timejka200
10.04.08,14:02
prosím Vás chcem vypočítať v programe mzdu k výplate. Všetko som zadala ale to políčko zostalo prázdne, ostatné všetko vypočítalo!čo mám zle nastavené? viete poradiť?
katka50
10.04.08,12:08
prosím Vás chcem vypočítať v programe mzdu k výplate. Všetko som zadala ale to políčko zostalo prázdne, ostatné všetko vypočítalo!čo mám zle nastavené? viete poradiť?
Ktoré políčko ostalo prázdne?
Zoltán Kovács
10.04.08,12:26
Asi políčko mzda k výplate.

Ak máš všetko nahodené treba použiť funkciu výpočet.
endrju
10.04.08,17:06
Timejka200, blahoželám k založeniu jubilejnej dvadsiatej témy v rubrike MRP v priebehu 16 kalendárnych dní. :)

Dúfam, že o mesiac tých novozaložených tém nebude 200 (čo by sa pri nejakej úrovni domýšľavosti dalo odvodiť z Tvojho nicku). :cool:


Preto znovu odporúčam čas, ktorý je potrebný na zakladanie množstva nových tém s otázkami typu "ako zrealizovať v MRP ...?" vyplývajúcimi najmä z neznalosti programu, venovať radšej osobnej účasti na školení a preštudovaniu príručiek určených pre obsluhu programu.

Taktiež ešte raz odporúčam aktívnej zakladateľke množstva nových tém aj preštudovanie pravidiel správania sa na fóre Porada.sk sformulovaných v Etikete Porady (http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html).

Ďakujem za porozumenie. :)
kolariko
10.04.08,17:30
"k výplate" znamená mzda vyplatená v hotovosti, mzda sa ti bude v tejto kolonke ukazovať ak zrušíš kolonku "na osobný účet". Zrušíš to nasledovne: pracovné pomery- zvol konkrétneho zamestnanca-mzdové údaje-výpočet a tam treba zrušiť fajku na prevod mzdy na účet a uložiť zmeny. Keď to opravíš a dáš nanovo previesť výpočet mzdy tak sa ti to opraví / to zn., že nie je potrebné mzdu rušiť a nanovo zadať parametre výplaty/. :)
pingino
10.04.08,18:56
"k výplate" znamená mzda vyplatená v hotovosti, mzda sa ti bude v tejto kolonke ukazovať ak zrušíš kolonku "na osobný účet". Zrušíš to nasledovne: pracovné pomery- zvol konkrétneho zamestnanca-mzdové údaje-výpočet a tam treba zrušiť fajku na prevod mzdy na účet a uložiť zmeny.

S tymto suhlasim.



Keď to opravíš a dáš nanovo previesť výpočet mzdy tak sa ti to opraví / to zn., že nie je potrebné mzdu rušiť a nanovo zadať parametre výplaty/. :)


Toto celkom nie je pravda, niektore parametre (a aj parameter "prevod mzdy na ucet") sa "kopiruju" do mzdy a aj sa ukladaju spolu so mzdou. Ak mzdu nezrusis, je potrebne tento parameter este skontrolovat v menu Agenda -> Parametre.
timejka200
11.04.08,04:37
dakujem za pomoc, ale ja nemám zaškrtnuté na osobný účet...
dipe
11.04.08,04:43
Ahojte, viete mi nikto poradiť, ako zadať strave do programu?
Neviem kde to zadať aby sa mi to zobrazilo na výplatnej páske?
Alebo mi poraďte, ako to robite vy?
Ďakujem
kolariko
11.04.08,04:46
timejka, tak to už netuším, prečo ti to nejde. Volala si do MRP-čka? Oni mi vždy ochotne poradili:)
dipe
11.04.08,04:55
Nie, začínam to teraz riešiť a zisťujem postup. Vlastne aj to, ako to robia ostatní.
katka50
11.04.08,05:04
Ahojte, viete mi nikto poradiť, ako zadať strave do programu?
Neviem kde to zadať aby sa mi to zobrazilo na výplatnej páske?
Alebo mi poraďte, ako to robite vy?
Ďakujem

Čo to je "strave"?
zuzanar
11.04.08,05:59
Ak je to zrážka za stravu, tak potom:
Číselníky - Mzdový číselník - práca so mzdovým číselníkom - Zrážky po zdanení - pridať + nadefinuješ.
Potom pri výpočte mzdy dosadíš sumu zrážky.
dipe
11.04.08,12:15
Ďakujem za usmernenie. Neviem prečo mám stále problém pomenovať správne "STRAVNE" hahahaha
pingino
11.04.08,17:22
Potom pri výpočte mzdy dosadíš sumu zrážky.

Lepsie je nadefinovat v mzdovom ciselniku vzorec.
dipe
22.04.08,04:32
...ako si môžem zadefinovať ten vzorec, poraďte mi prosím. Ďakujem
jaja1
22.04.08,04:55
...ako si môžem zadefinovať ten vzorec, poraďte mi prosím. Ďakujem
V programe otvor kolonku pomoc , tam obsah nápovedy a zadaj pojem, čo chceš vyhľadať, v tvojom prípade nadefinovať vzorec, a najprv skús tam prečítať postup, a skús podľa návodu, či ti to pôjde :)
Marína
22.04.08,06:00
...ako si môžem zadefinovať ten vzorec, poraďte mi prosím. Ďakujem
Čítaj prísp. 24 a 25 v téme http://www.porada.sk/t20137-mrp-mzdy-rocne-vyuctovanie.html#post194148
Anelam
21.06.08,06:00
Ja to robím tak, že v číselníkoch - informat. číselník zadám nový číselník, máš možnosť zadať hodnotu alebo si spraviť vzorec, nezabudni zakliknuť ukazovať na vyplatnej páske a mzdovom liste, potom sa ti dana hodnota bude ukazovať.
horka
26.06.08,13:08
Ahojte chcem sa opýtať ako v mzdách nadefinujem sumy DDS platí aj zamestnávateľ aj zamestnanec. Našla som DDS zamestnávateľ ale nedá sa mi tam nič doplniť.
lenkak
28.06.08,05:27
už som to raz písala, stačí pohľadať:

DDP:
Pôjdeš na Číselníky, Mzdový číselník, Práca so mzd. číselníkom, záložka Poistné. Insertom si pridáš novú položku - DOPL. DÔCH.POISTENIE/SPOR., Podtyp položky dáš Doplnkové dôch. poistenie/sporenie, zadáš obdobie odkedy chceš, percentá budú nulové, zaokrúhlenie nahor, min.VZ = 0, max. VZ = 999999.
Pôjdeš na záložku Doplnkové DP, tam si nastavíš peňažnú hodnotu. Ak je príspevok nemenný, tak nastavíš Konštantné poistné zam a pevnú čiastku + sumu. Min. , max. hodnoty vid viššie.
Ešte si zadáš účet, VS platby. OK.
Potom pôjdeš na Pracovný pomer dotyčného zamestnanca, pôjdeš na záložku Poistné, klikneš na Doplnkové dôch. poistenie, dáš pridať, zadáš obdobie, sumu zamestnanca a poistné org.

http://www.porada.sk/t27790-ddp-ako-do-mzdy.html