Pampie
10.04.08,10:46
Práve zakladám s. r. o. a sídlo som uviedla v byte mojich rodičov. Mám však teraz obavu, aby im nebola vyrubená vyššia daň z bytov, kvôli sídlu spoločnosti. V uznesení nášho mesta sa uvažuje len s týmto:
1. daň z bytov
2. daň z nebytových priestorov
a) v bytových domoch určených na podnikanie (predajne, kancelárie...)
b) v bytových domoch určených ako garáž.
Prosím vie mi niekto poradiť ako sa tomu vyhnúť, resp. daň minimalizovať. Uvažovala som nad tým, že spíšeme nájomnú zmluvu napr. na 2 m2 (písací stôl - činnosť spoločnosti je vedenie účtovníctva).
A ešte jedna otázka ma zaujíma. Sídlo spoločnosti je u rodičov, ale fyzicky ju vykonávam vo svojom prenajatom byte. Je potrebné potom nahlásiť na živnostenský úrad prevádzkareň a zriadiť inšpekčnú knihu a následne prevádzkareň nahlásiť na daňový úrad? Netreba to ešte niekde nahlasovať? Ďakujem za každú pomoc!
m.hladka
10.04.08,11:14
Mám klienta, ktorý má roky sídlo u svokrovcov, pracuje tiež vo svojom byte. Akurát potreboval pripojiť k zakladaniu s.r.o. súhlas vlastníkov domu, že môže prevádzkovať svoju s.r.o. v ich sídle. Iné oznámenia nikde nepotreboval.
Pampie
12.04.08,13:20
A rodičia nemusia nahlásiť a následne platiť vyššiu daň z bytu? Táto otázka ma hlavne trápi. Inak ďakujem za odpoveď.
m.hladka
12.04.08,20:17
Nie.
Pampie
13.04.08,09:05
Ďakujem.