Monikanika
10.04.08,10:19
Dobry den.Zamestnanec ma poziadal o vykonanie RZ dane. cely rok bol len nasim zamestnancom. Nevedela som ze ma pozastavenu zivnost. teraz mi volal, ze mu uctovnicka do DP zaradila toto zamestnanie a narokuje si dan.vysiel mu preplatok na dani 524korun. teraz ma napada, ze pri DDP by pokutu nedostal, je to moc mala suma. neviem co by sa stalo keby sme ako zamestnavatel urobili opravu. Co s tym, vie mi niekto poradit?
jankasm
10.04.08,08:24
Dobry den.Zamestnanec ma poziadal o vykonanie RZ dane. cely rok bol len nasim zamestnancom. Nevedela som ze ma pozastavenu zivnost. teraz mi volal, ze mu uctovnicka do DP zaradila toto zamestnanie a narokuje si dan.vysiel mu preplatok na dani 524korun. teraz ma napada, ze pri DDP by pokutu nedostal, je to moc mala suma. neviem co by sa stalo keby sme ako zamestnavatel urobili opravu. Co s tym, vie mi niekto poradit?

Takže on požiadal o RZD zamestnávateľa a zároveň si podal DP?
Ty nemusíš robiť opravu, ty si mu urobila RZD lebo Ťa požiadal. Pokiaľ si im následne na to podal DP, tak to vôbec nie je tvoj problém. Ty si s ním vysporiadaj to, čo Ti vyšlo v tvojom RZD, ostatné Ťa nemusí zaujímať. :cool:

A on, by si mal po správnosti, od Teba vyžiadať druhú stranu RZD, ako potvrdenie o jeho vykonaní a vysporiadaní a toto doložiť k svojmu DP. Ak ho už podal, tak môže podať dodatočné. Pokutu nedostane, pretože riadne PP podal v termíne a nedoplatok mu nevznikne. ;)
Monikanika
10.04.08,08:37
dakujem za radu,este sa chcem opytat, co je druha strana RZD? dala som mu potvrdenie o prijme a rocne zuctovanie preddavkov
jankasm
10.04.08,09:14
dakujem za radu,este sa chcem opytat, co je druha strana RZD? dala som mu potvrdenie o prijme a rocne zuctovanie preddavkov

To je OK, ale tá druhá strana slúži práve k tomu, ak si chce niekto podávať po RZD náhodou ešte DP. Je to vlastne potvrdenie k DP o tom, že mu zamestnávateľ vykonal RZD, je tam informácia o výsledku RZD a rovnako o vysporiadaní preplatku prípadne nedoplatku.


http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/tlaciva_danovych_priznani/data/zuctovanie2007.pdf
Tánička
17.03.11,16:10
Dobrý deň,
mám podobný prípad, len opačne. Musímm spraviť DP ale už je spravené RZD. Mám druhú stranu RZD - vyšiel preplatok na dani. Uvádza sa táto suma v DP? Ak áno kde? Alebo sa druhá strana iba priloží ako príloha k DP? Prosím poraďte.
Ďakujem