evka-janekova
10.04.08,11:22
Krásny deň želám,

trápia ma moje zuby, stále sa mi kazia, umývam si ich 2 x denne, uz som mala 2 mŕtve, co mi ich zubár robil, to strasne bolelo.:mee:

Môj najväčší problém je zubný kameň - pravidelne sa mi ho robí veľká vrstva, hlavne na stoličkách. Každého pol roka mi to zubár obrusuje, dosť sa za to hanbím, lebo on si isto myslí, že sa o zuby nestarám.:(

Poraďte mi, prosím nejakú zubnu pastu, alebo nekajé tipy, ako mám kameňu predchádzat.

Dakujem :)
Bionda
10.04.08,09:53
Zdravie zubov je 90% genetika. Mám to overené, vyskúšané, odsúhlasené.
Mám overené a odskúšané radu Elmex, vrátane ústnej vody a tiež gelu, ktorý zároveň remineralizuje a spevňuje sklovinu nanáša sa 1x týženne na umyté zuby.
Skús, uvidíš, ale určite ti tu poradia aj ostatní
Gabi03
10.04.08,10:00
A čo zubná niť.
EPk
10.04.08,10:08
evka-janekova
10.04.08,10:11
tu som este nikdy nepoužívala
Martasch
10.04.08,10:50
Mám taký istý problém, avšak na rozdiel od tvojho zubára, môj mi povedal, že ukladanie zubného kameňa je individuálne a nie je to tým, že sa o zuby nestarám. A čo bola, aspoň pre mňa, dôležitá informácia, podobným spôsobom sa vraj ukladajú kamene alebo piesok aj v iných častiach tela /žlčník, obličky/. Teda treba sa snažiť prečisťovať organizmus, aby sa škodliviny vyplavovali.
evka-janekova
10.04.08,11:01
Mám taký istý problém, avšak na rozdiel od tvojho zubára, môj mi povedal, že ukladanie zubného kameňa je individuálne a nie je to tým, že sa o zuby nestarám. A čo bola, aspoň pre mňa, dôležitá informácia, podobným spôsobom sa vraj ukladajú kamene alebo piesok aj v iných častiach tela /žlčník, obličky/. Teda treba sa snažiť prečisťovať organizmus, aby sa škodliviny vyplavovali.
žlčníkové kamene som uz prekonala, takze aj tam môze byt problém, takto som nikdy neuvažovala, DIKY.
je tomu rok co som bola na operácii a začala som sa o seba starať, hlavne pitný rezim a zdravá strava.
betyna8
10.04.08,11:22
Ja si cistenie zubov bez nite ani predstavit neviem, nuz a kamen sa mi tvori tiez dost. Zuby dost reaguju aj na napoje ktore pijes.Moje drogy kava a cajicky tomu asi moc neprospievaju. Stravujem sa pomerne zdravo a tekutin vypijem viac ako treba.
Asi je to dost individualna zalezitost.
Bionda
10.04.08,11:24
S tou dentálnou niťou plne súhlasím, aj my používame a kefku zásadne mäkkú najlepšie skúsenosti s Curaprox ultra soft.
naan
10.04.08,18:49
veľmi dobre účinky proti zubnému kameňu má zubná pasta Toothgel - s vysokým obsahom aloe vera.
Marta V
10.04.08,19:08
Ja mám dobré skúsenosti so zubnou pastou Signal s mikrogranulami. Vždy som mala zubný kameň a ako ju používam, mám pokoj.
tetrisss
10.04.08,19:11
Okrem pasty je velmi dolezity system cistenia zubov, nechapem, preco o tom zubni doktori nevravia, mne sa tiez dost ukladal zubny kamen a tiez mi to bolo trapne, pretoze od dietata si zuby pravidelne umyvam, ale len par rokov dozadu som zistila, ze nespravne. Kefka musi byt v dobrom stave a skor by som tu makku neodporucila a zuby si umyvam jednu minutu /pocitam si v duchu do 60:D/ a to vsetky plochy systematicky a dokladne aj priecne a faktom je, ze zubny kamen sa mi tvori o 90 percent menej.
Bionda
11.04.08,11:10
Moja zubárka tvrdí, že vôbec by sa nemali používať tvrdé kefky, ale mäkké , dôležitá je technika- tak ako si uviedla ty Marta, výsledok sa potom dostaví. Ja tú kefku mám na odporučenie mojej zubárky a som s ňou spokojná aj celá rodina a naozaj sa u muža znížili problémy so zubami.
Ja, klop, klop, genetika funguje, ešte nemám plombu a to mám nejaké tie jary odžité :D
KIKA28
11.04.08,14:24
no neviem mojej dcére sa kazia ale chúďa ani neje poriadne sladké ale poradili mi elmex zubnú pastu a majú aj nejaký gél proti zubnému kameňu stojí cca 130sk