobnu skusenost? :mad: :(
Za vsetky rady vopred dakujem.
zlezaradil Nevedela som, kam tuto otazku zaradit.
Chobot
10.04.08,06:12
:mee: Prosim o radu, stala sa mi taka nemila vec. V januari 2008 som si aktivovala easy kartu, ktora mala kredit 3 000,- Sk. Pred aktivaciou som sa telefonicky informovala o platnosti karty a podmienkach jej pouzitia. Pracovnicka T - mobile mi oznamila, ze karta je platna 12 mesiacov (bez dalsich podmienok). Kartu som vyuzivala minimalne (prevolala som z nej cca 120,- Sk). Velmi som sa prekvapila, ked 9. 4. mi hovor z karty bol zamietnuty pre nedostatocny kredit. Po zistovani pricin som sa dozvedela, ze kredit mi bol zruseny, lebo som si ho do troch mesiacov od aktivacie nedobila. Na karte bol v tom case kredit cca 2900,- Sk. Na tuto skutocnost ma vsak nik neupozornil, naopak, bolo mi potvrdene, ze karta plati 12 mesiacov bez dobijania. Poradte prosim, aku mam moznost ziskat svoj kredit naspat. Mate uz niekto podobnu skusenost? :mad: :(
Za vsetky rady vopred dakujem.
zlezaradil Nevedela som, kam tuto otazku zaradit.

Vidím, že si sa stala obeťou nevedomosti. T-mobile má pravdu, že platnosť karty je 12 mesiacov. Do konca roku 2007 platilo tiež, že aj kredit je platný 12 mesiacov od dobitia. Od januára to zmenili, lebo veľa ľudí využívalo Easy tak ako ty (vrátane mňa), že minuli na hovory veľmi málo. Preto, aby mali trochu viac tržieb, tak upravili dobu platnosť kreditu v závislosti od výšky dobitého kreditu. Ak dobiješ do 500 SKK, platí 3 mesiace, 50-999 SKK, 6 mesiacov a ak dobiješ viac ako 1000 SKK, platí kredit 12 mesiacov.

Neviem, kedy ti uplynula doba platnosti kreditu, ale skús si dobiť najmenšou možnou čiastkou 200 SKK. Neviem, či sa obnoví ten pôvodný kredit, ale teraz už budeš vedieť, že musíš pravidelne dobíjať. Ak málo pretelefonuješ, najlepšie je dobiť kvartálne 200 SKK, to vychádza na 70 SKK mesačne.

Pokiaľ sa ti nevráti ten pôvodný kredit, tak máš smolu, lebo to sú všeobecné podmienky. To je ako keby niekto, kto má paušál 1000 SKK za mesiac neprevolá v mesiaci ani minútu, tak paušál musí zaplatiť a nemá nárok na nijakú refundáciu (neberiem teraz do úvahy prenesenie minút).

Ale predpokladám, že po dobití ti kredit obnovia. Ja som vo februári skúsil schválne "prešvihnúť" dobu platnosti karty, že čo to urobí a dobil som ju znovu až 3 dni po skončení doby platnosti (volať som už nemohol, len prijímať hovory). Dobil som a mal som pôvodný kredit plus ten, koľko som dobíjal.

Takže rýchlo dobi a daj vedieť, či sa ti kredit obnovil.
mareko
10.04.08,09:27
Dakujem za rychlu radu. Kredit som dobila...ale nevratil sa mi :mee:. Uvidim, ci este nie je daka sanca cez reklamaciu. Nuz, hovori sa, ze za blbost sa plati...ale pride mi to nefer (skor ako kradez), ja som nikomu nic nezobrala, ani som nic nikomu nezostala dlzna a niekto mi len tak zoberie moje peniaze...smutne. :confused: Aj tak este az dakujem.
janaGT
10.04.08,09:33
Dakujem za rychlu radu. Kredit som dobila...ale nevratil sa mi :mee:. Uvidim, ci este nie je daka sanca cez reklamaciu. Nuz, hovori sa, ze za blbost sa plati...ale pride mi to nefer (skor ako kradez), ja som nikomu nic nezobrala, ani som nic nikomu nezostala dlzna a niekto mi len tak zoberie moje peniaze...smutne. :confused: Aj tak este az dakujem.

bude to ponaučením aj pre nás ostatných, mimochodom mne sa stalo niečo podobné, brala som v rámci akcie nový telefón, mala som dostať k nemu easy kartu s kreditom neviem už presne akej výšky za cenu 1,- Sk. Ale to som ja nevedela. Pracovníčka napísala zmluvy, podpísla som ... a len tak ma napadlo, že sa jej opýtam, že či si nemôžem zobrať aj lacnejšiu easy kartu. A ona že áno máte nárok ale zabudla som vám to povedať ... a už sa bohužiaľ nedalo nič robiť.